سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: همسر ايده ال من
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3
اصل مهم در زناشوئی تفاهم هست. تفاهم نه بمعنی اینکه دو طرف حرفهای همدیگر را دربست قبول داشته باشند چون این مسئله امکان پذیر نیست. تفاهم به این معنی که سعی کنند نقاط مشترک فکری همدیگر را پیدا کنند و به بقیه نظرات هم احترام بگذارند.
خیلی عالی بود بابت زحمتی که در تهیه این متن متحمل شدید از شما ممنونم این مطالب خیلی میتونه مفید و تاثیر گذار باشه به خصوص برای من که در آستانه ازدواج قرار دارم علت اینکه یه خورده دیر اقدام به این کار خیر کردم این بوده که خواستم فردی رو که با عقایدم سنخیت داشته باشه پیدا کنم .
مددکار اجتماعی بودم فردی بمن مراجعه کرد و گفت متاسفانه باید همیشه در زمان اختلاف شاهد فحش و ناسزای همسرم باشم. خسته شده ام.
گفتم : عزیز من وقتی حتی به یک بچه ناسزا گفته می شود یک بار .دوبار.......10بار.بار آخر با کمال تعجب چنان ناسزائی بار آدم میکند که تا مدتی انسان گیج و منگ می شود.
ایمان دارم در ابتدای اختلافات شما بد دهن بودی و مرتب به ایشان ناسزا گفته ای و در نهایت حرمت بین شما از بین رفته و اون بنده خدا هم درس خودت را بخودت پس داده است. برو خودت را اصلاح کن.
لطف کنید یک بار دیگر این مطلب را بخوانید و به موضوعات دیگر هم ربطش دهید.
جوانها برای انتخاب همسر دنبال ایده آل میگردند.غافل از اینکه ایده آل ها را زمان زندگی کردن مشترک باید خود به وجود آورند.
هیچ نظری نمیتونم بدم

زوجی هست در نزدیکان. قبل از ازدواج طوری همدیگه رو میخواستن که آدم حسودیش میشد. ولی سر هیچی رنگ عوض کردن.
زوجی رو میشناسم که خیلی همدیگه رو دوست داشتن و بعد از تولد اولین فرزند مرده دیگه زندگیشو نخواست.

نمیدونم. هرکیو میدیدیم و میگفتیم اینا مطمئنا زندگی خوبی خواهند داشت. ماشالله بدتر میشدن.

با توجه به حرفایی که از با تجربه تر ها شنیدم میگن خیلیش شانسه. کاریم که شانسی شانسیه از نظر من قماره یعنی هیچوقت مطمئن نخواهی بود آخرش چی میشه.
در زندگی زناشوئی باید احترام متقابل به خانواده های همدیگر در اولویت باشد.
اگه طرف مقابل رو دوست داریم:
باید تموم سختی ها رو به تن بخریم و گلایه مند نشیم، فقط و فقط به خدا امید داشته باشیم
اگه طرف مقابلتون شما رو دست داره، شما تا آخر عمر مسئول هستید
صداقت داشته بشیم، صداقت اصلی ترین و مهمترین پایه زندگی مشترک هست
هر خوبی و هر بدی دارید رو بهش بگید
تظاهر به چیزی که نیستید ، نکنید، همونطور که هستید بمونید
زندگی تفاهم می خواد . تفاهم مستلزم گذشته ، شما گاهی وقتا باید چشمتو رو بعضی چیزا ببندی . تصمیم گیری درست در مواجهه با مشکلاتی که پیش میاد ، گیر الکی نباید بدی ، تو همه حال خودت رو باید جای طرف مقابلت بذاری ببینی توی اون موقعیت خودت چیکار می کردی ؟
زندگی مشترک ، به طرفت نباید تلقین بشه که در تصمیم گیریهای زندگی نقشی نداره . احترام همدیگه علی الخصوص جلو بقیه باید حفظ بشه . حد و حدودی باید مشخص بشه تا همیشه توی یک قاعده و قانون راه بری
(12-25-2012 09:49 PM)mjdehghani نوشته شده توسط: [ -> ]زندگی تفاهم می خواد . تفاهم مستلزم گذشته ، شما گاهی وقتا باید چشمتو رو بعضی چیزا ببندی . تصمیم گیری درست در مواجهه با مشکلاتی که پیش میاد ، گیر الکی نباید بدی ، تو همه حال خودت رو باید جای طرف مقابلت بذاری ببینی توی اون موقعیت خودت چیکار می کردی ؟
زندگی مشترک ، به طرفت نباید تلقین بشه که در تصمیم گیریهای زندگی نقشی نداره . احترام همدیگه علی الخصوص جلو بقیه باید حفظ بشه . حد و حدودی باید مشخص بشه تا همیشه توی یک قاعده و قانون راه بری
آقای دهقانی با صحبتت کاملا موافق هستم
ولی این تفاهم و گذشت باید دو طرفه باشه دیگه
همیشه میشه از یک طرف فقط گذشت و ملاحظه باشه؟
چطور باید اون تفاهم طرف مقابل رو ایجاد کرد؟
چطوری حس گذشت برای طرف مقابل پیش بیاد؟
به نظرتون اگه همیشه کوتاه بیایم و کوتاه بیایم ، سوء تفاهم نمیشه؟
اشتباه برداشت نمیشه که چقدر حالو هست طرف؟ و نمیتونه حرف خودش رو بزنه!
این تفاهم دو طرفه اگه از اول نباشه، به مرور به وجود میاد؟
و........
به پدر و مادر و خانواده یکدیگر احترام بگذاریم.
صفحه ها: 1 2 3
لینک مرجع