سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: چگونه در عرصه هنرهای دستی موفق شوم
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2
با عرض سلام و درود به همه اعضای سایت
عذر میخوام اگر متنم طولانیه
تازه این انجمن رو دیدم، و اولین پستمه. خوشحالم که اینجارو پیدا کردم، امیدوارم لطف کنین و راهنماییم کنین.
من یکی از کارهایی که از کودکی بهش گرایش شدید داشتم ( خیلی بیشتر از سایر کودکان) درست کردن کاردستی بود. و یک گرایش دیگه که در من وجود داشت، کسب درآمد از طرق خلاقانه بود ( اون موقع نمیدونستم اسم این کار، کارآفرینی هست! )
این علاقه با من موند، در دانشگاه هنر خوندم ( و میخونم). اونطور که از خودم شناخت پیدا کردم و اطرافیان میگن، شکرخدا آدم خلاقی هستم. تصمیم گرفتم به این گرایش های همیشگیم جامه عمل بپوشونم و تولید بدلیجات دستی کنم: بصورت خلاقانه و طبق اصول هنری.
اما با تحقیق متوجه شدم به قولی دست در این کار زیاده! عده زیادی هستن که بدلیجات تقلیدی درست میکنن ( که اونها رقیب محسوب نمیشن) و حدود 50 تولید کننده ( یا بیشتر) هم در کشور هستن که این کار رو به صورت خلاق و با کیفیت انجام میدن. فروششون هم عمدتا از طریق شبکه های اجتماعیه.
من نمیخوام یک درآمد کوچک موقتی ایجاد کنم. بلکه هدفم برداشتن اولین گام (حتی کوچک) برای یک کسب و کار موفقه. بنابراین باید چیز جدیدی نسبت به اینهمه تولید کننده در چنته داشته باشم تا متمایز بشم. اما هرچی فکر میکنم راه خوبی برای تمایز پیدا نمیکنم. به طوری که گاهی میگم شاید بهتر باشه صنایع دستی رو کلا کنار بزارم و سراغ ایده های دیگه برم.

موضوع دیگه، نحوه فروش کاره. که باز من چون نمیخوام یه درآمد الکی و وابسته به مغازه دار ها داشته باشم ( وابستگی بیش از حد و ناعادلانه)، به نظرم خوب نمیاد که کارامو بگیرم دستم و ببینم کدوم مغازه دار راضی میشه اونها رو بزاره توی مغازش تا اگه مشتری اومد، با درصد سود بالایی به نفع خودش، برام بفروشدشون. اگه هم بخوام به صورت اینترنتی بفروشم، بخاطر حضور اون رقبای موفق، بازهم میشم قطره ای در دریا و نیازمند اون تمایزی که در بالا گفتم.

به همین دلایل، با وجود اینکه قبلا کمی از تولیداتم رو توی بازارچه ها بردم و فروش خوبی داشتم، اما هنوز برای استارت کارم سردرگمم.
ممنون میشم راهنماییم کنین.
سلام دوست عزیز

به نظر من بهتره برای شروع اول کارهای هنری ت رو در دیدارهای خانوادگی و دوستانه با اقوام،دوستان و.... در معرض نمایش بذاری مطمئن باش به مرور زمان از همین طریق نه تنها اقوام و دوستانت با کار هنریت اشنا میشن و حتی هنرت رو به دیگر اقوام و دوستان معرفی میکنن و سبب رونق در کارت میشه انشالله. حتی بعدا هم میتونی برای خودت نمایشگاه دایر کنی.

پیروز و موفق باشی دوست عزیز10_00410_004
(07-28-2015 08:13 PM)alireza4258 نوشته شده توسط: [ -> ]سلام دوست عزیز

به نظر من بهتره برای شروع اول کارهای هنری ت رو در دیدارهای خانوادگی و دوستانه با اقوام،دوستان و.... در معرض نمایش بذاری مطمئن باش به مرور زمان از همین طریق نه تنها اقوام و دوستانت با کار هنریت اشنا میشن و حتی هنرت رو به دیگر اقوام و دوستان معرفی میکنن و سبب رونق در کارت میشه انشالله. حتی بعدا هم میتونی برای خودت نمایشگاه دایر کنی.

پیروز و موفق باشی دوست عزیز10_00410_004

سلام و خیلی ممنون از راهنماییتون.
اما موضوع اینه که مخاطب اینگونه کارها توی فامیل ما اصلا نیست ( دخترای جوان) ! و تازه اگر هم بود, سیستم فامیل ما طوریه که نمیشه برای کارم ازشون پول بگیرم.
بین دوستام هم تاحالا فروش داشتم. الان اون مرحله رو رد کردم و به فکر یه گام محکم تر و با برنامه ترم
درود
دوست خوب من
اگر فرضا هدف شما گرفتن يك نهنگ باشد بايد اين روال رو طي كنيد
ابتدا شنا كردن رو ياد بگيريد
براي يادگيري شنا هم از استخرهاي كوچيك و حتي از حمام خانه و يك لگن اب بايد شروع كرد
بعد از ان در دريا شنا كنيد تا با دريا اشنا بشيد
بعدش يك وسيله بخريد
اموزش گرفتن نهنگ رو ياد بگيريد
اين كار به تنهاي از عهده يك نفر بر نمياد و بايد يك گروه داشته باشيد
بعد از ان بايد در دريا ساعت ها صبر كنيد تا نهنگ رو پيدا كنيد
حال بايد با تيم تان و برنامه ريزي شكارش كنيد.

