سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: مغازه برای فلافلی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان من میخوام برای فلافلی یک مغازه بگیرم متراژ و قوانین چیه ؟

مغازه حداقل باید چند متر باشه ؟
من جاهایی دیدم مغازه 10 12 متره و مشکلی ندارن و دارن کار میکنن .
آیا حتما باید گاز شهری داشته باشه ؟ یا کپسول هم میشه ؟
کف مغازه باید راه آب داشته باشه ؟ یا مهم نیست ممنون میشم کمک کنید
مرسی
سلام
ایده بسیار خوبیه، چرا؟ چون فلافل یکی از ارزانترین و در عین حال راحت ترین خوراکیهاست و مهمتر از این دو تا سالم بودنشه
اما قبل از شروع باید از خودت بپرسی؟ آیا فلافل زن هستی یا نه ؟ خیلی مهمه که همون اول کار اسمت بیفته سر زبون ها
فقط این رو بخون:
من یکی از آشناهام توی شهرمون یه سال قبل شروع کرد به فلافل زدن ، اون هم کجا؟ یه مغازه به ابعاد 2*3 کنار خونه شون به طوری که دو تا دیگه ساندویچی هم چند تا مغازه بالاتر هست. الان بعد از یه سال اون دو تا دیگه شعبه زده ، یکی تو شهر همجوار و یکی توی مرکز استان. چرا موفق بود؟
اولیش اینه که خانمش اهل آبادان بود و اوستای فلافل زدن و تموم کارای آماده سازی فلافل رو اون انجام می داد و فلافلش حرف نداره.
دومیش قیمت بسیار پایینشه: فلافل 1000 تومانی ، من همیشه می گم آخه می صرفه براش ولی می صرفه ؟ چرا؟ چون خروجیش بسیار بالاست.
من یه بار رفتم تو مغازش و یه نظر دادم راجع به تغییر چیدمانش که یه کم فضای مغازه واسه انتظار مشتری بزرگتر بشه و مشتری هم درست کردن فلافل رو ببینه که اون هم گوش داد و تغییر داد.
در نظر داشته باش که مغازه اون اصلا برای خوردن جا نداره وبیشتر برای بردنه ، البته یه فضا کوچیکی داره ولی اون هدفش بیرون بره
واسه راه اندازی مغازه این کارا رو بکن:
1 - اول یه فلافل زن حرفه ای باش یا استخدام کن
2- پایین ترین قیمت رو انتخاب کن
3- مغازه ابعادش مهم نیست ولی باید دارای گاز شهری، یخچال ایستاده ویترینی کوچک برای نوشیدنی،کپسول گاز،و پیشخان آماده سازی و صندوق و کارت خوان باشه.
4- یه دیوار کوب و چند تا صندلی طرف مشتری واسه خوردن و انتظار
5- سیستم سفارش تلفنی( مشتری زنگ بزنه سفارش بده و شما تایم دقیق آماده سازی بهش بدی)
این آشنامون اول کار اومده بود یه فلاکس بزرگ چای صلواتی و دستگاه صلوات شمار هم گذاشته بود سمت مشتری
6- نظافت،پوشش، هم خیلی مهمه.
7- پشتکار داشته باش ، تو موفق می شی شک نکن
فعلا بای
(05-19-2018 09:37 PM)pedram9 نوشته شده توسط: [ -> ]سلام دوستان من میخوام برای فلافلی یک مغازه بگیرم متراژ و قوانین چیه ؟

مغازه حداقل باید چند متر باشه ؟
من جاهایی دیدم مغازه 10 12 متره و مشکلی ندارن و دارن کار میکنن .
آیا حتما باید گاز شهری داشته باشه ؟ یا کپسول هم میشه ؟
کف مغازه باید راه آب داشته باشه ؟ یا مهم نیست ممنون میشم کمک کنید
مرسی

دقیقا ایشون درست می گن
مغازه خیلی مهم نیست
برای موفق شدن باید کیفیت و قیمت خوب رو سرلوحه کار قرار بدید.
دوستان نظرتون راجبه ساندویچی چیه؟!
من یه تاپیکی زدم خوشحال میشم کمکم کنید
http://forum.unc-co.ir/showthread.php?tid=17181
لینک مرجع