سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: يك سوال جالب از دوستان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3
چرا در بيشتر صنايع نوشابه سازي.اب معدني و تا حدوي بقيه كارخانه ها از بطري هاي استوانه اي(البته اگر درست گفته باشم)استفاده ميشه.با وجود اينكه وقتي چندتا كنار هم قرار ميگرن فاطله هاي بين شون از نظر جا به وجود مياد.كه همين در امر بسته بندي.حمل.نگه داري در يخچال و غيره امر مهمي هست.
چرا از شكل استوانه اي مربعي استفاده نميشه.با وجود اينكه وقتي كنار هم قرار بگيرند.هيچ فاصله اين بين شون قرار نميگيره؟؟؟؟
يكي از جوابهاي كه وجود داره رو ميدم.ولي دوست دارم نظرات بيشتر شما دوستان رو بدونم.
از نظر حجم هست كه استوانه اي(قاعده دايره اي)حجم كمتري از مايع رو در بر ميگيره و اين مهم ترين دليل هست.
خوب چرا از استوانه اي استفاده ميكنن كه ارتفاعش رو زياد ميكنن.ميتونن از استوانه اي مربعي استفاده كنند و ارتفاعش رو هم كمتر كنند.از نظر حجم اندازه كارايي هايش خيلي بهتر هست.
شاید به این دلیل نیز باشد که مصرف کننده راحت تر می تواند آن را در هنگام استفاده در دست بگیرد.
(01-16-2012 12:52 PM)کامیار کاظمی نوشته شده توسط: [ -> ]شاید به این دلیل نیز باشد که مصرف کننده راحت تر می تواند آن را در هنگام استفاده در دست بگیرد.

اينم يكي از جواب هاي درست هست.ولي در حال حاظر هم شاهد بعضي بطري هاي استوانه اي مربعي هستيم كه مشكل زيادي در اين رابطه ندارند.
به نظر من بطری های مربعی شکل زیاد جلب توجه نمی کنند.
مگه یه مدت یکی از شرکت ای تولید آبمیوه همین کاررو نکرده بود؟اصلا زیبایی نداشت در صورتی که آبمیوه هاشم فوق العاده بود.من یادمه بعد از یه مدت طرحشو عوض کرد و به شکل استوانه-دایره درآورد.
(01-16-2012 12:58 PM)atreeeshgh نوشته شده توسط: [ -> ]به نظر من بطری های مربعی شکل زیاد جلب توجه نمی کنند.
مگه یه مدت یکی از شرکت ای تولید آبمیوه همین کاررو نکرده بود؟اصلا زیبایی نداشت در صورتی که آبمیوه هاشم فوق العاده بود.من یادمه بعد از یه مدت طرحشو عوض کرد و به شکل استوانه-دایره درآورد.

اما الان چند سالي هست كه شركت ابميوه تكدانه بيشتر محصولاتش رو در شكل استوانه مربعي عرضه ميكنه. و موفق هم هست
شرکت تکدانه،سن ایچ .... اینا همه بطری هاشون کاغذی و تتراپک هستش.من منظورم بطری های پلاستیکی هست.
الان یه شرکت جدید که نوشابه تولید میکنه به اسم کانادا.اومده روی بسته بندی بطریهاش طرح قطرات آب رو پیاده کرده که خیلی جالبه.
درسته ولي در كل منظور من روي جنس بطري ها نيست روي شكل شون هست كه مزاياي بيشتري داره استوانه اي مربعي.
اگر روی شکل هست منم موافقم اگر تغییری درون ایجاد بشه و به شکل استوانه مربعی در بیاد و اگر هم بشه روش یه جای دستی برای مصرف کننده قرار داد خیلی قشنگ میشه.
البته دوستان.در اينجور ظرفها به خصوص كه شفاف هم نباشد.به خصوص ظرف هاي استوانه مربعي
يك جور كلاه برداري هم ميشود كرد.
به اين صورت كه درون ظرف هاي استوانه مربعي.ظرف ديگري جا سازي كرد به شكل استوانه دايره اي.و محصولات داخل ظرف مربعي ريخته ميشه اما در اصل در داخل ظرف دوم كه حجم كمتري دارد قرار ميگيرد.
چه بسا كه بعضي شركت ها و محصولات هم همينجوري هستند.
صفحه ها: 1 2 3
لینک مرجع