سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: شرایط نگه داری سیب زمنی برای چند ماه
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
اگر بخوایم 500 تن سیب زمینی رو برای چند ماه نگهداری کنیم، محل انبار سیب زمینی ها باید چه شرایطی داشته باشه؟

1- برای مثال محل انبار برای 500 تن سیب زمینی باید چند متر باشه؟
2- حتما باید یخچال کشاورزی باشه یا اینکه می تونیم انبار رو توی یه منطقه سردسیر کشور قرار بدیم و دیگه نیاز به یخچال نداشته باشیم؟

در این مورد توضیح بدید.
سمت فریدن اصفهان یکسری انبارها و سیلوهای بزرگ سیب زمینی هست ، فقط نمی دونم هزینه های نگهداری به چه صورته
فصل برداشت که می شه ، چندین کیلومتر ماشین تو صف ایستادن برای تحویل و تخلیه

در کل دنبال انبار عمومی باشید ، از انبار ها و سردخانه های عمومی که سوال کنید ، هزینه ماهانه به تن به شما می دن ، شما یک دودوتا چهارتا می کنید ، اگر براتون می صرفید بارتون را اونجا تخلیه می کنید و سر موعد هم تحویل می گیرید ، نه دغدغه خرابی دارید ، نه سرقت ، نه پول برق و نگهبان و ...
در زمستان و هوای خنک نیازی به سردخانه نیست، یه انبار معمولی کافیه، فقط تا خد امکان بهتره نور به انبار نتابه و خنک باشه، البته بستگی به جنس سیب زمینی هم داره، سیب زمینی هایی که از زمین های تازه نفس برداشت شدن و از کود کمتری براشون استفاده شده ماندگاری بهتری دارند. درجه هوا هم نباید زیر 1 درجه باشه وگرنه سیب ها یخ می زنن. در کل فکر می کنم دمایی بین 5 تا 10 درجه دمایی خوبی باشه.
خود ما سیب زمینی رو از اواسط پاییز تا بهار تو یه انبار معمولی نگهداری می کنیم، در کل سیب زمینی گیاه مقاومی هست.
فکر کنم هر تن حداکثر یک متری نیاز داشته باشه، البته این مورد خیلی مطمعن نیستم، ما خودمون 20 تن رو تو یه انبار 20 متری راحت جا می دیم ولی برای حجم بالا شاید کمتر نیاز باشه.
نظرتون چیه که توی یه منطقه سردسیر مثل شهرکرد یه زمین بخرم و دیوار کشی کنم و سیب زمینیها رو اونجا نگه داری کنم؟
(02-24-2013 12:45 AM)webmilyard نوشته شده توسط: [ -> ]نظرتون چیه که توی یه منطقه سردسیر مثل شهرکرد یه زمین بخرم و دیوار کشی کنم و سیب زمینیها رو اونجا نگه داری کنم؟

زمین بخرید و دیوار بکشید ، و احتمالا نگهبان هم بگیرید ، برای اینکه چند ماه توش سیب زمینی بریزید ، مگر چند هزار تن سیب می خوایید انبار کنید که ارزش چنین سرمایه گذاری را داره . به راحتی ببرید در سیلوهای مخصوص اینکار یا سردخانه های عمومی تحویل بدید و در موقع نیاز ترخیص کنید
برای نگهداری سیب زمینی توی انبارهای عمومی به ازای هر 10 تن سیب زمینی دقیقا چند تومن باید هزینه کرد؟
(02-27-2013 11:36 AM)webmilyard نوشته شده توسط: [ -> ]برای نگهداری سیب زمینی توی انبارهای عمومی به ازای هر 10 تن سیب زمینی دقیقا چند تومن باید هزینه کرد؟
بستگی به مکان داره، مثلا تو روستای ما(سمت همدان) کیلویی 20 تومن برای انبار می گیرند، شما بهتره از انبارهای روستاهای مناطق سردسیر استفاده کنید تا هزینه هاتون پایین باشه. داخل شهر گرون درمیاد.
لینک مرجع