سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: نمایشگاه شب عید - شهرک اکباتان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2
سلام دوستان .

امشب تو اتاق گفتگو بحث فروش شب عید مطرح شد ، و من هم با توجه به شرایطم حس کردم میتونم نمایشگاهی در شهرک اکباتان ( تهران) برگزار کنم ، با دوستان مطرح کردم که قرار شد یک تاپیک ایجاد کنم تا ببینیم کیا علاقه مند به همکاری هستند و چطور همراهی میکنین.

شرایطو براتون کمی توضیح میدم :

شهرک اکباتان +شهرک فکوری +شهرک آپادانا که کنار هم هستند حدودا 33000 خانوار دارند که حدود 20000 خانوار اون در اکباتان ساکن اند و بازار خوبی رو برای فروش ایجاد میکنه .

برپایی نمایشگاه اولش نیاز به مجوز داره که انشاالله من طی هفته آینده کاراشو پیگیری میکنم که ببینم با شهرداری و شورایاری منطقه چطور میشه کنار اومد و خبرش رو بهتون میدم .

فقط تو این مدت هرکس که فکر میکنه آمادگی ارائه محصول خاصی در غرفه رو داره میتونه تواناییش رو بگه تا منم بعد از صحبت با شهرداری جزئیات بیشتر رو به اطلاع دوستان برسونم.

سعی میکنم حداکثر تا 12 بهمن خبر اجرایی شدن یا عدم برگزاری رو + جزئیات بیشتر بگم
سلام دوستان عزیز.

با عرض شرمندگی که خبر دادنم یکم طول کشید ( چون شرایطم مناسب نبود که برم واسه پیگیری )

من امروز رفتم شهرداری و با معاونت اجتماعی صحبت کردم ، گفتن مث اینکه جدیدا ستاد ساماندهی شهرداری خیلی سخت گیری میکنه و مجوزی نمیده واسه اینکه شهرداری های نواحی خودشون بخوان کاری انجام بدن و غرفه در سطح محلشون دایر کنن .

اما راه دیگه ای که به ذهنم رسید این بود که برم از طریق خانه کارآفرینی منطقه 5 پیگیری کنم ، که به عنوان جشنواره کارآفرینی برگزار کنیم.

اما دوستان یک نکته ای که هست اینه که من قبلا سابقه کار با شخص مسئول خانه کارآفرینی رو داشتم و اگر بخواد کاری انجام بده ، تمام مسئولیتش رو میندازه رو دوش خود پیشنهاد دهنده کار و سهم خودش رو بر میداره Big Grin

یعنی ما میشیم پیمانکارش ، و شخص بنده توانایی ندارم که تنهایی مسئولیت برپایی چنین کاری رو به عهده بگیریم !! توی جلسه جمعه هم به نظر رسید رفقای زیادی پای کارن.
این تاپیکم که زدیم واسه این بود که ببینیم کسی میاد واسه کمک یا نه ، که مث اینکه کسی واسه کار اجرایی نمیتونه کمک کنه.

حالا شما بگید ما چی کار کنیم ؟ کسی دوست داره تو این کار کمک کنه ؟
طبیعتا اگر بشه نمایشگاه رو اجرا کرد ، واسه ما هم یه پولی از اجاره غرفه ها میمونه ، ولی حساب کنین که باید واقعا وقت و همت بذاریم واسه اجرایی شدنش . من که خودم تنها نمیتونم این کارو بکنم !
یک نکته دیگه ای هم که بگم :
توی پایانه آزادی هرسال ایام عید یک طرح استقبال از بهار گذاشته میشه که توش محصولات فرهنگی ( کتاب و cd ) فروخته میشه . پیمانکار فکر میکنم اجاره نمیده ولی در عوض خودش باید داربست و چادر بزنه و یک سفره هفت سین نمادین هم کنار غرفش دایر کنه که هزینه هاش با خودشه.

اگر کسی فکر میکنه میتونه این کارو انجام بده و براش صرف داره و تجربه هم داره به من بگه تا شاید بتونم معرفیش کنم و یک کارو کاسبی واسه عیدش راه بندازه.

