سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: برای رهایی از تنبلی چی کار کنم؟
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2
دوستان من به شدت تنبل ام
چی کار کنم که دیگه تنبل نباشم!!!

مثلا چشم امو عمل کردم دکتر گفت باید ماه دیگه بیای
با اینکه دکترش رفیقم بود
و چشمم هم اذیت میشد
3 ماه بعد رفتم

کلا همه کار رو دقیقه 90 انجام میدم و این باعث میشه
از نظر مالی و معنوی و زمانی کلی ضرر کنم

پیشنهادی راهکاری یا راهنمایی ای دارید ؟
منم این مشکل رو داشتم استادم گفت راه حلش تمرین اراده است . ارده مثل یک بازو می مونه با تمرین قوی و قوی تر میشه.
تصمیم بگیر از امروز سر یک ساعت خاص فقط برای یک ساعت یک کار مهم انجام بده فقط یک کار اونم برای یک ساعت سخت نیست اما تمرین فوق العاده ایه.
از روش پاداش و تنبيه براي خودت استفاده كن من هم مثل شما بودم اين روش روي من جواب داد.
من هم به شدت تنبل بودم وحشتناک البته هنوزم یکم تنبلم ولی خیلی بهتر شدم.(حتی امروز دانشگاه داشتم حال نداشتم برم)
ما ذهنمونو گول میزنیم برای تنبل شدن ذهن سریع گول میخوره ولی این دفعه ذهنت رو گول بزن برای موفقیت
من قبلا خودمو جریمه میکردم اگر فلان کارو انجام ندم یا بدم (تنبلی) جریمه کنم. جریمه مالی بود هر تنبلی 5000 تومن. خدایی 2 هفته اول جواب داد ولی دیدم دارم ورشکست میشم قانون رو دور زدم.
باید به ذهن تلقین کرد فلان کار که توش تنبلیم انجام بده. حتی تجسم کردنش.
ولی کار یکی دو هفته نیست چندین ماه شاید طول بکشه.
مهمترین عامل تنبلی امروز و فردا کردنه...اگه گرفتار این عادت باشیم شاید تا سال ها این فردایی که می خوایم اون کار رو انجام بدیم اومدنش طول بکشه
باید سعی کنیم به محض تصمیم گرفتن به کاری اونو انجام بدیم
به نظرم بیاییم مسائل را خرد کنیم.
مثلا می خواهیم وسایل اتاق خودمون رو جمع کنیم و اتاق تمیز بشه.
بجای اینکه همه رو یکدفعه با چند ساعت کار کردن انجام بدیم، در دو مرحله با یک زنگ تفریح زیبا انجام بدیم.
زنگ تفریح همون پاداشمون هست (مثل آهنگ گوش دادند، ژله بستنی خوردن و ...)
برای همین هست بین درسها هر 1.45 استراحت هست. چون واقعا مغز انسان جوابگو نیست.
من برای درس خواندن هر 20 دقیقه یک استراحت 5-7 دقیقه ای دارم. زورمم نمیاد برای درس خوندن.
با سلام

همونطور که دوستان اشاره فرمودند شما میتونی با یک برنامه ریزی و در نظر گرفتن تشویق و تنبیه جهت ایجاد انگیزه رفتاری (سوق دادن شما بسوی فعالیت مورد نظر)

از اراده فوق العاده ای بهره مند شوید

فقط دقت کنید شاید روزها و هفته های اول کمی سخت باشه و شاید چند ساعتی دیر و زود بشه ولی مطمئن باشی پس از 3هفته یعنی 21 روز شما بطور اتومات کارهاتونو سر وقت انجام خواهید داد

اما من یه اشاره کوتاه به شکل گیری یه رفتار بکنم

کلا تمام کنشها و و واکنشهای انسان طی یه مثلث روانشناختی -افکار-احساس-رفتار شکل میگیره

یعنی گاهی شما مدتها به یه چیزی فکر میکنید بعد احساستون درگیر میشه و در نهایت منجر به رفتار میشه (مثل راه اندازی یه شغل)

گاهی وقتا یه احساس فکر شما و رفتارتون رو تحت تاثیر قرار میده(مثلا زمانی که احساس میکنید بی دلیل دچار دلشوریدگی و اضطراب شدید )در نتیجه فکر شما را مشغول میکنه و در عملکرد و رفتار شما این اضطراب و دلشوریدگی مشخصه

گاهی یه رفتار ،افکار و احساس شما را منقلب میکنه مثل در حین رانندگی یهو تصادف میکنید خوب طبیعتا این رو احساس و افکار شما تاثیر میزاره

نتیجه اینکه:شما ابتدا از لحاظ فکری و احساس درون به اون مرحله برسید که فردی با اراده هستید همین باعث میشه رفتار شما از احساس و افکار شما تبعیت کنه

میتونید با تکرار جملات انرژی دهنده این افکار و احساس رو پدید بیاورید

مثل:من با اراده ام-من کارهامو سر وقت انجام میدم

یه کار عملی دیگه : میتونید یه دفترچه دنبالتون باشه و برنامه هاتونو که نوشتین هرکدوم رو سر ساعت انجام دادین یه تیک بزنید و اونا را که انجام ندادین ضربدر

و شب حساب و کتاب کنید

موفق باشید
منم یکم اینجوریم ولی نه در مورد همه چیز
در مورد چیزایی که خیلی دوسشون دارم اینجوری نیست
شاید به هدف بستگی داره و میزان خواستن ادم
بلند شو وایستا تا بهت بگم چکار کنی -خدایی بلند شی ._ !
بعضی وقتها فکر میکنم انسانها مانعی در وجودشان هست که آنان را قانع و راضی وتنبل نگهمیدارد.در صورتیکه خداوند گوهری در وجودشان قرار داده که متاسفانه از هزاران هزار نفر فقط یک نفر به این راز پی برده.این گوهر ذهن آدمی است. با تقویت ذهن و پرورش آن می توان به هر آرزوئی رسید.جدیدا کتابهای در رابطه باموضوع منتشر می شود و افراد زیادی کم کم دارند به ارزش این گوهر پی می برند.من درسن 50سالگی این گوهر را شناختم ولی شما عزیزان در سنی هستید که می توانید با تقویت و پرورش ذهن به هر آرزوئی برسید.
قبل از هز کاری باید ذهن خود را آماده کنی.تا ذهن آماده نباشد تنبلی وجود دارد.
صفحه ها: 1 2
لینک مرجع