سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: صندوق قرعه كشي فاميلي(نظر بدهيد)
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2
سلام
نمي دونم چقدر با قرعه كشيهاي فاميلي يا محله اي آشنا هستيد اما اختصارا بگم كه يك نفر بعنوان باني مسوول اين كار ميگردد و مبلغ اوليه را هم وي برميدارد و ماه به ماه مبالغ را جمع آوري و قرعه كشي مي كند.
مزايا:
در صورت زود برنده شدن همانند يك وام قرض الحسنه ميباشد
در صورت دير برنده شدن هم پس اندازي مناسب ميباشد.

اما من و مادرم بعنوان باني چند سالي هست اينكار را شروع كرده ايم.ابتدا كل مبلغ 500 هزار تومان با هر قرعه 50 هزار تومان.بعد از آن مبلغ 1 ميليون و 600 هزار تومان شد با هر قرعه 100 هزار تومان.اكنون مبلغ به 5 ميليون تومان رسيده با هر قرعه 200 هزار تومان.
از شما دوستان عزيز تقاضاي ارائه نظرات و پيشنهاد براي اداره بهتر و پوياتر اين فعاليت را دارم.
ممنون
آقا پارسا عالی است .
در حقیقت بهترین روش وام بدون ربا همین وام های فامیلی است که تقریباً خیلی کم به مشکل بر می خورد .
من و خانمم چندین وام به این صورت داریم که تا سقف 5 میلیون تومان ماهیانه هم قرعه کشی می شود .
یک وام 5 میلیونی با پرداخت 100 هزار ماهیانه بدون ضامن .

اگر به فرض هم دیر بیافتد می شود از بقیه فامیل که برنده شده اند در صورتیکه واقعاً نیازمند بودی نوبتت را معاوضه کنی .

اگر تعداد اعضا زیاد بود می شود دفترچه هم به عنوان دفترچه وام و پس انداز تشکیل داد و حتی با توافق اعضا مبلغی را در صندوق ذخیره کرد و به کاری سود آور زد .

بینهایت فکر خوب پشت این برنامه است و چون جو فامیلی است خیلی راحت می شود با هم کار کرد و معمولاً کسی در این بین به مشکل بر نمی خورد /
پارساجان لطفا کمی بیشتر توضیح بدین ممنون میشم.
یه خرده با جزئیات بفرمایید.
ممنون
يكي از ايده هاي زنهاي ايراني همين قرعه كشي هاي فاميلي يا محلي هست
ولي بازم داراي مشكلاتي هست كه بعضي مواقع بسيار مشكل ساز مي شود
منم قبلا چند تا داشتم
كسي كه مسول جمع آوري بود ميگفت چند نفر از وسط راه كشيدن كنار بخصوص وقتي به نامشون درامده بود ومجبور شده بود از جيب جاي اونا بزاره
ولي راه حل هاي جالبي دارد

يكي اينكه كسي كه بنامش درامد بابت مابقي مدت چك يا سفته ضمانت بده كه متعهد بشه بعد از بنام درامدنش بازم پول اقساطش رو بياره
براي كسي كه مسول جمع آوري هست يك مبلغ ناچيزي درنظر بگيرن تا اينطوري اونم هزينه ها ودرسرهاي خودش رو به راحتي بتوني جبران كنه
ميشه همون اول كل ليست رو قرعه كشي كرد اينطوري هم هر سريع مشكلي پيش نميادموقع قرعه كشي
هم ميشه رو پول محاسبه كرد چون مشخص ميشه كي نوبت ما ميشه درنتيجه ميشه خيلي راحت براي خرج كردنش برنامه ريخت

ولي دركل طرح بسيار عالي هست در بين زنان ايراني
طرح خوبیه
من تو محله و خانواده عضوم
ریز ریز جمع میشه و یهو خرج میشه
بعضی از فامیلای ما توی یه شهر دیگه اینو چندین ساله که انجام میدن.
هر کسی با هر سهمی توش شرکت می کنه.
نمونش دایی خود من موقعی که برنده میشه 30 میلیون تومن میبره !
چندین بارم کسی که نیاز نداشته سهمه خودشو به نفر دیگه داده.
کلا من تا حالا هر چی شنیدم در این مورد خوب بوده.
در کل به نظرم یه طرح عالیه
خوبه ولی ریسک زیادی داره
خوبه اگر باشه من شركت ميكنم

ولي بايد روش تضميني هم باشه
(09-10-2012 11:02 PM)behnam67 نوشته شده توسط: [ -> ]پارساجان لطفا کمی بیشتر توضیح بدین ممنون میشم.
یه خرده با جزئیات بفرمایید.
ممنون

بهنام جان فكر كنم واضحه.ما ديديم كه افرادي از فاميل با غريبه ها قرعه كشي شركت ميكنند كه گاها البته خيلي كم به مشكل ميخوردند.تصميم گرفتيم آن را بين فاميل انجام دهيم اوايل استقبال جالب نبود اما با پافشاري ما و استارت كار و خوش حسابي و انجام تعهدات و امانت داري تونستيم به اينجا برسيم.اما الان ميخوام يه سري خلاقيتها هم در اون اجرا كنم كه باعث رضايت افراد حاضر و تشويق اونها براي شركت د ردوره هاي بعد بشه.مثلا احمد آقا رضايي گفتند "اگر تعداد اعضا زیاد بود می شود دفترچه هم به عنوان دفترچه وام و پس انداز تشکیل داد و حتی با توافق اعضا مبلغی را در صندوق ذخیره کرد و به کاری سود آور زد ."
پيشنهاد دوستان ؟؟؟
جدای از این مدل صندوق که به صورت قرعه کشیست

می توان با پذیرش افراد ثابت و دریافت وجه اجباری به غیر از میزان قسط وام ، نسبت به تحویل دفترچه نیز اقدام کرد

هم چنین میشه قرعه کشی وام رو تا سه جلسه به تاخیر انداخت تا نقدینگی صندوق بالا رود و با دریافت مقرری هر فرد که در اصل در هنگام تسویه حساب به او برگشت داده میشود نیز سرمایه گذاری هرچند مختصر انجام داد
صفحه ها: 1 2
لینک مرجع