اینم کاری بود که از دست من برمیومد Big Grin
باید کارها و مسئولیت ها مشخص کنیم و تا افرادی که همت و تلاش دارند و فقط صحبت نمیکنند به میدان بیایند.
کار را به امید خدا گروهی پیش می بریم.
تقریبا دو ماهیست که شخصا میگیوم که این کار یک نقطه شروع خوب است باید شروع کنیم.
بسیار ممنون از پیگیری شما.
عظیم جان شنبه باز هم حضوری ان شا الله صحبت میکنیم.
افراد حاضر در پروژه را در این روز ان شا الله مشخص میکنیم.
در صورت مشخص شدن ریز کارها من نیز برای همکاری موافقم.
آقاي عظيم اگر به عنوان نمايشگاه كارافريني بزنيم محدوده تنوع محصولاتي كه مي خواهيم اجاره دهيم خيلي پايين مياد. درسته؟
ما كه از اولش گفتيم هستيم ولي كاش مي تونستيم به عنوان نمايشگاه بهاره مجوز بگيريم. از طريق شورا ياري نمي تونيد اقدام كنيد؟
(01-31-2012 09:22 PM)maryam_sh نوشته شده توسط: [ -> ]آقاي عظيم اگر به عنوان نمايشگاه كارافريني بزنيم محدوده تنوع محصولاتي كه مي خواهيم اجاره دهيم خيلي پايين مياد. درسته؟
ما كه از اولش گفتيم هستيم ولي كاش مي تونستيم به عنوان نمايشگاه بهاره مجوز بگيريم. از طريق شورا ياري نمي تونيد اقدام كنيد؟

آره راست میگید ، حواسم به این مسئله نبود ! طبیعتا تنوع محدودتر میشه...

حالا بذارید من فردا برم بپرسم ، ببینم چطور میشه.

راستش شورایاری اینجا هم از خودش توانایی خاصی نداره و معمولا همه کاراشو با شهرداری انجام میده و البته اصلا تو مسائل اجتماعی هم فعالیت خاصی نمی کنه!!!!

حالا بازم من راهکارهای مختلف رو بررسی میکنم ببینیم چطور میشه Smile
دوست عزيز... فكر كنم شما محلي رو كه رفتي اشتباه رفتي

تا جايي كه تو طرف هاي ما بخصوص مشهد داره اتفاق مي افته شهرداري هيچ گونه نقشي نداره براي اين كار

اين كار زير نظر مستقيم اصناف و اداره بازرگاني وبراي نرخ ها بازرگاني وتعزيرات...... اينها قدرت كامل دارند

ولي چند تا نكته رو بايد مشخص كني

ميخواين پيمان كار اجرا نمايشگاه بهاره بشين؟
يا ميخواين غرفه بزنيد؟

اگر ميخواي پيمانكار بشي.... بايد يا پارتي درست وحسابي داشته باشي..... يا يك شركت معتبر..... يا بري پيمانكارهاي سال هاي قبل كه دردرگير جاهاي تهران نمايشگاه برگزار مي كردن رو پيدا كني.... بهشون طرحتو بگي.... اونا چون وقت اينكارو ندارن يا يك ايده درست بهش بدي اونا برات ميگيرن...

اگر هم ميخواي غرفه داري كني كه بحثش جدا ست وبايد بفكر ارائه محصول مورد نظرت باشي

من خودم اين شنبه غرفه ام رو قطعي ميكنم هنوز اينجا زود هست براي اينكار((( چون شهر كوچيك هست))) ميخوام اجيل فروشي بزنم براي عيد
(02-01-2012 12:54 AM)goldmen نوشته شده توسط: [ -> ]دوست عزيز... فكر كنم شما محلي رو كه رفتي اشتباه رفتي

تا جايي كه تو طرف هاي ما بخصوص مشهد داره اتفاق مي افته شهرداري هيچ گونه نقشي نداره براي اين كار

اين كار زير نظر مستقيم اصناف و اداره بازرگاني وبراي نرخ ها بازرگاني وتعزيرات...... اينها قدرت كامل دارند

يا ميخواين غرفه بزنيد؟

اگر ميخواي پيمانكار بشي.... بايد يا پارتي درست وحسابي داشته باشي..... يا يك شركت معتبر..... يا بري پيمانكارهاي سال هاي قبل كه دردرگير جاهاي تهران نمايشگاه برگزار مي كردن رو پيدا كني.... بهشون طرحتو بگي.... اونا چون وقت اينكارو ندارن يا يك ايده درست بهش بدي اونا برات ميگيرن...

