سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: ایجاد یک کسب و کار به عنوان بسته سلامت مدارس
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی
بنده یکی از هزاران فرد از جامعه تحصیل کرده و بیکار این کشور هستم . چندین ساله که مهندسی نرم افزار کامپیوتر گرفتم ولی نتونستم کاری مناسب حال خودم رو پیدا کنم و همیشه مجبور بودم کارای متفرقه انجام بدم .
ایده های زیادی توی ذهنم میاد ولی خیلیاشون بخاطر نبود سرمایه و پشتوانه و هم فکر مناسب از دست میره
تازگی ها یه ایده به ذهنم رسیده که شاید خیلی جالب و نو نباشه ولی فکر میکنم میشه یه جورایی روش مانور داد و به یه کسب و کار مناسب تبدیلش کرد
.
.
اگه توجه کرده باشین یکی از دغدغه های والدینی که بچه های مدرسه ای دارن بحث تغذیه اونا در مدرسه است . معمولا بچه ها صبحونه درست و حسابی توی خونه نمیخورن و بیشتر دوس دارن تو مدرسه هاه هوله بخورن یا با دوستاشون از بوفه مدرسه خرید کنن که بیشتر مواد خوراکی غیرمجاز و کم ارزش هست مثل ساندویچ ها نوشیدنی های صنعتی و ...
که نه تنها ارزش غذایی نداره بلکه زمینه ساز بروز بیماری های زیادی در بپه ها میشه .
.
.
اگه ما بتونیم یه بسته غذایی جمع و جور از خوراکی هایی که حاوی ارزش غذایی بالا و سالم هستن رو تهیه کنیم و به شکل خلاقانه ایی بهش سر و شکل بدیم و در اختیار مدارس یا حتی خود والدین قرار بدیم به نحوی که هم والدین رضایت داشته باشن هم مدارس هم اینکه بچه ها راغب به خوردن این محصولات باشن .
.
.
این بسته غذایی میتونه شامل مواد غذایی با ارزش و پروتیین بالا باشه مثل خشکبار ( پسته ، بادام ، برگه خشک شده میوه هایی مثل زردآلو ، هلو ، انجیر ، بادوم هندی ، کشمش ، کنجد ، خرما یا قصبک ، تخمه کدو ) به همراه بیسکوییت های سبوسدار یا کلوچه های کم شکر و ...
.
.
ما میتونیم هر بسته رو واسه نیاز یک روز دانش آموز تهیه کنیم مثلا سه عدد پسته + سه عدد بادوم + یک کشت کشمش + دو برگه زردآلو + دو دانه بیسکوییت + یک عدد کلوچه
که این فقط یه نمونه از چینش این مواد در کنار همدیگه است و میشه به شکل های دیگه ای هم کنار هم ترکیبشون کرد و در بسته کنار هم گذاشتشون . اینجوری هر بسته قیمت آنچنانی هر نداره . میتونیم این محصولات رو عمده بخریم و بعد تقسیم کنیم توی هر بسته که اینجوری سود خیلی خوبی داره
.
.
به نظرم بسته بندی باید به شکلی باشه که هم خلاقانه باشه هم اینکه حجم زیادی رو نگیره و توی کیف بچه ها جا بشه . هر بسته مخصوص یک روز هست و والدین میتونن مثلا برای یک هفته یا دوهفته خریداری کنن و بعد از اتمامش دوباره خرید کنن . محصولاتی هم که داخل بسته هست چیزی نیست که با گذشت زمان خراب بشه
.
.
واسه شروع کار فک میکنیم اگه بتونیم یه مجوز بهداشت و یه مجوز واسه انجام کار بگیریم و با اداره آموزش و پرورش منطقه خودمون صحبت کنیم و از چندتا مدرسه بازاریابی رو شروع کنیم و با والدین در میون بذاریم که این روزها به لظف شبکه های اجتماعی کار سختی نیست بنظرم کارمون میگیره و میتونیم حتی در صورت امکان سفارش رو از والدین بگیریم و در منزل تحویل بدیم .
.
.
تنها کاری که والدین باید انجام بدن اینه که بسته رو بذارن توی کیف دانش آموزشون 35
شما ببینید ما چقدر دانش آموز اطرافمون داریم که هرروز دارن میرن مدرسه و دغدغه تغذیه دارن . مطمئنم اگه همه اصول کار رو به شکل صحیح جلو بریم یه کسب و کار خیلی خوب برا خودمون و چند نفر دیگه راه میندازیم
.
.
من منتظر شنیدن نظرات و پیشنهادات شما دوستان و اساتید گرامی هستم 10_004
لینک مرجع