سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: لطفا راهنمایی بفرمایید
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2
سلام دوستان
من در هر موردی که تو کارهایم به مشکلی خوردم و به بن بست رسیدم و تمام راهها را بسته دیدم خوشبختانه محیط انجمن را برای خودم نقطه امیدی میدیدم.
در این میان گذشته از درسهایی که از اساتید و بزرگان انجمن یاد گرفتم اقای مهدی1 من را در مورد مسئله ای راهنمایی کردند که دیگر داشتم قید اون کار را میزدم و کاملا منصرف میشدم از ایشان بینهایت سپاسگذارم.
و حالا دوستان نیت دارم کاری راشروع کنم که مطمئن هستم که اگر جهت دریافت مجوزهای بهداشتی و غیره اقدام کنم کاری بس دشوار است و چه بسا انرژیم تمام و کار نیمه کاره رها شود.
با توجه به اینکه فعالیتم شامل مشاغل خانگی نمیشود که بتوانم راحت شروع به کار کنم میخواستم ببینم میشود کار جدیدی بصورت مشاغل خانگی ارائه کرد و بتوان مجوز لازم را جهت شروع گرفت؟
لازم به توضیح است که کارم در مورد پختن محصول کشاورزی خاص هست که باید بعد از پختن خشک شود و سپس فراوری شود.
(12-13-2012 12:41 AM)mir abas نوشته شده توسط: [ -> ]سلام دوستان
من در هر موردی که تو کارهایم به مشکلی خوردم و به بن بست رسیدم و تمام راهها را بسته دیدم خوشبختانه محیط انجمن را برای خودم نقطه امیدی میدیدم.
در این میان گذشته از درسهایی که از اساتید و بزرگان انجمن یاد گرفتم اقای مهدی1 من را در مورد مسئله ای راهنمایی کردند که دیگر داشتم قید اون کار را میزدم و کاملا منصرف میشدم از ایشان بینهایت سپاسگذارم.
و حالا دوستان نیت دارم کاری راشروع کنم که مطمئن هستم که اگر جهت دریافت مجوزهای بهداشتی و غیره اقدام کنم کاری بس دشوار است و چه بسا انرژیم تمام و کار نیمه کاره رها شود.
با توجه به اینکه فعالیتم شامل مشاغل خانگی نمیشود که بتوانم راحت شروع به کار کنم میخواستم ببینم میشود کار جدیدی بصورت مشاغل خانگی ارائه کرد و بتوان مجوز لازم را جهت شروع گرفت؟
لازم به توضیح است که کارم در مورد پختن محصول کشاورزی خاص هست که باید بعد از پختن خشک شود و سپس فراوری شود.

با درود

گرامی ، اون موضوع را دیگه فراموش کن و شرمنده نکن

اما ، محصول نهایی به چه صورتی قراره به بازار عرضه بشه ؟
و دوم اینکه در چه محل هایی عرضه می شه ؟

اینها مهمه ، ترجیحا اگر محصول فله ، یا شبه فله باشد خیلی راحت می شه بدون مجوز کار کرد ولی اگه اسم و برند اومد روش کار مشکل می شه
نان خانگی که همه سوپری ها دارن ، تا زمانی که اسم و رسمی نداره کسی کاری باهاشون نداره ، ولی وای به روزی که تابلو بزنه یا اسمی روی پلاستیک هاش بزنه یا بره دنبال مجوزی چیزی ، از اون روزه که دیگه روزگار براش نمی زارن.
یا شاید هزاران واحد تولید کیک و پیراشکی و دونالت و باقلوا و .... چه در شیرینی فروشی ها و چه کارگاه های زیر زمینی مستقل هست . همه هم سالهاست دارن کار می کنند بدون هیچ گونه مارک و برند و بسته بندی . حالا اگه یکی از همین تولید کننده ها ، حتی بهترین و معتبر ترینشون بخواد بره و کارش را اصولی انجام بده و مجوزی بگیره و نامی و دستگاه بسته بندی و ... کاری باهاش می کنند که مجبور می شه کارگاه را ببنده و بشینه تو خونه و یه قول دوقل بازی کنه
برای موفقیت تولیدی تو ایران یا تولید کارخانه با حجم تولید عظیم با همه مجوزها و تبلیغات آنچنانی و یا کارگاه زیرزمین ، متاسفانه ایران حد وسط نداره

