سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: رو به رو شدن با ترس ها - طوفان فکری
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2
5 سالم بود . عازم تهران بودیم . از هواپیما میترسیدم و فکر کنم صدای گریه ها و فریاد هام تا برج مراقبت هم رسیده بود . نه اسباب بازی و نه هیچ چیز دیگری آرامم نمی کرد . اون روز سوار هواپیما شدم . نه از روی میل بلکه از شدت گریه و فریاد خسته شده بودم و وقتی بیدار شدم هواپیما روی باند بود و اماده ی پرواز .

12-11 سال داشتم . بندر عباس به قشم . روی اسکله بدنم میلرزید . عرق سرد روی پیشانی ام بود . صدایی نمیشنیدم و احساس میکردم ماهیچه های پام به خواب رفته است و نمیتوانم راه بروم . ضربان قلبم به شدت میزد و میزد و میزد . از سوار شدن به کروز دریایی میترسیدم . اون روز سوار کشتی شدم . نه از روی میل بلکه فقط میخواستم زودتر تمام شود . ( اون روز دریا زده هم شدم که چند تن از ساکنین محلی سوار در کشتی کمک کرده به حالت طبیعی برگشتم)

چندین سال از اون روزها و روزهای مشابه میگذره .
از اول تابستان امسال بیش از 12 پرواز که میانگینشون 8 ساعت بوده انجام دادم .
قسمت عمده ای از درامدم از آب و دریاست . حتی رشته تحصیلی اینده ام به شدت به دریا وابسته است . بار ها سوار کشتی های قدیمی ماهیگیری شده ام و حتی بدون هیچ ترسی بارها در طوفان های جنوب شرق اسیا گیر کرده ام .

این ها مقدمه ای بود بر یک سوال ؛ چگونه با ترس هایمان مواجه شویم ؟

پ.ن : دوستان اینگونه تاپیک ها که من ایجاد مکنم سوالات شخص بنده نیست بلکه طوفان فکری هست . میخوام تجارب و دانسته ها و تفکراتمون رو با هم تقسیم کنیم در نهایت به یه نتیجه قراردادی برسیم Heart
راه مقابله با ترس روبرو شدن با ترس است.
تو یه کتابی خوندم که نوشته بود در مواقع ترس این سوال را از خود بپرسید : بدترین اتفاقی که ممکن است بیفتد چیه؟
باید دل به دریا زد بدون درنگ.هر چی بیشتر مکث کنی و بیشتر تعلل کنی بیشتر میترسی.تصمیم و عمل فوری.این راهشه
همیشه میگم اگه فلانی که شخصیت نترسی داره و یه مدیر با تجربست جای من بود این مشکل رو چطور حل میکرد ؟؟؟؟

این که میگین دوستان راه مقابله با ترس هامون روبه رو شدن با ترس هامون است ، این رو به رو شدن با ترس ها خیلی ترس داره . خیلی از ما حاضر نیستیم بریم از هواپیما با چتر بپریم در حالی که میدونیم بعد از پرش قسمت عمده ای از ترس هامون میریزه !
برای از دست دادن ترس باید با آن روبرو شیم و ترسو تو خودمون حل یا ذوب کنیم
یک بار از دوستی که در کار جوشکاری اسکلتهای فلزی ساختمانی بود پرسیدم چطور جرأت میکنید در ارتفاع چندین طبقه ساختمانها روی تیرهای افقی راه بروید؟!

و او دستم را گرفت و کنار یک تیرآهن که روی زمین بود برد و گفت روی این راه برو!

گفتم خوب این که کاری نداره! و به راحتی 12 متر اول تا آخر تیرآهن را طی کردم!

گفت میبینی؟ کار راحتی است. حالا همین تیرآهن در هر ارتفاعی باشد چه تفاوتی میکند؟

گفتم خوب آدم میترسه بیفته دیگه!!!

گفت اگه اصلا نترسی و مطمئن باشی که نمی افتی؟

گفتم پس اساس کار قبل از مهارت شجاعت و نترسیدن است...
آقا حمزه جان ممنون:

گفتم پس اساس کار قبل از مهارت شجاعت و نترسیدن است...
راه مقابله با ترس داشتن شجاعته
و
شجاعت نترسیدن نیست بلکه انجام کاری درعین اینکه از اون کار میترسیه.
پایدار وشجاع باشید.
شجاعت !
برای رسیدن به شجاعت باید استرس و اظطراب زیادی رو حتی اگه داشته باشیم تو خودمون بریزیم . نظر شما در مورد این موضوع چیه ؟
صفحه ها: 1 2
لینک مرجع