سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: در کارتون چه نوع حروم و حلالی میتونید بکنید ولی اینکار را نمیکنید
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3
این پست را زدم فقط به این خاطر که به خودمون یاداوری بکنیم و مواظب باشیم که در کسب و کار و شغلهای همه ما میشه حروم و حلال کرد ولی مهم اینه که از خودمون راضی باشیم و پولی که سر سفره خانوادمون میبریم خودمون مطمئن باشیم که حلاله چون غیر از خود ما هیچکسی نمیتونی از این مسئله سر در بیاره که پولمون حلاله یا حرام.
خودم اولین مثال را میزنم
1-من میتونم کارتن را کیلویی 9000 تومن بفروشم ولی این کار را نمیکنم و وزن کارتن را از جنسی که داخل ان هست کم میکنم.
می توانم مطالب ترجمه ای و کپی و پیستی و بی کیفیت را به خورد ملت بدهم اما این کار را نمی کنم!
تو کار اداری که مشخص هست برای همه حلال وحرامیش

تو کار بیمه هم میشه مثل مابقی همکارها پول های که خورد رو گرد کنم وبیشتر بگیرم
حتی تا20 هزارتومان هم بیشتر گرفتن
ولی حال وحرامی اون پول برام مهم هست وهیچ موقع اینکارو نکردم
میتونم تو فاکتور یا تراکتی که برا مشتریهام چاپ میکنم تعدادی کمتر از اون تعداد مشتری بزنم و کاغذهاشو جمع کنم یه دفعه برا یه مشتری دیگه بزنم.
من میتونم کم فروشی کنم بدون اینکه احدی متوجه بشه به اینصورت که وزن زعفران که مثقالی 4/68 گرم هست را 4 گرم بزنم و چون هیچ شخصی ترازوی توزین زعفران و طلا نداره قادر به وزن کردن اون نیست و حتی فکر وزن کردن اون رو هم نمیکنه ولی ......خدا که هست.
می تونم جنس چینی رو بجای اورجینال بدم،مشتری حرف منو میخره،ولی من این کار رو نمیکنم،من به مشتریانم صراحتا میگم که این جنس ،چینی و سنگاپوری و مالزی یا المانی ویا ژاپنی هست،برای منم فرقی نمی کنه،چون من برای فروش هر کدومشون سوده خودمو میگیرم.
میتونم حساب بانکی خودمو پر کنم! یا حتی ی مقدار پول بریزم ب حسابم سودش ک واریز شد ب حسابم پول رو برگردونم یا حتی پول اضافه کنم! و پولی جا ب جا نکنم! ( ب اینا میگن کلاه های شرعی! Yosef.gif) اما خب نمیکنم دیگه Yosef.gif
حساب وکتاب دفتری که توش کارمی کنم بامن (ودفترچه حسابی که ازش حق برداشت دارم معمولا70تا80میلیون تومان موجودی داره ، صاحب کارم آمریکاست )بعد خیلی وقتا می بینم برای 5000تومان موندم ولی بازم به حساب سازی فکرنمی کنم بعد شک می کنم درمورد خودم که آیامن ... نیستم؟ ولی خدایی شبها راحت می خوابم.
(02-28-2013 07:32 PM)alireza1391 نوشته شده توسط: [ -> ]حساب وکتاب دفتری که توش کارمی کنم بامن (ودفترچه حسابی که ازش حق برداشت دارم معمولا70تا80میلیون تومان موجودی داره ، صاحب کارم آمریکاست )بعد خیلی وقتا می بینم دم درای 5000تومان موندم ولی بازم به حساب سازی فکرنمی کنم بعد شک می کنم درمورد خودم که آیامن ... نیستم؟ ولی خدایی شبها راحت می خوابم.

طبق روایت ها دین ده قسمت است که نه قسمت از آن رزق حلال است. پس شما آدم خیلی خوبی هستید.من شما رو ستایش میکنم.
من خودم پیش دانگاهی که بودم معلم عربی درس نمیداد و سر کلاس میگفت هر کی میخواد 100 هزار تومن بده تا قبولش کنم ولی من این کار رو نکردم چون سر سفره ی بابای حلال خورم بزرگ شدم همیشه هم بهم میگن تو ساده ای که رشوه نمیدی.
می تونم بجای تدریس مطالب بهترین و جدید ترین کتاب های دنیا مطالب قدیمی و جزوه های اساتید قدیمی را درس بدم
یا اینکه بجای 3 ساعت تدریس هر درس 1.5 درس بدم بقیشم یا خاطره تعریف کنم یا آنتراک بدم که بچه ها حال کنن، اما اینکارا نمی کنم تمام 3 ساعت را درس می دم که هیچی تایم آنتراک خودم را هم میدم به دانشجوها....( انقدر که فکم دیگه درد می گیره Smile )
در پروژه ها هم می تونم تحلیلهای مرده بازار را بدم بهشون یا در طراحی وب ها سایتهای آماده تحویلشون بدم و....
اینکارا نمی کنم چون معتقدم خدا همه جا ناظر ماست
و معتقدم اگر من به این موفقیت ها رسیدم بخاطر این بوده که پدرم و بعد آقای مدیر و خودم لقمه حروم (با پولی که با کم کاری یا کم فروشی در اومده باشه) در سفره زندگیم نیاوردند.
خدایااااااااااااا شکرت برای خاطر این همه موفقیت و پدر و همراه و دوستان خوب
صفحه ها: 1 2 3
لینک مرجع