سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: مصاحبه اختصاصی با فرشاد ولی زاده مدیر"سایت دویران"
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام لطفا خودتون رو بصورت کامل معرفی کنید.

فرشاد ولی زاده 24 ساله محل سکونت شیراز کارشناسی نرم افزار

در چه سنی و چگونه با دنیای اینترنت آشنا شدید؟

برای اولین بار که با اینترنت آشنا شدم 16 سالم بود و این آشنایی از طریق نرم افزار یاهو مسنجر بود.

اولین اثری رو که توی دنیای مجازی ایجاد کردین چی بود؟

اولین اثر من یک وبلاگ تفریحی بود که در بلاگفا ایجاد کردم و هر روز با مطالب جدید اونو آپدیت می کردم.

تحصیلات آکادمیک دارید؟ و آیا در زمینه های کاری مدارک بین المللی کسب کرده اید؟

تحصیلات آکادمیک متاسفانه خیر .

هم اکنون فعالیت هاتون فقط در زمینه ی اینترنت هست؟ در صورت اینکه در حوزه های دیگری فعالیت می کنید اون ها رو بیان کنید.

بلی فعلا در زمینه اینترنت و طراحی نرم افزار فعالیت می کنم.

خوب حالا بیایم سراغ دویران ، ایده ی دویران از کجا شروع شدو چطور متولد شد؟

پاییز سال 1388 به همراهی دوست گرامیم آقای ستاری تصمیم به راه اندازی یک انجمن برنامه نویسی و وب گرفتیم. حدود 5 ماه این انجمن با همان نام دویران.کام فعالیت می کرد اما پس از آن تصمیم به راه اندازی یک پورتال دانلود اسکریپت و ابزار وب گرفتیم
در آن زمان سایت های خیلی محدودی در این زمینه فعالیت می کردند و فعالیتشان تقریبا مشابه بود و همگی در یک مسیر فعالیت می کردند.
اما هدف ما ایجاد یک سایت متفاوت با مطالب و موضوعات در همه زمینه ها بود.سپس به کمک آقای ستاری پورتال دویران را راه اندازی نمودیم و انجمن هم همچنان به کار خودش ادامه می داد. اما موضوعات پورتال را هم در بر می گرفت.

به نظر شما سايت دویران چه ویژگی متفاوتی نسبت به سایر سرويس هاي مشابه داره؟
در دویران تقریبا همه چیز برای یک وبمستر مهیاست و همه ابزارها به صورت رایگان در اختیار وی قرار میگیرد.سیستم عضویتی وجود ندارد و به سهولت می توان از مطالب آن استفاده نمود.
کلیه ابزارهایی که برای طراحی و راه اندازی یک وب سایت نیاز است به صورت کامل در دویران فراهم شده است و فقط کافی است با داشتن دانش مختصر وب از آن ها استفاده نمود.

برنامه ی شما برای آینده ی چی هست ؟

قصد داریم دویران یک مرجع بزرگ برای وبمسترهای ایرانی شود با مطالب جدیدتر در کلیه زمینه های وب.سرویس های رایگانی در آینده نزدیک به آن اضافه خواهیم نمود و
تیم پشتیبانی قدرتمندتری برای آن فراهم خواهیم نمود تا در اسرع وقت پاسخگوی سوالات و مشکلات کاربران باشند.
تیم طراحی وب دویران به زودی شروع به کار خواهد نمود تا در زمینه طراحی و اسکریپت نویسی نیاز کاربران را برطرف نماید.

شما به عنوان یک بازدید کننده کاستی های دویران رو در چه چیزهایی می بینید؟
به عنوان یک بازدید کننده دیر جواب دادن به سوالات و مشکلات کاربرها در زمینه طراحی نصب و راه اندازی پوسته ها و اسکریپت ها را می توانم ذکر کنم.
علت آن هم نبود وقت کافی برای جواب دادن به سوالات می باشد .

نظرتون درباره ی وضعیت امروز دنیای مجازی "اینترنت" (خدمات اینترنت، وضعیت سایت های ایرانی ، کپی رایت و ...) چیه؟

اینترنت به زندگی همه ما به نوعی وارد شده است و تقریبا بخشی از زندگی روزمره ما را تشکیل می دهد .با خدمات متنوع و گسترده و رو به رشدی که دارد روز بروز
زندگی را آسان تر و جذاب تر می کند.سایت های ایرانی هم روز به روز در حال افزایش هستند و شاهد پیشرفت چشمگیر ان ها در کلیه زمینه هاهستیم .
قانون کپی رایت که فرمودید هم تقریبا داره در ایران جای خودشو پیدا می کنه و کم کم شاهد رعایت این قانون از سوی افراد هستیم و در آینده نه چندان دور با رعایت این قانون شاهد پیشرفت های چشمگیرتری از سوی ایرانیان خواهیم بود.

پیشنهاد شما برای جوانان که کار در دنیای آی تی رو تازه شروع کردند چیست؟

پیشنهادی که برای جوانانی که می خواهند در زمینه آی تی شروع به فعالیت کنند این است که اول هدف خود را مشخص کنند و در یک مسیر مشخص حرکت کنند
و در همان مسیر سعی کنند تا بهترین باشند وبه دنبال ایده های جدید باشند و مطمنا به نتیجه خواهند رسید.

به نظر شما بهترین روش برای جذب درآمد در دنیای اینترنت برای مدیران تازه کار سایت ها چیه؟

مدیران سایت ها برای کسب در آمد به نظر من ابتدا باید هدف خود را مشخص کنند که می خواهند در چه زمینه ای فعالیت کنند پس از آن زیر ساخت سایت خود را اصولی و طبق قواعد وب پیاده سازی کنند تا پس از گذشت چند ماه از فعالیت سایتشان دچار مشکل نشوند.

و بعد که همه چیز آماده شد در زمینه فعالیت کاری خود بهترین باشند.پس از مدت کوتاهی می توانند یکی از برترین سایت ها در زمینه فعالیتشان باشند و بعد از آن است که می توانند از وب سای خود کسب درآمد داشته باشند.

منبع:زوم لینک
لینک مرجع