سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: من ایرانی هستم. شما چه طور؟
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
چند نفر امروز صبح مورخ یکم اذرماه سال 1391 برنامه صبحی دیگر شبکه اموزش رو دیدند؟
به طور اتفاقی این برنامه رو دیدم.خلاصه ای از بحث بخش اقتصادی رو براتون میگم:
1- وارد کننده دلار دولتی رو خرج واردات شکر و علوفه میکنه به همین دلیل از تولیدات داخلی ارزون تر تموم میشه
2- میشه با یه برنامه ساده در تولید روغن و دانه روغنی به خودکفایی رسید
3- 30درصد تولید داخلی به دلیل عدم رسیدگی و بسته بندی و نگهداری صحیح از بین میروند
و...

خیلی بحث های جالبی در این برنامه انجام میشه و هر کدوم به تنهایی هزاران ایده نوآورانه و کارآفرین ارائه میکنند.

هیچ میدونید تولید کنندگان چینی در مورد ایرانی ها چه فکری میکنند؟ به نظرتون اگه چینی ها صاحب این طلای ناب بودند چی میشد؟
آیا رشد ترکیه و دبی دلیلی غیر از مصرف گرایی ما ایرانی ها داره؟
ایرانی شده سکوی اوج گرفتن دیگران
با یه جستجوی ساده در انجمن اولین پیشنهاد کاری بازاریابی هستش و بعدیش واردات.کمتر تاپیکی در مورد کشاورزی و نگهداری بهینه صحبت کرده.
الان تویه دانشگاهها مهندس الکترونیک و مخابرات ارج بیشتری نسبت به مندس کشاورزی داره و مهندس کشاورزی و آب و خاک انتخاب 99 و 100 پشت کنکوریها هستش
در صورتی که انسان بدون گوشی و لپ تاپ چند میلیونی میتونه زنده بمونه ولی ایا میشه در عصر تکنولوژی بدون غذا خوردن زنده موند؟

یک ماه هستش که:
1- چای گلستان ایرانی مینوشم

2- جای برنج قد کشیده و زیبای هندی و پاکستانی، برنج نیم دونه ایرانی میخورم(کیلویی 1600 خریدم.خیلی ها فکر میکنند برنج ایرانی یعنی دم سیاه کیلویی 5هزار تومان)

3- به جای گوشی live with walkman که عشقم بود و همیشه همراهم بود از یه گوشی ساده دست دوم GLX استفاده میکنم

4- به جای استفاد از هاستینگهایی که سرورشون تویه پاکستان و افغانستان و یا نهایتا آلمان هستش از سرورهای داخلی استفاده میکنم(فضای نامحدود و هر گیگ پهنای باند ماهانه 800 تک تومانی و سایر امکانات نامحدود و هزینه اشتراک سالیانه اش 3 هزار تومان.خیالم راحته میتونم برم تهران و از همه اطلاعاتم یه بک آپ رویه دی وی دی بگیرم و نگران تحریم نیستم یه مدت دیگه که اینترانت ملی راه اندازی بشه هر گیگ ترافیک رو 50 تک تومان میخرم)

5- بیش از دو سال هستش که تویه خونه مرغ نگه داری میکنیم و دیگه تخم مرغ چینی و یا گوشت مرغ ترکیه ای نمیخریم(غذاشون هم خرده نون و ته مونده غذاها هستش که اکثر خانواده های ایرانی دور می ریزند)

و ...
اما هنوز زنده ام و نفس میکشم

ای کاش دست به دست هم، وارد کردن اینگونه کالاها رو تحریم کنیم و بخش کشاورزی و تولید داخلی رو با این یارانه ها بهبود ببخشیم.
ای کاش دیگه کسی به فکر وارد کردن کالایی که خودمون داخل ایران تولید میکنیم نباشه.

به قول کارشناس برنامه صبحی دیگر اگه بعد از انقلاب در این مسیر حرکت میکردیم الان 20 تا 30 میلیون فرصت شغلی اضافه تویه کشور داشتیم

ایرانیان عزیز بیایید ایرانی زندگی کنیم
[تصویر: 3436.jpg]
من تقریبا موافقم اما دو تا سوال:
درسته شرکت گلستان داخل ایرانه و اشتغالزایی کرده اما چرا تمام چای هایی که تولید کرده از هندوستانه؟ یعنی چای ایرانی خوب نیست؟
تمام محصولات چای گلستان : http://www.golestan.com/fa/common/html/p...index.html
دوم: کدوم شرکت مطمئن هاست نامحدود میده سالی 3 هزار تومن؟ آدرسش رو بگو من خیلی لازم دارم.
گلستان 500 مدل چایی میزنه که یه مدلش چای لاهیجان هستش
پیشنهاد بسیار عالی است. من 100در100موافقم.
http://hostspace.ir
قیمت پنلهاش رو نسبت به چهار ماه پیش برده بالا اما ترافیک رو هنوز همون گیگی 800 تومان ارائه میده
همه این حرفها درست است ما باید از تولیدات خودمون استفاده کنیم ولی من رفتم قاشق ایرانی خریدم برای حمایت از کارو سرمایه ایرانی قبلا از قاشق خارجی استفاده میکردم الان این قاشق با یه ضربه کوچک کج شد ولی اون قاشق خارجی چندین سال برام کار کرده و هنوزم راضی هستم وقتی جنس خوب نمی زنن بیشتر مردم سراغ جنس خارجی میرن بیشتر کار ایرونی ها شده ببخشید دزدی ،خوب نیست چون خیلی دقت توی کار نمیکنن بیشتر دوست دارن زودتر کار تموم بشه دیگه به کیفیت کار اهمیت نمی دهند.
آخه یارودامداری داشت و آب میبست تویه شیر بعد ناله میکرد چرا نانوا خاک اره با آدر مخلوط میکنه؟
مشکل از یکی نیست.همه مشکل داریم که روی آوردیم به جنس خارجی.
بیایید به رسم جوانمردی اول خودمون رو اصلاح کنیم.اونجوری کل جامعه اصلاح میشود
حرف شما بسیار متین است امیدوارم روزی برسه که همه از خودشون اصلاح شروع کنن تا کل جامعه اصلاح بشه امید با خدا.البته کمی تنبلی رو هم باید کنار گذاشت تا بتونیم موفق باشیم.
از یه جامعه کوچیک مثل خانواده باید شروع کرد به اصلاح و روز به روز بزرگ تر شه
لینک مرجع