سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: ایده تخم مرغ
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
تصحیح ایده
طرح تون خیلی خوشبینانه اسHuh
ایده ی خوبیه. خیلی از سری قبل هم پخته تر شده. خسته نباشید و خدا قوت می گم Yosef.gif
* نظرم نسبت اعداد و ارقام ک گفتید چندان مناسب نیست.
* هم احساس می کنم ارقام با واقعیت روز نمی خونه هم اینکه هزینه های بیشماری لحاظ نشده.
* روند تورم رو هم لحاظ بفرمایید.
* راجع ب مرغ مادر (تخم گذار) هم یکم اطلاعات بیشتری کسب کنید.
1- برای مورد یک نظری ندارم ، شاید گیر بیاد
2- هزینه 4 الی 5 میلیون دی: فکر کنم شما خیلی وقته خبر از هزینه ها ندارید
یک متر سوله معمولی معمولی بالای 200 هزینه اش در میاد (خالص بدون هزینه های مجوز و ... )
یک دونه آجر 120 تومان قیمتش هست ، یک متر مربع دیوار حدود 40 تومان هزینه داره
سقف تیرچه بلوک بالای متری 80 تومن خرجش می شه
پنج میلیون را فقط باید بدید بابت هزینه مجوز و پروانه ساخت 35

3- انشعاب برق خارج از محیط شهر به این راحتی ها نیست که
خارج از محیط شهرها برق توی سیم ها 220 نیست که بیان زرتی یک کنتور بزارن زیرش و انشعاب بدن
در بهترین شرایط برق 23 کیلوولت هست و در بهترین شرایط برق تا پای خود زمین اومده (اگه نیامده باشه کلیه هزینه های تیر گزاری و .. به عهده شماست)
بالفرض که اومده باشد ، حداقل هزینه یک ترانس 50 کاوا و انشعابش 10 میلیون می شه

انشعاب آب خوراکی به مرغ داری ها و دامداری ها به این راحتی ها نمی دن ، باید چاه بزنید که اونم نیاز به مجوز داره ، بالفرض که مجوز را هم گرفتید ،متری بالای 20 هزار تومان هزینه اش هست یک چاه 50 متری بالای یک میلیون هزینه حفر و چندین میلیون هزینه لوله گذاری و موتور و .. می شه

این مرغ داری شما نیاز به سرد و گرم شدن نداره 35

یک میلیون تومان پول غذای 1000 عدد مرغ 35

یک مرغ تخم گذار حداقل حداقل 150 گرم دان روزانه می خوره که تا 180 190 گرم هم در اوج تولید می رسه
هزار تا مرغ روزی 150 کیلو دان می خوان که می شه ماهی 5 تن خودتون حساب کنید چقدر می شه

بقیه موارد را هم نظری نمی دم ، متاسفانه خیلی ایراد تو محاسباتتون هست. بهتره درباره کاری نظر بدیم که حداقل یکبار وارد اون محیط شده باشیم

آرزوی موفقیت برای شما
تصحیح ایده
والا دوست عزیز من در مورد مرغ تخصصی ندارم
اما
جدا از قیمت زمین
اولا هزینه ساخت و دستمزد کارگر و هزینه غذآی مرغ
احتمال میدم بالاتر از این حرفها باشه
درمورد مرغهای تخم طلایی که روزی دو تخم میذآرن هم چیزی نشنیدم اگر چنین روشی برای بالا بردن تولید باشه خیلی جالب میشه
با این حال جای تامل داره
مرغ های تخمگذار به طور خیلی خوبینانه ماهی 30 درصد تلفات دار!!!!
بیماری این نوع مرغ ها خیلی زیاد بدلیل گرون بودن دارو و غذا و مکمل های غذایی که هر روز باید به مرغ داده بشه برای تهیه تخمرغ اصلا مغرون به صرفه نیست!!پ
قبل از سال من دو دوره مرغ گوشتی ریختم و با کلی ضرر اومدم بیرون!!!اصلا به صرف نیست مخصوصا که تمام در امد فقط دلال میگیره و قیمت اون مشخص میکنه و شما نمی تونی مثلا مرغی که اماده کشتار نگه داری چون مریض میشه و هزینه غذایی اون بالا و .و......!!!
مرغ تخمگذار حداقل باید بالای 200 میلیون تومن تو هر کوه یا روستا هزینه بشه علاوه بر این هزینه هزینه حمل هم باید محاسبهبشه!!!!!
خلاصه طرح پر هزینه هست
لینک مرجع