سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: تندخوانی و تاثیر آن ( لطفا تجربه هاتون رو بنویسید )
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان عزیز و میلیاردرهای آینده (شاید هم حال )
یکی از موضوعاتی که شاید در ظاهر بی ربط باشه ولی بسیار میتونه به ما در رسیدن به اهدافمون کمک کنه بحث تند خوانی هست بنظرم
البته اگه اونطوری که من تصور می کنم باشه!
مثلا من دوست دارم خیلی از مطالب و تاپیک های این انجمن رو بخونم اما وقت زیادی رو میطلبه ولی مهارت تندخوانی رو اگه داشتم خیلی میتونست بهم کمک کنه

ممنون میشم دوستانی که بسته های تندخوانی رو تهیه و استفاده کردن تجارب خودشون رو با من و دیگر دوستان در میون بزارن...
این همیشه برام سوال بوده که آیا تندخوانی اونطوری که تعریفش رو میکنن کارایی داره ؟
سلام دوست عزیز
من خودم مشاوره تحصیلی هم انجام میدادم ، همیشه مخالف این تکنیک بودم ، چون به نوعی تندخوانی کیفیت دریافت محتوا رو کاهش میده.تندخوانی در خیلی جاها ممکنه جواب بده اما موقتی هست و تمرکز روش بدقت صورت نمیگیره
خیلی از مشاوران در حوزه تحصیلی هم مخالف تندخوانی هستند هرچند منظور بنده این نیست کند پیش بریم در زمینه درسی یا هر زمینه ای ،خیر بیشتر منظورم در تمرکز و فهم اون مطلب هست.
من خودم خیلی با دقت و برای خودم برنامه ریزی میکنم که مطالب انجمن رو چند تا رو تعیین میکنم و مطالعه میکنم و علاقه ای هم ندارم که سریع تمام مطالب سایت یا هرچیزی رو بخونم!
(04-07-2016 06:49 PM)business_nuts نوشته شده توسط: [ -> ]سلام دوست عزیز
من خودم مشاوره تحصیلی هم انجام میدادم ، همیشه مخالف این تکنیک بودم ، چون به نوعی تندخوانی کیفیت دریافت محتوا رو کاهش میده.تندخوانی در خیلی جاها ممکنه جواب بده اما موقتی هست و تمرکز روش بدقت صورت نمیگیره
خیلی از مشاوران در حوزه تحصیلی هم مخالف تندخوانی هستند هرچند منظور بنده این نیست کند پیش بریم در زمینه درسی یا هر زمینه ای ،خیر بیشتر منظورم در تمرکز و فهم اون مطلب هست.
من خودم خیلی با دقت و برای خودم برنامه ریزی میکنم که مطالب انجمن رو چند تا رو تعیین میکنم و مطالعه میکنم و علاقه ای هم ندارم که سریع تمام مطالب سایت یا هرچیزی رو بخونم!
ممنون از همراهی و وقتتون بزرگوار
خب دقیقا برای همین بحث تمرکز هم یه چیزایی نوشتن که و تمرین گذاشتن که تمرکز رو هم افزایش میده موقع مطالعه ...
ولی اگه سرعتتون بیشتر بود انجممن رو زودتر تموم میکردید و میرفتید سراغ کتاب یا انجمن بعدی ....

اینقدر که توی این انجمن و سایت و کتابها مطالب خوب هست که من نمیدونم به کارهام برسم یا فقط بشینم و مطالعه کنم!
برای همین فکر کردم شاید این تکنیک فوق العاده ای باشه
اعتیاد پیدا کرده بودم به چند انجمن
مرتب تازه ترین نوشته هارو می زدم و می خوندم
فکر می کردم من از همه دارم جلوتر می زنم
اما دیدم دارم اطلاعات پراکنده ای به دست می آرم که نمی دونم بعدا به دردم می خوره یا نه.

اگر با توجه به هدفت، منابع آموزشی مثل انجمن هارو پیگیری کنی، خیلی خوبه.
و یا به خاطر این که اطلاعاتی در مورد مثلا مشاغل مختلف در این انجمن پیدا کنی.
اما این که بخوایم از هر چیزی سر دربیاریم، تقریبا وقت تلف کردنه.
بهتره اطلاعاتی به دست بیاری که ازشون می خوای استفاده کنی.

اما دانستن هم هیچ وقت بد نیست.
(04-07-2016 07:15 PM)TigNevesht نوشته شده توسط: [ -> ]
(04-07-2016 06:49 PM)business_nuts نوشته شده توسط: [ -> ]سلام دوست عزیز
ممنون از همراهی و وقتتون بزرگوار
خب دقیقا برای همین بحث تمرکز هم یه چیزایی نوشتن که و تمرین گذاشتن که تمرکز رو هم افزایش میده موقع مطالعه ...
ولی اگه سرعتتون بیشتر بود انجممن رو زودتر تموم میکردید و میرفتید سراغ کتاب یا انجمن بعدی ....

