سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: دو راهی ، برگشت به کار شرکتی یا ورود به بازار
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2
با سلام خدمت اساتید و بزرگواران ارجمند

من حدود دو ماهه از شرکتی که کار میکردم اومدم بیرون و تقاضای بیمه بیکاری کردم ( شرکت به اون بزرگی کم آورد و نیروهاش رو تعدیل کرد ، منم تصمیم گرفتم بیام بیرون)

و هدف این بوده که دیگه دنبال کار شرکتی نرم و تو این مدتی که دارم بیمه بیکاری میگیرم
یه کار هدفمند برای خودم دست و پا کنم
منتهی الان یکی از دوستانی که تازه یه شرکت تاسیس کردن (صنایع نفت و گاز)

بهم پیشنهاد داد تا برم و کارشون رو ببینم که بعد از چند ساعت صحبت دو تا پیشنهاد بهم دادن

1- به عنوان کارشناس پروژه مشغول بشم و هر پروژه ای که میاد از نقشه کشی گرفته تا

متریال و پیگیری های ساختش رو انجام بدم (با این شرایط که تا وقتی که تونستم از پس خودم بر بیام همان حقوق 400 هزار تومان در ماه (پایه) ، بعد از اون 600 هزار + یک تا دو

برابر حقوق پس از پایان هر پروژه به عنوان پاداش، هر پروژه هم میانگین 2 تا 3 ماه فرض بگیرید)

منتهی گفتن بایستی تمام وقت اینجا باشی از ساعت 7 تا 4 بعد از ظهر
پنچشنبه ها هم اضافه کار

و حقوق رو هم سر ماه میدیم ( الان اکثر شرکت ها زودتر از دو ماه بعد نمیدن)

و البته دوستانه هم شرط کردن که اگر اینجا رو انتخاب کردی بعد از یک سال نری دنبال کار بازار (بر عکس دیگر شرکت ها حفظ نیروی کار بالایی داشتن)

کلا شرایطشون نسبت به سایر شرکت ها خیلی عالی بود

کار بدون استرس + حقوق سر ماه+ پاداش و....

2- به صورت پاره وقت و انجام نقشه کشی یا اونجا یا در خانه

خودم گزینه 2 رو انتخاب کردم چون شاید موقعیت بهتری نسبت به مابقی شرکت ها باشه ولی اگه قبول کنم منو از راهی که انتخاب کردم دور و دورتر خواهد کرد

حال
یه سوال دارم ، به نظرتون میشه بدون هیچ تجربه ای از بازار و البته هدفی که هنوز شکل نگرفته به درآمد در بازار رسید ؟

من خودم رو آدم پر توقعی میدونم و البته به خودمم هم اطمینان دارم برای همین بهشون گفتم حالا که خودم از شرکت اومدم بیرون که دیگه دنبال حقوق شرکت ها نباشم، دیگه نمی خوام برگردم

و اونا هم گفتن فکرات رو بکن و تا اول ماه خبر بده

میخواستم قبل از اینکه جواب نهایی رو بدم نظر شما اساتید بزرگوار رو هم جویا بشم

متشکرم
یه سوال دارم ، به نظرتون میشه بدون هیچ تجربه ای از بازار و البته هدفی که هنوز شکل نگرفته به درآمد در بازار رسید ؟

هر کاری نیاز به تجربه داره از یک هفته تا 1 سال

مهدی جان به نوای درونت گوش بده ببین کدوم انتخاب میکنه
(10-22-2012 12:40 AM)m_grate29 نوشته شده توسط: [ -> ]یه سوال دارم ، به نظرتون میشه بدون هیچ تجربه ای از بازار و البته هدفی که هنوز شکل نگرفته به درآمد در بازار رسید ؟

هر کاری نیاز به تجربه داره از یک هفته تا 1 سال

مهدی جان به نوای درونت گوش بده ببین کدوم انتخاب میکنه

دلم میگه بازار

منتهی عدم تعیین هدف مشخص + بی تجربه گی کمی کار رو برام مشکل کرده

متشکرم محمد جان
با تائید پیشنهاد محمدرضا جان که خود فردی است موفق :
لطفا عمل کنید:
1- هدفهایت را مکتوب کن. خیلی اصولی بر اساس پیشنهادات عزیزان در تایپیک راه رسیدن به اهداف.
2- به رسیدن اهدافت باور و ایمان داشته باش.
3- دیوارهای ذهنی را کم کم خرد کن.(تایپیک دیوارهای ذهنی).
4- جملات تاکیدی برای موفقیتت بنوس و روزانه تکرار کنید.
5- تجسم خلاق خود را زیاد کنید و در تجسم خود حس کنید شرکت مربوط به شما است.
6- بند 1 را قبول کنید و شروع کنید.
موفق می شوی.
زمان لازم است تا باورهای جدید جایگزین باورهای قدیم شود.
موفقتر باشی.
مهدی جان شما هر موقع بند هر بند رو انتخاب کنید ولی دلت با بازار هست
شما یکسال اگر کار کنی 8 میلیون تومن کار میکنی که بی ارزش هست(از نظر من)
ولی وقتی تو بازار کار کنی 2 سال بدون پول کار کنی خودش انداره 100 میلیون تجربه هست .اعتبار کسب میکنی

و اینکه تجربه نداری و نمیدونی تو کدوم شاخه میخوای کار کنی مهم نیست به نظر من
بازار خیلی تنوع داره شما 3 ماه تو بازار باشی هزاران ایده برات فراهم میشه و بالاخره یکی رو انتخاب میکنی
و بنده با وجود شغل ثابت همیشه از این شاخه به اون شاخه پریدم حتی الان که بیشتر از قبل هم شده چون تجربه کردن رو دوست دارم.
و میخوام از هر کاری سررشته ایی داشته باشم از نظر خیلی ها بده ولی خودم نه.

