سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: چگونه محصول مجازی خود را به فروش برسانم ؟
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان
من یک محصول بصورت دی وی دی آماده کرده ام و میخواهم به فروشگاه اینترنتی بدهم برای فروش ولی نمیدانم مقدمات این کار چیست ؟ آیا مجوز میخواهد یا نه ؟ نحوه قرارداد با فروشگاه چگونه است ؟ چقدر هزینه اولیه لازم است ؟ چه کارهایی باید انجام دهم ؟ لطفا راهنمایی بفرمایید با تشکر
دی وی دی که آماده کردید درباره چی هست؟
شما می تونید محصولتون رو به سیستم های همکاری در فروش معرفی کنید مثل سایت پارسیس اونجا بازاریابها براتون تبلیغات انجام میدن در صورت فروش شما بهشون پورسانت میدید
بله دوست عزیز اول بفرمایید محصولتون راجع به چیه
اگر خودتون تهیه کرده باشین و کپی دی وی دی های شرکتی نباشه و چیز خلافی هم نداشته باشه هیچ مجوزی نمیخواد.
واسه فروش سه راه داری:
1- تو شهر خودت و به مغازه ها بفروش لازم نیست حتما اینترنتی بفروشی
2- میتونی یه وبلاگ یا وب سایت بسازی که محصولتو توش قرار بدی و بفروشی. البته این کار مستلزم اینه که با سایت و اینترنت آشنایی نسبی داشته باشی
3- همین راهکاری که دوست عزیزمون اشاره کرد. سیستم همکاری در فروش. البته اونها هم محصولات خاصی که فروش خوبی داشته باشه رو قبول میکنن و باید واسشون سود خوبی داشته باشه تا باهات کار کنن
ممنونم از راهنمایی همه دوستان
محصولم در مورد پروژه های معماری داخلی هست و خودم تهیه کردم و کپی نکردم و میخوام در سطح کشوری بفروشم نه فقط در شهرم
پس مجوز نمیخواد ؟ فقط کافیه با یک فروشگاه اینترنتی تماس بگیرم و محصولم رو براشون ارسال کنم ؟ همین؟ فقط باید هزینه تبلیغات را بدهم یا به فروشگاه هم باید مبلغی پرداخت کنم ؟ چقدر از درآمد حاصل از فروش به من میرسه ؟چند درصد ؟ لطفا پاسخ دهید مرسی
سلام اتفاقا من هم چند تا محصول دارم ولی همیشه میترسم اونارو به یه جایی واسه فروش بدم و اونها ازش به نفع خودشون استفاده کنن باید در این مورد چه کرد؟
(12-23-2012 12:51 PM)زلال نوشته شده توسط: [ -> ]سلام اتفاقا من هم چند تا محصول دارم ولی همیشه میترسم اونارو به یه جایی واسه فروش بدم و اونها ازش به نفع خودشون استفاده کنن باید در این مورد چه کرد؟

دوست عزیز متاسفانه در ایران به علت نبود قانون کپی رایت این مساله برای همه هست اگه بخواین بترسین و محصولات رو نگه دارید خب این چه فایده ای داره.
حالا شما بفرمایید چه محصولی دارید که انقدر مهم و از نظر شما متمایزه که فکر میکنین بقیه سوء استفاده کنن؟
واقعا کسی تجربه شخصی در این زمینه نداره ؟
دوست عزيز قبلا در اين بازه توضيحات مختصري رو در تاپيك هاي مختلف ارائه كردم.

شما اگر محصول رو به صورت تكي و دوستانه بخواهيد به فروش برسانيد نيازي به مجوز نيست

حال اين يعني چي؟؟يعني يك محصول ايجاد ميكنيد در يك سايت يا به همكلاسي و همكاران خودتان با هماهنگي پرداخت هزينه براش ارسال ميكنيد.

اما اگر بخواهيد محصول در فروشگاه هاي واقعي قرار بگيرد و يا حتي در فروشگاه هاي معتبر مجازي نياز به مجوز فروش داريد.

حال اين مجوز چي هست-اين تنها يك هزينه كه بايد از شما بگيرن
يكي از مزايا شامل حق كپي رايت هست-ولي تنها در صورتي كه كپي برابر اصل باشد.

و ايراني ها هم در اين كار مهارت دارند.كپي ميكند اما در يك چيز تفاوت ميذارن-اين كپي محصول شما حساب نميشه.

پس خيلي نبايد روي اين مسائل حساس باشيد.

مورد ديگه-سايت هاي مثل همكاري در فروش بيشتر روي محصولات فيزيكي و قابل فروش بالا همكاري خوبي دارند.

مورد ديگه اينكه نوشته محصول مجازي

من متوجه نميشم.اگر محصول مجازي هست خوب شما ميتونيد يك فروشگاه ايجاد كنيد و محصول رو به صورت مجازي(فايل دانلودي) به فروش برسانيد.

سايت هاي هستند كه در اين زمينه همكاري ميكنند.يعني فايل شمارو در سايت قرار ميدن.در ازاي فروش يك درصدي رو كم ميكند.

سايت معتبر و فعال خوبي رو در سطح نت نميشانم كه بگم اين خوبه يا نه؟؟

ولي مزيت همچين سايت هاي اين هست كه بايد معرف باشند تا محصولات شما به فروش برود.(فروش بالا)

اما اينكه ميگيد در همه شهرها يعني محصول فيزيكي هست(درون سيدي يا دي وي دي ريختيد)

خوب اين محصول بايد اتوران داشته باشد.ليبيل+كاور+ قاب داشته باشد.

سپس اقدام به مجوز هاي لازمه جهت انتشار و فروش به وزارت ارشاد مراجعه ميكنيد.

مدارك و شرايط رو ميگيريد و انجام بديد

بعد از بررسي محصول هولوگرام و مجوز انتشار رو ميدن

شما محصول رو انتشار ميدي و ارسال ميكني به شهرهاي مختلف

ولي براي راحتي بهتر بايد با انتشاراتي هاي اين كار اشنا بشيد تا با مشاركت در سود محصول اين اقدام رو انجام بدن.

موفق باشيد
با سلام
برای گرفتن مجوز نرم افزار های آموزشی یک سری نیازها هست که باید رعایت کنید مثلا در اتوران شما لینک خالی نباشد لینک خراب نباشد و .... که در تهران خیابان طالاقانی خیابان سمیه وزارت فرهنگ و ارشاد باید 4 نسخه سی دی یا دی وی دی و چهار تا پرینت طراح روی پکت رو باید میبردی ولی حدود یک ساله که هر کی نرم افزار میخواد مجوز بگیره باید بره دمه یه ناشر دیجیتال و ببینه معمولا از 30 هزار تومن شروع میشه به بالا اگه سوال دیگه ای هم داشتی که شمارم تو امضا هست
با تشکر
لینک مرجع