اگر هم ميخواي غرفه داري كني كه بحثش جدا ست وبايد بفكر ارائه محصول مورد نظرت باشي

من خودم اين شنبه غرفه ام رو قطعي ميكنم هنوز اينجا زود هست براي اينكار((( چون شهر كوچيك هست))) ميخوام اجيل فروشي بزنم براي عيد

goldmen عزیز نه اشتباه نرفتم.

توی مشهد بله ، ممکنه اینجوری باشه . چون مدیریت محله ای جایگاهی نداره توش ، ولی توی تهران نه ! مخصوصا مث منطقه ما که 4تا شهرک بزرگ کنار همن و چیزی حدود 230000 نفر جمعیت داره!!!! ا
مخصوصا تو فعالیت های فرهنگی و اجتماعی که کاملا محله محوره...

توی یک محله ، هم شواریاری داره ، هم شهرداری ، هم سرای محله . یعنی 3تا ارگان واسه مدیریت فرهنگی و اجتماعی منطقه.

من هم توی 4و5 سال گذشته هرچی نمایشگاه فرهنگی برپا کردم با همین شهرداری بوده. البته از سال 88 که . . . ، دیگه نشد نمایشگاه های میدانی برگزار کنیم.چون جو مناسب نبود در حال حاضر هم شرایط یکم عوض شده و نیاز به نامه نگاری و کسب مجوز سخت تره

بعدش هم چون مقیاس نمایشگاه ما کوچیکه ، نیازی به پیمانکارای حرفخ ای نداره ! نمایشگاه بین المللی که نمیخوایم را بندازیم . نهایت 10 ، 15 تا غرفه میزنیم ، واسه اهلی همون محل.
فقط خوبیش اینه که تراکم جمعیت فوق العاده بالایی داره
(02-01-2012 01:19 AM)azim نوشته شده توسط: [ -> ]
(02-01-2012 12:54 AM)goldmen نوشته شده توسط: [ -> ]دوست عزيز... فكر كنم شما محلي رو كه رفتي اشتباه رفتي

يا ميخواين غرفه بزنيد؟

توی مشهد بله ، ممکنه اینجوری باشه . چون مدیریت محله ای جایگاهی نداره توش ، ولی توی تهران نه ! مخصوصا مث منطقه ما که 4تا شهرک بزرگ کنار همن و چیزی حدود 230000 نفر جمعیت داره!!!! ا

توی یک محله ، هم شواریاری داره ، هم شهرداری ، هم سرای محله . یعنی 3تا ارگان واسه مدیریت فرهنگی و اجتماعی منطقه.

من هم توی 4و5 سال گذشته هرچی نمایشگاه فرهنگی برپا کردم با همین شهرداری بوده. البته از سال 88 که . . . ، دیگه نشد نمایشگاه های میدانی برگزار کنیم.چون جو مناسب نبود در حال حاضر هم شرایط یکم عوض شده و نیاز به نامه نگاری و کسب مجوز سخت تره

بعدش هم چون مقیاس نمایشگاه ما کوچیکه ، نیازی به پیمانکارای حرفخ ای نداره ! نمایشگاه بین المللی که نمیخوایم را بندازیم . نهایت 10 ، 15 تا غرفه میزنیم ، واسه اهلی همون محل.

پس حسابي شرمنده.... دراين زمينه اگاهي ندارم
(02-01-2012 01:30 AM)goldmen نوشته شده توسط: [ -> ]
(02-01-2012 01:19 AM)azim نوشته شده توسط: [ -> ]

يا ميخواين غرفه بزنيد؟

پس حسابي شرمنده.... دراين زمينه اگاهي ندارم

دشمنت شرمنده Smile

منم بچهی مشهدما Big Grin
صفحه ها: 1 2
لینک مرجع