سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: حسابدار
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3
یکی از عوامل موفقیت هر فردی آشنا بودن به امور حسابداری است.
افراد ورشکسته (افرادی که راه را اشتباه طی میکنند) افرادی هستند که در جریان کارهای حساب و کتاب خود نیستند.و همیشه فکر میکنند که دارند سود میکنند.وقتی حسابداری حسابها را بررسی میکند تازه فرد متوجه می شود که سودی نکرده هیچی زیان هم داشته است.
مثال : دوستی در کار مشارکت بود.3طبقه و 6 واحد. 3 واحد مربوط به صاحب زمین و 3 واحد این دوست ما. رفتم سر زدم. گفتم منطقه خوب است اگر 60به 40 مشارکت کرده باشی مناسب است. دوستم گفت : 50 به 50صحبت شده است. خیلی تعجب کردم پرسیدم محاسبه ای داشته ای .گفت نه ولی حدود 40تومان برای من دارد در 8 ماه.البته زمان بازدید کار تمام شده بود.
عین 3 واحد خود را هم پیش فروش کرده بود.
با وضعیت مصالح و بنا و.... و قیمت پیش فروش گفتم فکر کنم مشکلی باید باشد. دفاتر را آورد وقتی بررسی کردیم. 5 میلیون وخورده ای تومان هم ضرر کرده بود.

هزینه :2/351/117/637
فروش 2/297/885/000
نظر شما عزیزان در رابطه با آشنائی فرد به حسابداری برای رسیدن به موفقیت چیست؟
من ضربه اش رو خوردم و هنوزم دارم تاوانشو پس میدم....
حتما حتما حتما باید حساب کتاباتون مث روز روشن باشه....وگرنه میشید 4 ماه پیش من...
اگر خود به امور حسابداری وارد نیستید , حتما یک حسابدار ماهر در استخدام داشته باشید.
اصلی که به آن اعتقاد دارم اینست که پرداخت حقوق حسابدار هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است. یک حسابدار ماهر چندبرابر حقوق خود را از اشتباهات حساب و کتابها بشما برمیگرداند.
شما عزیزانی که میخواهید حرکتی را شروع کنید اولین شرط کاری تسلط به حسابداری و یا استخدام حسابدار است.
استاد گل گفتید من هم چهار سال پیش یک جنس رو بازاریابی میکردم دو میلیون تومنم بعد از دو هفته شد یک میلیون و هشتصد. چون فقط تا روز سوم حساب میکردم.دیگه همون شد برام درس.
عزیزان شما که میخواهید شروع به حرکت کاری کنید. شما که در جریان کاری خود هستید این تایپیک را مجددا مطالعه فرمائید.
من هم سالیان پیش از همین بی حساب و کتابی و نداشتن حسابدار ضربه خوردم , ولی تبدیل به تجربه ایی بزرگ شد. برای همین چند سال قبل یک دوره حسابداری پایه را پاس کردم و از این کار بسیار خوشحالم.

استاد مرسی که این موضوع ها را یادآوری می کنید تا همیشه آویزه گوشمان باشد.
Heart
حساب و کتاب باید روشن باشه . حسابداری رو باید همه در سطح پایین هم بلد باشند .
به نظر من حسابداری رکن اصلی هر کسب و کاری هست که در صورت مشکل داشتن این رکن هر گونه سودی ضرر هست چون نداشتن حساب و کتاب در کسب و کار یعنی اینکه به اشتباه از فعالیتمون سودهای کلانی را متصور هستیم و این خود باعث ولخرجیهای بیهوده شده و در نهایت ما را به ورطه نابودی میبرد.
مسئله بسیار مهم:
اگر شریک داشتید , حسابدار حرفه ای هم بودید خودتان کار حسابداری را بعهده نگیرید.
حسابدار استخدام کنید تا آن فردی که مورد سئوال قرار میگیرد حسابدار شما باشد , نه شما.
با اجازه استاد قربانیان :

من در تایپک در جوانی ثروتمند بازنشسته شوید

به نکته هایی در این رابطه اشاره کرده ام که برای مرور مجدد به این نکته که از اهرم های ثروتمندان است اشاره می کنم

سه مرحله زیر را دنبال کنید :

1- یک دفتر دار پیدا کنید و او را استخدام کنید
2- هر ماه یک حسابرسی دقیق از وضعیت مالی خود داشته باشید .
3- صورت های مالی خود را هر ماه با مشاور خود مرور کنید تا بتوانید به سرعت اصلاحات لازم را انجام دهید .

به چند دلیل خودتان این کا را نکنید و فرد بیرونی استخدام کنید !!

1- شما میخواهید یک کار آفرین یا سرمایه گذار حرفه ای شوید . تمام کار آفرینان و سرمایه گذاران حرفه ای ، دفتر داران حرفه ای دارند .

2- شما می خواهید که فرد سومی که منافعی در این کار ندارد ، به گونه ای بی طرفانه به پول و عادت های هزینه کردن شما نگاه کند

3- پدر بی پولم نمی خواست وضعیت مالی اش را بررسی کند و آن را چون راز نگاه می داشت . روانشناسان خواهند گفت که راز های خانوادگی تبدیل به سم می شوند .

4- با استخدام یک دفتر دار حرفه ای و عاری از عواطف ، می توانید چالش های مالی خود را آشکار کنید و توانایی بیشتری برای تغییر یا اتخاذ تصمیم های لازم پیدا کنید .

5- از همه مهمتر اینکه ، استخدام یک دفتر دار این اعتقاد محکم را در شما ایجاد می کند که شما زندگی مالی شخصی خود را جدی می گیرید .یاد میگیرید که در کنار مشاور خود آینده مالی خود را تصحیح و هدایت می کنید .
صفحه ها: 1 2 3
لینک مرجع