اما مشاغل خانگی (مشاغلی که با مجوز در خانه انجام می شوند و بعضا حمایتهایی هم می شود ) تا اونجایی که من می دونم کارگروه هایی روش کار می کنند و بایست دارای شرایط خاصی باشه ، یکی از اون شرایط اینه که همه مردم بتوانند اون کار را به راحتی در منزل راه اندازی کنند ، این کار شما هم می شه بشه جز مشاغل خانگی ، ولی مطمئنا کمتر از یکسال طول نمی کشه تا طرح عملیاتی بشه ، دوم هر وقت عملیاتی شد نهایتا در بهترین شرایط از شما تفدیر می کنند و خودتون هم مثل بقیه باید برید دنبال آمورزش و گرفتن مجوز !!

10_004
سلام اقا مهدی
محصول نهایی بصورت فله عرضه میشه و اصلا نیاز به مجوز یا پروانه ای نداره چون به همون حالت مشتریشو داره .
ولی من چون جهت تولید اون مجبورم محلی را اجاره و شروع به تولید بکنم نمیخوام با مشکل شبکه بهداشت مواجه بشم و مشکلات بعدی به همین خاطر میخوام حداقلش مجوز فعالیت را داشته باشم.
محلهایی هم که عرضه میشه بازار خشکبار هست و میشه با کارتن بدون مارک عرضه کرد.
ایا اطلاعی شما دارین جهت معرفی کارم جهت مشاغل خانگی به چه جایی باید مراجعه کنم؟البته با جستجو در اینترنت به نتیجه رسیدم به سازمان جهاد کشاورزی فردا برم و یک راهنمایی بگیرم فکر میکنم به یک نتایجی برسم.نظرتون چیه؟
(12-13-2012 01:22 AM)mir abas نوشته شده توسط: [ -> ]سلام اقا مهدی
محصول نهایی بصورت فله عرضه میشه و اصلا نیاز به مجوز یا پروانه ای نداره چون به همون حالت مشتریشو داره .
ولی من چون جهت تولید اون مجبورم محلی را اجاره و شروع به تولید بکنم نمیخوام با مشکل شبکه بهداشت مواجه بشم و مشکلات بعدی به همین خاطر میخوام حداقلش مجوز فعالیت را داشته باشم.
محلهایی هم که عرضه میشه بازار خشکبار هست و میشه با کارتن بدون مارک عرضه کرد.
ایا اطلاعی شما دارین جهت معرفی کارم جهت مشاغل خانگی به چه جایی باید مراجعه کنم؟البته با جستجو در اینترنت به نتیجه رسیدم به سازمان جهاد کشاورزی فردا برم و یک راهنمایی بگیرم فکر میکنم به یک نتایجی برسم.نظرتون چیه؟

گرامی اگه محصول نهایی فله و با این شرایطی که می خواهید هست ، از فکر مجوز بیایید بیرون
یعنی اگه فردا رفتید جهاد کشاورزی و همون فردا هم خواستند بهتون پروانه بهره برداری بدن نگیرید .

بعضی از دوستان فلسفه مجوز را فراموش کردن ، ما برای چی می ریم اصلا مجوز می گیریم ؟
یا اینکه که از امکاناتی بتوانیم استفاده کنیم (زمین دولتی ، وام دولتی ، اجازه عرضه در بازار و ... )
یا اینکه اگه مجوز نداشته باشی و کار کنی ، به محض فهمیدن با جریمه های سنگینی روبرو بشیم (نظیر کشورهای پیشرفته )

که تو زمینه تولید شما نه مورد یک را بهتون می دن و نه مورد دو

ولی بازم جهاد رفتن ضرر نداره ، ولی به هیچ عنوان به صحبت های شیرینی که اول کار می کنند دل نبندید ، من زیاد ازین قبیل پله ها بالا پایین رفتم