و این که در حال حاضر : پول تو کار نیست بلکه پول به فکره.
پول داشته باش فکرشو نداشته باشی نمیشه
وقتی فکرشو داشته باشی پولشم از هزار در میاد
امیدوارم هر گزینه ای را که انتخاب میکنی موفق و موفقتر باشب.
(10-22-2012 12:55 AM)jahanagahi نوشته شده توسط: [ -> ]با تائید پیشنهاد محمدرضا جان که خود فردی است موفق :
لطفا عمل کنید:
1- هدفهایت را مکتوب کن. خیلی اصولی بر اساس پیشنهادات عزیزان در تایپیک راه رسیدن به اهداف.
2- به رسیدن اهدافت باور و ایمان داشته باش.
3- دیوارهای ذهنی را کم کم خرد کن.(تایپیک دیوارهای ذهنی).
4- جملات تاکیدی برای موفقیتت بنوس و روزانه تکرار کنید.
5- تجسم خلاق خود را زیاد کنید و در تجسم خود حس کنید شرکت مربوط به شما است.
6- بند 1 را قبول کنید و شروع کنید.
موفق می شوی.
زمان لازم است تا باورهای جدید جایگزین باورهای قدیم شود.
موفقتر باشی.

با سلام خدمت شما

عذر خواهی میکنم جناب قربانیان

اگر قرار باشه بند1 رو قبول کنم که با توجه به شرطی که گذاشتن دیگه نباید از شرکت بیام بیرون
و میشم همان ضابطه کار و کارفرمایی ولو اینکه مسئول پروژه باشم

و دیگه در اینصورت چه نیازی پیدا میشه که به نکاتی که اشاره کردید عمل بشه

چون من تنها باید به اهداف شرکت فکر کنم و بس

ممنون میشم رابطه این نکات رو با ضمن قبول بند1 بفرمایید

متشکرم
مهدی جان شما 5 بند اول را انجام دهیدو پیشنهاد 2 را انجام دهید.
مهم انتخاب مورد 1 و 2 نیست بلکه مهم 5 بندی است که باید انجام شود.حتی ممکن است با انجام صادقانه و امیدوارانه 5 مورد ذکر شده اصلا خودبخود در ضمن انجام کار ایده جدیدی به ذهن شما برسد.
افرادی که برای رسیدن به اهدافشان شغلشان را بدون هیچ پشتوانه کاری ترک میکنند در اشتباهند.
سلام.
دوست عزیز کار حسابداری رو همه از جمله خودم فکر میکردم که یه کار کاملا کارمندیه.و هیچ خلاقیتی نداره.اما جناب قربانیان طبق فرمایشات خودشون تونستند یه کسب و کار تیمی از همین حسابداری در بیارن.(جزییات رو از خودشون جویا شوید.)
اما بحث اینجاست که شما مدتی رو به کارمندی گذروندید و حقوقی دریافت کردید.اگه الان یهو بخواید تغییر کنید به نظر شخصی خودم زیاد جالب نیست.
به نظر من کارمندی در ذات بد نیست بلکه تفکر کارمندیه که بده.شما میتونید یه آب باریکه ای برای خودت داشته باشی و از اونور هم سلانه سلانه یه تیم از یه سری دانشجو و ... تشکیل بدی که هم تا حدودی در کارت کمکت کنند و هم بتونی با شرکت های دیگه کار کنی.
اتفاقا به نظر من اینجوری هم کم کم وارد بازار میشی اما با یه پرستیز خاص.اینجوری هم دلار و ارز رو کارت تاثیر میزاره و باید مثل بازاری ها متعهد باشی.
نمیدونم منظورت از بازار چیه اما اگه منظورت ایجاد کسب و کار شخصیه که خب این راه خوبیه.چون مدتی کارمند بودی هم باید اول سیستم کارمندی رو از ذهنت پاک کنی هم سیستم بازاری رو تو ذهنت نصب کنی.که خب این یه خورده سخت تره.
پس پیشنهاد میکنم عجله نکنی و خیلی عاقلانه تصمیم بگیری.قرار نیست چیزی یه شبه برات تغییر کنه.
اما هیچ وقت تفکر مستقلانه و امیدت رو از دست نده.
فی امان الله..........................
(10-22-2012 10:05 AM)jahanagahi نوشته شده توسط: [ -> ]مهدی جان شما 5 بند اول را انجام دهیدو پیشنهاد 2 را انجام دهید.
مهم انتخاب مورد 1 و 2 نیست بلکه مهم 5 بندی است که باید انجام شود.حتی ممکن است با انجام صادقانه و امیدوارانه 5 مورد ذکر شده اصلا خودبخود در ضمن انجام کار ایده جدیدی به ذهن شما برسد.
افرادی که برای رسیدن به اهدافشان شغلشان را بدون هیچ پشتوانه کاری ترک میکنند در اشتباهند.

سلام
بیرون آمدن از کار هدفمند بود منتهی بنا به دلایلی ادامه کار محقق نشد

در حال حاضر من معادل همان حقوق شرکت رو در ماه کار میکنم ( جدای از بیمه)

منتهی در انتخاب هدف مشخص به دلیل ایده های رنگارنگ و ناب اینجا ، دچار تردید در

شروع بهتر شدم
صفحه ها: 1 2
لینک مرجع