سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: راه اندازی آتلیه
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2
راه اندازی آتلیه
سلام دوستان میلیاردر من
به نظر شما با سرمایه کم چطوری میشه یه آتلیه عکاسی راه انداخت؟
اينجور که من برآورد کردم،سرمایه اولیه برای راه اندازی یک آتلیه( فقط با در نظر گرفتن وسایل اولیه و ضروری مثل هزینه جواز، دوربین،لنز،سافت باکس ها و فلاش ها،دکور مخصوص عکاسی،فون ها و...) به ۴۰ تا ۵۰ میلیون ميرسه.
این درحالی هست که من اگه بخوام خیلی ریسک کنم و تنها سرمایه زندگیم ینی ماشینمو بفروشم،سرمایه ام به بیست میلیون ميرسه.
من اولین قدمو برداشتم ینی حدود سه ماه دوره عکاسی گذروندم تا مدرک عکاسيمو گرفتم.
اما حالا هربار به این هزینه ها فکر میکنم نااميد میشم!!!
نميدونم باید به جریان فکر کنم یا نه...Undecided
خوب لازم نیست از همون اول آتلیه بزنید میتونید اول برید توی یک آتلیه کار کنید و تجربه کسب کنید و در کنارش تو جمع دوستان و آشنایان برای خودتون مشتری پیدا کنید و ببرید تو آتلیه ای که کار میکنید ازشون عکس بگیرید و مقداری از درآمد را با صاحب آتلیه شریک بشید یا پورسانت بگیرید کم کم که جا افتادید و تونستید سرمایه جمع کنید یا وام جور کنید راحت تر میتونید آتلیه خودتون رو افتتاح کنید
برای شروع یک کسب و کار همیشه با حداقل شروع کنید
منم مثل شمام دوست عزیز ، دقیق دقیق
دوستان لطفا راهنمایی بفرمایید
(08-27-2015 03:32 PM)roobimah نوشته شده توسط: [ -> ]خوب لازم نیست از همون اول آتلیه بزنید میتونید اول برید توی یک آتلیه کار کنید و تجربه کسب کنید و در کنارش تو جمع دوستان و آشنایان برای خودتون مشتری پیدا کنید و ببرید تو آتلیه ای که کار میکنید ازشون عکس بگیرید و مقداری از درآمد را با صاحب آتلیه شریک بشید یا پورسانت بگیرید کم کم که جا افتادید و تونستید سرمایه جمع کنید یا وام جور کنید راحت تر میتونید آتلیه خودتون رو افتتاح کنید

موضوع اینه که اکثراً اونايي که مشغول یه کار هنری هستن، خصوصا هنرهایی مثل عکاسی آتلیه ای که با مشتری سر و کار دارند، به خاطر بحث رضایت مشتری،اعتبار و آبروی کاری،تمایل چندانی به شراکت ندارند.
بنابراین احتمال شریک شدن با کسی که مشغول توی این زمینه هستش خیلی پايينه...
مشکلی که هست اينه که برای گرفتن مجوز کار آتلیه حتما باید یه مغازه با سند تجاری داشته باشی یا اجاره کرده باشی که هزینه اجاره یه مغازه تجاری بالاست و در حال حاضر برای منی که سرمایه کمی دارم این هزینه فعلا مقدور نیست.
(08-27-2015 10:19 PM)c4t3r نوشته شده توسط: [ -> ]منم مثل شمام دوست عزیز ، دقیق دقیق
دوستان لطفا راهنمایی بفرمایید

اگر به من نمیخواید کمکی کنید، حداقل به این بنده خدا یه کمکی بدید4yajuyo
با مدرک عکاسی از کجا ميتونم وام بگیرم؟
A00 (119)A00 (57)A00 (25)A00 (36)
با سلام به هر دو دوستی که این دوره های رو گذروندن!

میشه لطفآ اسم کامل دوره + مبلغ + وسایل مورد نیاز + زمان دوره رو اعلام کنید خانومم شدیدن علاقه داره این دوره رو بره!10_004
(08-29-2015 05:37 PM)hesaab نوشته شده توسط: [ -> ]با سلام به هر دو دوستی که این دوره های رو گذروندن!

میشه لطفآ اسم کامل دوره + مبلغ + وسایل مورد نیاز + زمان دوره رو اعلام کنید خانومم شدیدن علاقه داره این دوره رو بره!10_004

سلام
دوره ای که من گذروندم تا مدرک پایه عکاسی رو بگیرم؛ دوره عکاسی مقدماتيه.
این دوره براي اينه که بتونيد با مدرکش جواز بگیرید، بعد از اون برای اینکه تخصصی تر کار رو دنبال کنید می تونید دوره های عکاسی دیجیتال،عکاسی پرتره و نورپردازی آتلیه ای رو هم بگذرونيد.
من این دوره رو در انجمن سینمای جوان گذروندم ،چراکه گویا مدرکش معتبر تر و قابل قبول تر هستش برای اتحادیه عکاسی،هزینه دوره هم بستگی داره به جایی که شما ميخوايد آموزش ببینید؛مثلا دوره های عکاسی فنی حرفه ای رایگان هست اما تا جایی که من اطلاع دارم برای مدرک عکاسی فنی حرفه ای اتحادیه خیلی سخت گیری میکنه تا جواز کار بده،اگر هم که به صورت خصوصی آموزش ببینید یا کلاس های انجمن رو شرکت کنید هزینه های مربوط به خودشو داره.
اگر منظورتون از وسایل مورد نیاز،وسایل مورد نیاز کلاس ها هست فکر نميکنم چیز خاصی نیاز باشه جز یه دوربین که شما بتونيد باهاش عکس بگیرید و دوره رو بگذرونيد.
زمان دوره ها هم باز بستگی به برنامه ریزی آموزشگاه و استاد تون داره؛ مثلا طول دوره ای که من گذروندم به صورت فشرده، دو ماه، هفته ای دو جلسه ی ۳ ساعته بود.
موفق باشید
صفحه ها: 1 2
لینک مرجع