10_004
متاسفانه اقا مهدی من خودم مارگزیده ام به این خاطر کمی میترسم چون به خاطر نداشتن مجوز بهداشت در فراوری یک محصول که اصلا نیاز به مجوز هم نداشت دوسال پیش 10 میلیون جریمه و 15 میلیون تومن جنسم ضبط شد.
میرعباس جان شما برای تولید میتونی مجوز بهداشت بگیری به خصوص اگر محصولتون در حیطه خشکبار باشه فکر نکنم زیاد سخت بگیرن اما میخوام اینو بگم که گرفتن مجوز بهداشت ربطی به مجوز تولید و پروانه بهره برداری و اینها نداره و شما میتونید برای اون اقدام کنید البته آنهم بعد از راه اندازی واحد تولیدی اگر مامور بهداشت مراجعه کرد و اخطار داد.
در ضمن اگر برایت امکان دارد کارگاهت را در منطقه روستایی راه اندازی کنی کارت از بسیاری جهات خیلی راحت تر خواهد بود.
موفق باشی
سري كه درد نميكنه چرا ميخواين دستمال ببنيدين؟

بنظر من
برو از اول مجوز بگير خيال خوردت رو راحت كن
مجوز بهداشتي خيلي خيلي تو اعتبار وكارت تاثير داره
خيلي راحت ميتوني تبليغات وگسترش بدي
ولي وقتي خلاف كاري رو بكني
هرشب نگران اين هستي كه يكي آمارت رو بده وبيان جمعت كنند وجريمه بشي

مجوز بهداشت كه اينقدر سخت نيست براي خودتون 7خوان رستم درست كردين

هركاري يك رسم وروش خاص خودش رو داره

ولي مشاغل خانگي در همه چيز ميشه به راحتي فعاليت كرد ولي در مسايل بهداشتي زياد نشد كاري كرد وپيشرفتي در اين زمينه درمشاغل خانگي ايجاد نشد
تا آنجایی که بنده اطلاع دارم , شما می توانید با جواز برای کارگاه و فراهم کردن شرایط استاندارد معرفی شده از طرف اداره بهداشت , تولید کنید و جنس خود را بفروشید.

ولی اگر می خواهید با نام و برند خاصی تولید کنید , نیاز به مجوز بسته بندی و ... دارید. که برای این حالت باید محیط و فضای کارگاه به غیر از شرایط بهداشتی, استاندارد های دیگری هم داشته باشد.

به نظرمن حتما از مراجع رسمی شرایط استاندارد را بپرسید و بعد تصمیم بگیرید
سلام و عرض ادب خدمت تمامی دوستان که با نظراتشون به من لطف کردند و راهنمایی کردند.
امروز به اداره جهاد کشاورزی رفتم و از شما چه پنهون از یک سری روابط هم استفاده کردم که کمی هم بهتر تحویل گرفتند و راهنمایی خوبی نیز کردند.
لیستی که جهت کار و مشاغل خانگی به من ارائه کردند خیلی به نظرم خوب اومد و مشاغلشان به دو گروه صنعتی و خانگی تبدیل میشد .
1-گروه خانگی جزء مشاغلی بود که هر نفر میتونه در منزل انجام بده و نیاز به کسب مجوز بهداشت و غیره را ندارد و خیلی راحت مجوز تولید بهت میدن و میتونی سریع شروع کنی.مثل تولید ترشی ،سبزی خشک کنی،بسته بندی حبوبات،انواع دوختنیها و .....
2-گروه صنعتی که مستلزم اجاره کردن مکان مناسب و دارای تاییدیه اداره بهداشت بود .
ولی کار من که یک ایده جدید و تازه بود (اتفاقا نمونه برده بودم و مسئول امتحان کرد و بسیار خوشش اومد)نیاز به این دارد که از اداره بهداشت مجوز سالم بودن و تائید اینکه جنس مورد نظر برای سلامت جامعه خطری نداشته باشد.که در صورت گرفتن مجوز بهداشت میشود این تولید را شروع کرد به شرط اینکه محل مورد نظر دارای شرایط اداره بهداشت (سرامیک ،هواکش، الودگی محیط و....)را داشته باشد.
متاسفانه امروز چون پنج شنبه بود وقت کم اوردم و به اداره بهداشت نرسیدم برای هفته اینده باید برم و شرایط بهداشتی جنس را بدم و ازمایش بکنند.
امروز برام روز فوق العاده ای بود
من نمیدونم دقیقا کارت چیه ولی اگر بتونی مجوز بگیری بازارت بسیار بزرگ شاید هم جهانی میشه.و اینو بدون فروشگاههای معتبر و پر فروش فقط اجناس دارای مجوز رو میخرن.حالا بستگی داره به توان و هدف خودت
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ​ـــــــــــــــــــــــــــ
جهان هستی به کسی که میداند به کجا میرود راه نشان میدهد...........
صفحه ها: 1 2
لینک مرجع