سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: مردی که ایمیل نداشت
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
مردی که ایمیل نداشت

مرد بیکاری برای سِمَتِ آبدارچی در مایکروسافت تقاضا داد. رئیس هیئت مدیره
مصاحبه اش کرد و تمیز کردن زمین رو -به عنوان نمونه کار- دید و گفت: «شما
استخدام شدین، آدرس ایمیلتون رو بدین تا *فرم های* مربوطه رو واسه تون بفرستم
تا پر کنین و همینطور تاریخی که باید کار رو شروع کنین..» **
**مرد جواب داد: «اما من کامپیوتر ندارم، ایمیل هم ندارم!»**

مرد بیکاری برای سِمَتِ آبدارچی در مایکروسافت تقاضا داد. رئیس هیئت مدیره
مصاحبه اش کرد و تمیز کردن زمین رو -به عنوان نمونه کار- دید و گفت: «شما
استخدام شدین، آدرس ایمیلتون رو بدین تا *فرم های* مربوطه رو واسه تون بفرستم
تا پر کنین و همینطور تاریخی که باید کار رو شروع کنین..» **
**مرد جواب داد: «اما من کامپیوتر ندارم، ایمیل هم ندارم!»**
**رئیس هیئت مدیره گفت: «متأسفم. اگه ایمیل ندارین، یعنی شما وجود خارجی
ندارین. و کسی که وجود خارجی نداره، شغل هم نمی تونه داشته باشه.» **
**مرد در کمال نومیدی اونجا رو ترک کرد.. نمی دونست با تنها 10 دلاری که در
جیبش داشت چه کار کنه. تصمیم گرفت به سوپرمارکتی بره و یک صندوق 10 کیلویی گوجه
فرنگی بخره. بعد خونه به خونه گشت و گوجه فرنگی ها رو فروخت. در کمتر از دو
ساعت، تونست سرمایه ش رو دو برابر کنه.. این عمل رو سه بار تکرار کرد و با 60
دلار به خونه برگشت. مرد فهمید می تونه به این طریق زندگیش رو بگذرونه، و شروع
کرد به این که هر روز زودتر بره و دیرتر برگرده خونه. در نتیجه پولش هر روز دو
یا سه برابر میشد. به زودی یه گاری خرید، بعد یه کامیون، و به زودی ناوگان خودش
رو در خط ترانزیت (پخش محصولات) داشت **...

**پنج سال بعد، مرد دیگه یکی از بزرگترین خرده فروشان امریکاست. شروع کرد تا
برای آینده ی خانواده اش برنامه ریزی کنه، و تصمیم گرفت بیمه ی عمر بگیره. به
یه نمایندگی بیمه زنگ زد و سرویسی رو انتخاب کرد. وقتی صحبت شون به نتیجه رسید،
نماینده بیمه از آدرس ایمیل مرد پرسید. مرد جواب داد: «من ایمیل ندارم.»
**
**نماینده بیمه با کنجکاوی پرسید: «شما ایمیل ندارین، ولی با این حال تونستین
یک امپراتوری در شغل خودتون به وجود بیارین. میتونین فکر کنین به کجاها می
رسیدین اگه یه ایمیل هم داشتین؟» مرد برای مدتی فکر کرد و گفت: *

* **آره! احتمالاً میشدم **یه آبدارچی در شرکت مایکروسافت.** *
اين نشون مي ده آدم مي تونه ايميل، گوشي، خط رند و... نداشته باشه بلكه فقط هدف و پشتكار داشته باشه و فرد ميلياردر موفقي بشه...
(01-24-2012 01:11 AM)maryam_sh نوشته شده توسط: [ -> ]اين نشون مي ده آدم مي تونه ايميل، گوشي، خط رند و... نداشته باشه بلكه فقط هدف و پشتكار داشته باشه و فرد ميلياردر موفقي بشه...

مریم عزیز
ممنون از خبر خوب و انرژی بخشت من میدانم و ایمان دارم که همه ما یه انچه که ارزویش را داریم خیلی زود میرسیمRolleyes
مشکل خیلیها اینه که فکر میکنن باید امکانات فلان شخص پولدارو داشته باشن تا بتونن پولدار شن وقتی براشون مثال میزنی که فلانی رو ببین در جواب میگن اون فلان مزیت داشت و ما نداریم اگه ما هم جای اون شخص بودیم می تونستیم پولدار بشیم. در اینجا باید یه سیلی محکم تو گوششون بزنی و بگی به تو اگه ده برابر این مزیت رو بدن هیچی نمی شدی.
( البته ممکنه طرف هم به شدت جلوت وایسه و بگه تو که لالایی بلدی چرا خودت خوابت نمیگیره که دراینجا باید سینه تو بدی جلو و صاف تو چشاش زل بزنی و بگی من هنوز اول راهم و چند سال دیگه که منو دیدی دو دستی تو سرت میزنی و میگی کاش منم رازو باور کرده بودم
با این طرز فکر که همیشه به بقیه نگاه کنی و بگی اگه منم جای طرف بودم هم اینکارو می کردم هیچ وقت هیچی نمیشی باید طوری بود که دیگران مانند ما شوند.
شهرزاد جان ورود شما به اين انجمن را خوش آمد مي گويم و منتظر شنيدن موفقيت هاي روز افزون شما از طريق انجمن هستم...
(01-24-2012 01:35 AM)arash67 نوشته شده توسط: [ -> ]مشکل خیلیها اینه که فکر میکنن باید امکانات فلان شخص پولدارو داشته باشن تا بتونن پولدار شن وقتی براشون مثال میزنی که فلانی رو ببین در جواب میگن اون فلان مزیت داشت و ما نداریم اگه ما هم جای اون شخص بودیم می تونستیم پولدار بشیم. در اینجا باید یه سیلی محکم تو گوششون بزنی و بگی به تو اگه ده برابر این مزیت رو بدن هیچی نمی شدی.
( البته ممکنه طرف هم به شدت جلوت وایسه و بگه تو که لالایی بلدی چرا خودت خوابت نمیگیره که دراینجا باید سینه تو بدی جلو و صاف تو چشاش زل بزنی و بگی من هنوز اول راهم و چند سال دیگه که منو دیدی دو دستی تو سرت میزنی و میگی کاش منم رازو باور کرده بودم
با این طرز فکر که همیشه به بقیه نگاه کنی و بگی اگه منم جای طرف بودم هم اینکارو می کردم هیچ وقت هیچی نمیشی باید طوری بود که دیگران مانند ما شوند.

موفقیت عزیزان انجمن حتمی است.بقول معروف دیر و زود دارد ولی سوخت و سوز ندارد.(دیرو زودش بستگی به ایمان و باور هر شخصی دارد.)
وقتی شیر را می جوشانیم مدتی طول میکشد تا گرم شود و یک دفعه چنان داغ می شود که سر میرود.
این مثال را زمانی من زدم که مشکلاتم زیاد بود. وقتی این مسئله را مطرح کردم , عده ای بمن خندیدند که صدای خنده اشان هنوز در گوشم است. اکنون نمی خندند و می خواهند بدانند من چکار کردم.

لینک مرجع