سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: كسب درامد از قران حرام است يا حلال؟؟؟
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4
سلام دوستان.
چندتا ايده هست كه به ذهنم اومده و از قران استفاده ميشه به عنوان منبع اصلي.
قبل از اينكه مطرح كنم اين فكر به سرم اومد كه ايا كسب درامد از قران حرام هست يا حلال؟
به نظر خودم اگر در راه درست و براي استفاده مردم باشد حلال هست.
منتظر نظرات شما دوستان بزرگوار هستم.
حلاله داداش ! حلاله !
بستگي دارد که ايده شما چه باشد. بهتر است نمونه اي ذکر کنيد تا ببنيم حرام است يا حلال؟
دوماه پيش كه نمايشگاه كتاب بود.در بخش غرفه هاي قران.دريكي از غرفه ها نوشته بود قران فارسي.من فكر كردم كه معني قران رو به فارسي نوشتن و در يك كتاب جدا منتشر كردم.وقتي رفتم پرسيدم.ديدم همون قران معمولي با معني هست كه اينطوري نوشتن.
تا حالا بطور حتم همه شما دوستان قران با معني رو حداقل براي يكبار هم كه شده خونديد.در معني قران چون در چند سال قبل معني شده به فارسي.بعضي كلمات نامفهوم و ما معني دقيق رو نميدونيم.براي همين در فهميدن درست ايات كمي به مشكل بر ميخوريم.چيز ديگري كه در قران وجود دارد.اتفاقات و حوادثي هست كه در دوران پيامبران اتفاق افتاده ولي در قران فقط به ان اتفاق فقط يك اشاره شده(نه در همه)براي همين خيلي زياد كنجكاو نيسيتم.و متوجه اون حادثه كه جريان دقيقش چي بوده نميشيم.
در مورد كتاب هاي تفسير قران موجود هست در بازار.ولي در اين كتاب ها هم چون از چند نفر تفسير شده و مطالب هم زياد هست.كمي گيج كننده هست.
براي همين يكي از ايده ها.درست كردن كتاب فارسي قران هست.كه با متني روان و ساده به زبان امروزي به معني و تفسير قران ميپردازه.(درست مثل يك داستان.از نظر روان بودن.قابل فهم بودن.پرداختن به كل حواث
بطور مثال معني ايه زير رو نگاه كنيد.
///
هنگامى كه آتشى مشاهده كرد، و به خانواده خود گفت: درنگ كنيد كه من آتشى ديدم! شايد شعله‏اى از آن براى شما بياورم; يا بوسيله اين آتش راه را پيدا كنم
//
در اينجا كلمه درنگ كنيد خودش نياز به معني داره.يا شعله اي از ان براي شما بياورم.
////////
شايد بعضي دوستان بگن كه معني قران در اين سال ها اينطور مونده تا به فكر فرو بريم تعقل كنيم.ولي راحت بودن و روان بودن به زبان امروزي.ميتونه خيلي راحت تر باشه براي درك فهم قدرت خداوند حوادث گذشته.
ايده هاي ديگر در مورد داستان ها و حوادث قران هست.
كه از اين حوادث ميشه به چند صورت استفاده كرد.
يك داستان هاي قراني بطورت كامل
كه استفاده از اين داستان ها به چند صورت هست.
يكي كه براي سنين 10 سال به بالا هست كه بصورت داستان نوشته ميشود.
ديگري براي سنين 10 سال به پايين كه بصورت داستان نقاشي ساخته ميشه.
در نمايشگاه كتاب من در اين مورد به تمام غرفه هاي كه وجود داشت مراجعه كردم.ولي در مورد داستان هاي قران فقط به چند داستان هاي معروف پرداخته بودن.و از ديگر حوادث خبري نبود.
در مورد كتاب هاي داستان نقاشي كه به همين شكل بود.
دادا اینی که تو میگی علاوه بر اینکه حلاله ، اجر معنوی هم داره ! به والله این تفسیراتی که از قران هست واسه طلاب سنگینه چه برسه واسه نسل جووووون امروزی ! خیلی ایده ی قشنگیه ! برو تو کارش !
ايده اولتون چند سال پيش تو نمايشگاه اجرا شده بود و اتفاقا من خريدمش ولي مثل اينكه مراجع تقليد اونو قبولل نكردند و ديگه چاپ نشد.
در مورد ايده دومتون هم انتشارات هاي زيادي در قم اين كار را انجام دادند.
(02-02-2012 02:25 PM)maryam_sh نوشته شده توسط: [ -> ]ايده اولتون چند سال پيش تو نمايشگاه اجرا شده بود و اتفاقا من خريدمش ولي مثل اينكه مراجع تقليد اونو قبولل نكردند و ديگه چاپ نشد.
در مورد ايده دومتون هم انتشارات هاي زيادي در قم اين كار را انجام دادند.
كتابش چطوري هست؟؟
ميشه كمي توصيفش كنيد.بعد دلايل قبول نكردنش رو نميدونيد چي بود؟
در مورد ايده دوم همونطور گفتم.به داستان هاي معروف پرداخته شده بيشتر.با اينكه كلي اتفاق هاي جالب تر و زيبا تر وجود داره.
من اگر جاي يك مرجع بودم.بايد دستور همچين كاري رو ميدادم تا ديگر جوانان امروز حرف بهانه نداشته باشن براي خوندن قران.نگن سخت هست و نامفهوم
تو اين جامعه كه همه ما كلي وقت روي خوندن متن كتاب رمان ميذاريم براي خوندن يك صفحه قران كه خيلي افراد كمي پيدا ميشن همون يك صفحه در روز رو هم بخونن.پس بايد به فكر راهكار هاي بود تا بهتر و راحت تر بشه اين كتاب رو اشنا كرد با همه.
نكته اي كه وجود داره.قرار نيست كه اين كتاب جاي قران رو بگيره.و ديگه از قران اصلي خبري نباشه.
وقتي يك چيز رو بفهمي بخوني شيفته اون متن ميشي و دوست داري بيشتر بخوني با مطالب جالب تر اشنا بشي .ولي وقتي سخت گنگ نامفهوم باشه.همون يك ايه هم سخت هست . صرفنظر ميشه از خوندنش
شما شفافتر ایدتونو توضیح بدید تا بر روش بحث بشه که آیا حلال هست یا حرام؟
(02-02-2012 07:19 PM)naseer2263 نوشته شده توسط: [ -> ]شما شفافتر ایدتونو توضیح بدید تا بر روش بحث بشه که آیا حلال هست یا حرام؟

در متن هاي بالا هم واضح توضيح دادم.كه معني قران رو تا جايي كه ميتوان به صورت واضح تر و قابل مفهوم تر به زبان امروزي در يك كتاب منتشر بشه.
صفحه ها: 1 2 3 4
لینک مرجع