سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: دهمین صندلی داغ(آشنايي با آسانسور و مشاغل پيرامون آن) باحضور parsajoon
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2
نام:علي آقايي (parsajoon)

شغل و مهارت:مهندس مكانيك-آشنايي با آسانسور و مشاغل پيرامون آن

قوانین بخش صندلی داغ
سلام مهندس
درگام اول یک معرفی اجمالی از خودت برای بچه های انجمن داشته باش تا بتونند بهتر سوال هارو طرح کنند تا بیشتر با شما وشغل شما آشنا بشوند
مرسی
سلام
بنده علي آقايي هستم 30 سالمه، مجردم،سال80 مدرك فوق ديپلم مكانيك ماشين آلات گرفتم. بعد سربازي رفتم .سال 83 در يك شركت معتبر آسانسور مشغول به فعاليت بعنوان نصاب و بعد سرپرست نصب شدم. سال 85 تهران جنوب ناپيوسته قبول شدم و 89 مدركم رو گرفتم الان هم مسئول فني يه شركت طراحي و نصب آسانسور در تهران هستم.
سلام. به امید موفقیت هرچه بیشتر.

1- چرا شما و عزیزان دیگر انجمن عنوان شغلی خود را نمی نویسید؟بهتر نیست عنوان مهندس و دکتر و...در پروفایلها باشد؟
2- بازار کار آسانسور رضایت بخش هست؟
3- در کار بازاریابی هم دخالت دارید؟
4- گرفتن کار دردسر ندارد؟
5- از درآمد کار راضی هستید؟
6- شخصا نمی توانید با تاسیس یک شرکت مستقل کار کنید؟
(10-06-2012 10:04 PM)jahanagahi نوشته شده توسط: [ -> ]سلام. به امید موفقیت هرچه بیشتر.

1- چرا شما و عزیزان دیگر انجمن عنوان شغلی خود را نمی نویسید؟بهتر نیست عنوان مهندس و دکتر و...در پروفایلها باشد؟
2- بازار کار آسانسور رضایت بخش هست؟
3- در کار بازاریابی هم دخالت دارید؟
4- گرفتن کار دردسر ندارد؟
5- از درآمد کار راضی هستید؟
6- شخصا نمی توانید با تاسیس یک شرکت مستقل کار کنید؟

ج1- استاد در پروفايلم نوشتم مهندس مكانيك با 5 سال سابقه كار در زمينه آسانسور.دوستان ديگر را نميدانم.
ج2- بله بازار كار آسانسور رضايت بخش است.البته يه سري نابساماني وجود دارد.
ج3- تا حدودي.گاهي اوقات با دوستان فروش جهت دادن مشاوره همراه مي شوم.
ج4- با وجود شركتهاي فاقد مجوز و قيمتهاي پاييني كه ميدهند.كار سخت شده نه زياد.
ج5- خدا رو شكر ولي انتظار بيشتري دارم.
ج6- ميتوانم و فكرهايي هم دارم.
با سلام به شما دوست عزیز علی آقا
هم دانشگاهی هستیم بنده سال 82 83 تمام کردم

الان با این اوضاع تحریمها محصولات کدام شرکت خارجی در ایران موجود هست؟
آیا شرکتهای ایرانی موتور محرک آسانسور را می توانند تولید کنند؟ برد الکترونیکی فکر کنم تولید می شه؟
فوق ديپلم مكانيك كجا ونصاب آسانسور كجا؟
تو بازار كار يك مهندس ميكانيك بايد حتما استخدام شركت هاي ماشين سازي بشود يا استخدام جاي؟ يا بازار كارآزاد هم دارد؟
قصد ادامه تحصيل داري؟
ميخواي تو آسانسور بموني يا تغيير كار بدي؟
يك سوال اون وزنه كه از اسانسور بصورت خلاف هميشه آويزون هست تا تعادل آسانسور حفظ بشه رو نميشه با يك موتور قدرتمند كه بالا وپايين بكشه جابجا كرد؟
(10-07-2012 09:36 AM)سعید محمدی نوشته شده توسط: [ -> ]با سلام به شما دوست عزیز علی آقا
هم دانشگاهی هستیم بنده سال 82 83 تمام کردم

الان با این اوضاع تحریمها محصولات کدام شرکت خارجی در ایران موجود هست؟
آیا شرکتهای ایرانی موتور محرک آسانسور را می توانند تولید کنند؟ برد الکترونیکی فکر کنم تولید می شه؟

سلام آقاي مهندس خوشحالم كه هم دانشگاهي بوديم.
پارسا صدام بزنيد راحت ترم.
آسانسور بصوت پكيج هم هست اما طبيعتا قيمت بالا هيونداي،كانه و ... كه عمدتا تحت ليسانس از چين ميان.
موتور محركه در داخل توليد نميشود زماني اينكار انجام شد ولي كيفيتش جالب نبود.بهترين ماركهاي موتور آلمان و ايتالياست.بله تابلو فرمان در ايران توليد ميشود بجز سيستم درايو كه در آسانسورهاي جديدتر كاربرد دارد.
(10-07-2012 10:03 AM)goldmen نوشته شده توسط: [ -> ]فوق ديپلم مكانيك كجا ونصاب آسانسور كجا؟
تو بازار كار يك مهندس ميكانيك بايد حتما استخدام شركت هاي ماشين سازي بشود يا استخدام جاي؟ يا بازار كارآزاد هم دارد؟
قصد ادامه تحصيل داري؟
ميخواي تو آسانسور بموني يا تغيير كار بدي؟
يك سوال اون وزنه كه از اسانسور بصورت خلاف هميشه آويزون هست تا تعادل آسانسور حفظ بشه رو نميشه با يك موتور قدرتمند كه بالا وپايين بكشه جابجا كرد؟

آسانسور هم به مكانيك مربوطه و هم برق.اخيرا رشته آسانسور هم در علمي كاربردي اومده كه كاربردي نيست.
به گفته يكي از اساتيدمان مهندس مكانيك بايد آچار فرانسه باشه واقعيتش هم اگر خوب تحصيلات عالي رو سپري كرده باشي جوشكاري،تراشكاري،ريخته گري،مكانيك خودرو،طراحي و محاسبات و ... رو ياد گرفتي و قادر به طراحي و ساخت هر قطعه و مكانيزمي هستي.
بدم نمياد از ادامه تحصيل اما نه به هر قيمتي. اول كار و درامد.
فعلا كه در اين شغل هستيم به حوزه هاي ديگه هم فكر ميكنم.
وزنه تعادل چندتا حسن داره از جمله كمك به موتور تا در كشش به سمت بالا زور اضافه نزنه و همچنين در حركت، بكسلها به سمت وزنه يا كابين بياد و دور فلكه موتور نپيچه.
سلام
آینده کار خودت را طوری می‌بینی؟
تا حالا ضرر دادی؟چقدر بوده؟
اولین کسب و کارت چی بود؟
بهترین خاطره ات از کارت چیه ؟
بدترین خاطره ات از کارت چیه ؟
خودت را یک فرد موفق میدونی؟
صفحه ها: 1 2
لینک مرجع