سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: فرآیند عملی کردن ایده.....مسئله این است!!
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان
یه سوال داشتم میخواستم بپرسم که ما یک ایده داریم خوب این ایده رو هم میخوایم عملی کنیم اما فرآیندش رو از کجا اطلاع حاصل کنیم؟

مثال میزنم:
فرض کنید که ایده یک نوع غذای خاصی رو دارید اما اصلا آشپزی هم بلد نیستید چه طور میشه اون غذا رو به مرحله تولید برسونید!

مثلا ایده در نوع یک بستنی با یک طعم خاص....یک سس با یک طعم خاص!
اون طعم خاص رو هم میدونید ولی نمیدونید چه طور درستش کنید مشکل اینه!

بخوایم به فردی هم بگیم که در این زمینه وارد باشه که به نام اون تموم میشه که البته حق هم داره چون اون دانش و علمش رو داره ولی من فقط ایده اش رو دارم!

به نظر شما این مشکل رو چه طور میشه حل کرد؟
به گفته آقاي فورد( پدر صنعت اتومبيل درامريكا) نياز نيست همه دانش هاروخودت داشته باشي .... سعي كن دانش استفاده كردن ازدانش ديگران براي خودت رو ياد بگيري

يا ميتوني خودت بري حسابي دانش مورد نظر رو ياد بگيري بعد بشي استاد دراون زمينه وايده ات عملي كني

يا بري يك استاد دراون كار رو پيدا كني وكاري كني كه براي تو كار كند وايده مورد نظرت رو بادانش اون اجرايش كني
ممنون...
خوب این ایده رو فقط من دارم و ولی یکی هست که دانش مشابه اون رو داره تا بخواد خودش رو با ایده من تطبیق بده و بخواد درستش کنه زمان میبره و ممکنه هم موفق نباشه....اگر هم موفق شد این دیگه ایده اون هست چون اون درستش کرده نه من!

باز هم مثال ساده میزنم
فرض میکنیم چیزی به اسم سس فلفلی درست نشده باشه.....ولی کلا سس وجود داشته باشه....من بخوام به فردی بگم که سس رو بلد باشه درست کنه ولی بگم سس فلفلی دو حالت داره یا ازش سر در نمیاره و زمان میبره تا درست کنه و باز هم به مطلوب من نمیرسه....یا اینکه درستش میکنه و به مطلوب من میرسه ولی این دیگه میشه کار اون نه من!
بعد هم یه همچین آدمی رو اصلا از کجا میشه پیدا کرد؟

مسئله این است Yosef.gif
روش پيدا كردن اين ادم گشتن در خيابون هست

يك مثال ديگر در حوزه آتي ميزنم

اگر توجه كرده باشي اگر نويسنده هاي برنامه درايران سفارشي كارميكنند وبراي افراد مختلف نرم افزارهاي مختلف طراحي ميكنند واون شخص مالك اون نرم افزار مي شود وديگر نويسنده حق انتشار يا دخالت نداره

اين كارهم شما ميتوانيد انجام بدين

اولا اگر همه ايده داشته باشن كه نياز نيست شما ايده ات روبيان كني خود اون شخص بهش ميرسه
دوم ايده عملي شد انتشار وگسترش چي؟

شما به يك سازنده سس سفارش ميدن يك مدل سس براي شما توليد كند وشما درقبالش چيزي بهش پرداخت ميكنيد
بعد كه شما اون ايده رو توانستن خلق كنيد كارهاي ثبت وگسترش رو انجام ميدن
اگرم خواستين با اون كار كني چه بهتر
وگرنه باز يكنفر ديگر رو به خدمت ميگيري ونحوه ساخت رو بهش ياد ميدي واون برات توليد ميكند

اگرهم شخص اول خواست مشكلي برات ايحاد كند چون ثبت محصول بنام شما بوده دستش به جاي نميرسه
لینک مرجع