سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: چرا کسب و کار من با موفقیت روبرو نشد
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان
نزدیک دو سال و یک ماه پیش من یک چنین روزی به امید کسب درآمد یک فروشگاه لباس زیر زنانه زدم اوایل با بازار آشنایی نداشتم با نحوه ارتباط با مشتری کم کم یاد گرفتم اما شانسی که آورده بودم مغازه از خودمون بود و به دنبال پرداخت اجاره نبودم قیمتهامون مناسب بود اما اونقدر ک باید پیشرفت نکردیم خیلی خوب بفروشیم ماهیانه 4 میلیون ک این 4 میلیون کل فروشمونه نه سود.فکر میکنید علت عدم موفقیتش چی بوده و آیا راهی برای تغییر اوضاع هست یا خیر
شهرتون و جايي كه مغازه داشتین رو میشه بگین؟
جای شلوغی بوده این فروش رو داشتین؟یا جای خلوت؟

چند علت وجود داره که اکثر کاسب ها هنگام شروع ضربه میخورن.
یکیش اینه امروزه دست زیاد شده بخصوص تو شغل زنونه
یکیش هم جنسیه که شما میاری خانوم ها معمولا روی جنسی که میخرن حساس هستند و حتی برای خرید یک لباس زیر زنانه ساده کل بازار رو زیرو رو میکنن تا بهترینش رو بخرن پس این فقط مغازه شما نیست که جنسی که مردم نیاز دارند رو داره و شما رغیب های زیادی داری.
دلیل دیگرش هم میتونه خاک خوری باشه.معمولا قانون مغازه داری اینه که شما باید یکسال خاک خوری داشته باشی تا مشتری هات رو بدست بیاری بنابراین اگر تونستی سال اول رو با فروش پاین کنار بیایی از سال دوم وضعت بهتر میشه.این قانون کاسبیه. البته بستگی به جا هم داره و جای پرت و خلوت بیشتر از این هم نمیتونه فروش داشته باشه.

شما چون مغازه برای خودته به نظر من دوباره شروع کن حالا نه حتما با لباس زیر زنانه میتونی جنس های دیگه بریزی و چون مالک مغازه هستی و کرایه نمیدی این یک امتیاز بزرگ نسبت به مغازه های دیگس از نظر من شما جنس توی مغازت بریز و جنس ها رو با سود فوق العاده کم بفروش اینجوری مشتری جمع میکنی و ضرری هم نمیکنی.
بنده یه مغازه ای رو میشناختم تو یه خیابان که مرکز خرید بود این مغازه توی کوچه بودش و از مغازه های راسته اصلی و بر بیشتر دخل میگرفت.دلیلش هم این بود که این بنده خدا اومده بود یه ایده جالب داده بود و اون هم این بود که تمام جنس های مغازش رو که شال و روسری بود گذاشته بود فقط 3 هزار تومان و با اینکه تو کوچه بود همیشه جلوی مغازش صف بود.
دوست من مشتری بهترین تبلیغ کننده شماست وقتی یه مشتری ببینه که جنس شما ارزون و خوب هست به دوستان و فامیلانش معرفی میکنه همینطور انها هم به دیگران معرفی میکنن و این بصورت زنجیره وار ادامه پیدا میکنه.
(05-15-2016 06:10 PM)barati_a نوشته شده توسط: [ -> ]سلام دوستان
نزدیک دو سال و یک ماه پیش من یک چنین روزی به امید کسب درآمد یک فروشگاه لباس زیر زنانه زدم اوایل با بازار آشنایی نداشتم با نحوه ارتباط با مشتری کم کم یاد گرفتم اما شانسی که آورده بودم مغازه از خودمون بود و به دنبال پرداخت اجاره نبودم قیمتهامون مناسب بود اما اونقدر ک باید پیشرفت نکردیم خیلی خوب بفروشیم ماهیانه 4 میلیون ک این 4 میلیون کل فروشمونه نه سود.فکر میکنید علت عدم موفقیتش چی بوده و آیا راهی برای تغییر اوضاع هست یا خیر

سلام
مغازه داشتید
سرمایه برای خرید جنس هم داشتید
پوشاک حدود 30% سوده اغلب؛ سی درصد 4میلیون می شه 1,200,000. شاید شما سودتون کمتره یا هزینه هاتون زیاده و سودی که پایان ماه برمی دارید، کمتر از این باشه.
فقط می خواستم بگم شرایطی که شما دارید، آرزوی خیلی هاست. خدا رو شکر که کسب و کاری دارید. همت کنید، باز هم مشورت کنید و شرایط رو بهبود بدید.
موفقیت یعنی رسیدن به هدف؛ شاید هدف شما کسب ماهانه 1000 تومان سود بوده؛ پس شما خیلی از موفقیت تون هم بیشتر پیش رفتید. قانع باشید و تلاش کنید.
(05-15-2016 06:10 PM)barati_a نوشته شده توسط: [ -> ]سلام دوستان

نداشتن ایده
تبلیغات کاربردی
مدیریت استراتژیک برند
و آپدیت نبودن از علم روز
لینک مرجع