اینقدر که توی این انجمن و سایت و کتابها مطالب خوب هست که من نمیدونم به کارهام برسم یا فقط بشینم و مطالعه کنم!
برای همین فکر کردم شاید این تکنیک فوق العاده ای باشه
اتفاقا" هر تکنیک که بگی تقریبا" بهش مسلط هستم،اما اشتباه فکر میکنی که تندخوانی باعث میشه به همه مطالب پی ببری !!
اگه اینطوری بود خیلی ها رتبه ی 1 کنکور بودند !!
عرض کردم تندخوانی مفهوم سرعت و رقابت یا مسابقه گذاشتن نیس ، بعبارت دیگر از خیلی چیزها فاکتور میگیری !
از قدیم گفتند " رهرو آن نيست كه گه تند و گهی خسته رود / رهرو آن است كه آهسته و پيوسته رود
تندخوانی در بعضی کارها موجب خستگی و دلزدگی در ادامه مسير میشه!
به قول دوستمون اگه قرار باشه هر مطلبی که نیاز نداریم بهش اطلاع پیدا کنیم دیگه سیستممون هنگ میکنه !!
بله منم خیلی راحت میتونم تمام مطالب انجمن 3 سوته بخونم شاید یه چیزهایی یادبگیرم اما کامل نیست داداش
در ضمن من خیلی سایت ها عضو هستم و مطالبی که نیاز دارم یاد میگیرم و به چیزهایی که علاقه دارم میرم دنبالش و اطلاعات کسب میکنم ..
حالا این موضوع دقیقا" مربوط میشه به ثروتمند شدن،چون ذهن انسان جوری هست که دوست داره سریع پولدار بشه یا به کمالاتش برسه درصورتی که هرچیزی اصول و روند کاری خودش رو داره !
پس در هرکاری عجله کردن خوب نیست، باید محتاط عمل کرد و آهسته و پیوسته مطالب رو فراگرفت!
این ذهنیت شما نشون میده میترسین وقت کم بیارین یا موفق نشین بخاطر همین دلتون میخواد سریع همه چیز رو بخونین و یک شبه همه مطالب رو فرا بگیرین و برید انجمن بعدی یا کتاب بعدی !

نه فکر می کنم اشتباه برداشت کردین یا من خوب ننوشتم
منظور من این نیست که پناه بر خدایی هر مطلبی رو بخونیم...
منظورم اینه که اون مطالبی که مد نظر هست و فکر می کنیم بهش نیاز داریم رو اگر میشد زودتر و با همون کیفیت خوند چه اشکالی داره...
و حالا من مدافع تندخوانی نیستم ، اول هم اشاره کردم که فقط میخوام ببینم این ترفند کارایی داره یا نه
این انجمن و مطالبش هم یک مثال بود
منم منظورم همون مطلبی که در نظر داریم اگه به روش تندخوانی مطالعه بشه اون کیفیتی که باید داشته باشه رو نداره !
حالا میخواد 1 صفحه باشه ، کل مطالب سایت باشه یا یک کتاب باشه
کلا" روش تندخوانی روش پیشنهادی برای مطالعه نیست!
بازم هرکسی روش خودش رو داره ، ولی معمولا" از روش تندخوانی خیلی کم استفاده میشه .
بازم اگه من جوری مطلبم رو به عرضتون رسوندم که باعث سوءتفاهم شده به بزرگواری خودتون ببخشید دوست عزیز10_004
(04-07-2016 09:09 PM)business_nuts نوشته شده توسط: [ -> ]منم منظورم همون مطلبی که در نظر داریم اگه به روش تندخوانی مطالعه بشه اون کیفیتی که باید داشته باشه رو نداره !
حالا میخواد 1 صفحه باشه ، کل مطالب سایت باشه یا یک کتاب باشه
کلا" روش تندخوانی روش پیشنهادی برای مطالعه نیست!
بازم هرکسی روش خودش رو داره ، ولی معمولا" از روش تندخوانی خیلی کم استفاده میشه .
بازم اگه من جوری مطلبم رو به عرضتون رسوندم که باعث سوءتفاهم شده به بزرگواری خودتون ببخشید دوست عزیز10_004
میدونم برادر جان ، متوجه شدم منظورتون رو.
شما باید ببخشید
گفتم شاید فکر کردید میخوام هر مطلبی دستم اومد بخونم....
ولی در رابطه با تندخوانی حرفتون رو متوجه شدم10_004
لینک مرجع