اگر فردي هست كه اين مطالب را درك ميكنيد پس به راحتي با موضوع خودتان ميتوانيد انرا تناسب دهيد. اگرم درك انها نامفهوم هست بفرماييد تا بطور دقيق تري مطالب را بيان كنم
(07-28-2015 10:24 PM)اقاي ايـــده نوشته شده توسط: [ -> ]درود
دوست خوب من
براي يادگيري شنا هم از استخرهاي كوچيك و حتي از حمام خانه و يك لگن اب بايد شروع كرد
بعدش يك وسيله بخريد

اگر فردي هست كه اين مطالب را درك ميكنيد پس به راحتي با موضوع خودتان ميتوانيد انرا تناسب دهيد. اگرم درك انها نامفهوم هست بفرماييد تا بطور دقيق تري مطالب را بيان كنم

سلام و ممنون از جواب شما
فکر میکنم متوجه منظورتون شدم.
اما اگه بخوام با کار خودم تطبیقش بدم, انگار اینجوری میشه که بگم میخوام شنا رو یاد بگیرم, ولی نمیدونم توی آب دریا یا استخر؟! کدوم معلم شنا برام بهتره؟!
من اصل کارمو بلدم, درسشو خوندم, علاقه بهش دارم. تا حالا هم در تنها تجربه هایی که داشتم موفق بودم (بازارچه ها)
اما حالا نمیدونم باید چه کار کنم که متمایز بشم؟ بازاریابی چطور باید انجام بدم که در مسیر هدفم باشه؟
(07-28-2015 11:44 PM)Sonnet نوشته شده توسط: [ -> ]
(07-28-2015 10:24 PM)اقاي ايـــده نوشته شده توسط: [ -> ]درود
دوست خوب من
بعدش يك وسيله بخريد

سلام و ممنون از جواب شما
فکر میکنم متوجه منظورتون شدم.
اما اگه بخوام با کار خودم تطبیقش بدم, انگار اینجوری میشه که بگم میخوام شنا رو یاد بگیرم, ولی نمیدونم توی آب دریا یا استخر؟! کدوم معلم شنا برام بهتره؟!
من اصل کارمو بلدم, درسشو خوندم, علاقه بهش دارم. تا حالا هم در تنها تجربه هایی که داشتم موفق بودم (بازارچه ها)
اما حالا نمیدونم باید چه کار کنم که متمایز بشم؟ بازاریابی چطور باید انجام بدم که در مسیر هدفم باشه؟

عذر میخوام. در بالا عجله کردم و نوشتم "نمیدونم استخر یا دریا" . درحالیکه شما قبلا جوابشو داده بودین.
اما درهرصورت خواستم این منظور رو برسونم که با وجود دونستن مسیر کلی, در مسیر شخصی خودم سردرگمم
ببنيد دوست من
ما چند نوع مدل براي اجراي كار داريم
مدل او مدلي هست كه سرمايه دار هستيم در اين روش با صرف هزينه هاي مختلف كسب و كار رو به شكل احسنت اجرا ميكنيم
مدل دوم سرمايه دار نيستيم براي همين چند روش براي اجراي كار مي ماند
از 0 شروع كردند
وقتي ميگم 0 براي فردي هست كه هيچ چيزي اگاهي ندارد اما فردي كه اگاهي هاي مختلف دارد مطمئن درجايگاه 0 نيست.
فقط بايد يك برگشت مجدد به 0 داشته باشد
شما نسبت به مطالبي كه در پست اول نوشتيد اينطور برداشت ميشود كه يك مرتبه به دنبال كسب درامد زياد هست كه بطور معمول اين براي افرادي كه داراي سرمايه نيستند امكان پذير نيست
از همين رو بايد با برنامه ريزي چند ساله به اين موقعيت برسيد.
دانش و اگاهي و توانايي وووو تا زماني كه به چشم فرد مورد نظري نياد هيچ بكار نمياد.
از همين رو شما بايد يا كلا اين كسب و كار بذاريد كنار
يا اينكه
شروع كنيد از همين ابتدا فعاليت كنيد تا در مسير فعاليت پيشرفت كنيد.

مسيري كه پيشنهاد ميدم اينكه شروع كنيد به ساخت همين اينترنتي به فروش برسانيد هم مغازه اي
در فروش اينترنتي ميتوانيد به همان سايت رقبا كه ميفرماييد پيشنهاد ارائه محصول بدهيد

در فروش مغازه داري ميتوانيد به جاي مراجعه به فروشنده به فروشنده كلي مراجعه كنيد كه خوب بايد توان رقابت پذيري با اجناس مشابه رو داشته باشيد.

در هر صورت بايد داخل مسيري كه هست وارد بشيد.
در اين مسير شايد توانستيد با شركت ها و افراد معتبر اشنا شويد.
چند وقت پيش مستندي نشان ميداد كه يك فردي تنها يك انگشتر درست ميكرد از همان چند ده تا سفارش از افراد مختلف كشور داشت.
كيفيت كاريش اينگونه كرده بود كه تنها يك مدل درست كند و از همين يك مدل هم كسب درامد كند
در صورتي كه شركت ها و افراد ديگر هزاران مدل درست ميكند نميتواند كسب درامد كنند.
(07-29-2015 12:19 AM)اقاي ايـــده نوشته شده توسط: [ -> ]ببنيد دوست من
ما چند نوع مدل براي اجراي كار داريم
مدل او مدلي هست كه سرمايه دار هستيم در اين روش با صرف هزينه هاي مختلف كسب و كار رو به شكل احسنت اجرا ميكنيم
مدل دوم سرمايه دار نيستيم براي همين چند روش براي اجراي كار مي ماند
از 0 شروع كردند
وقتي ميگم 0 براي فردي هست كه هيچ چيزي اگاهي ندارد اما فردي كه اگاهي هاي مختلف دارد مطمئن درجايگاه 0 نيست.
فقط بايد يك برگشت مجدد به 0 داشته باشد
شما نسبت به مطالبي كه در پست اول نوشتيد اينطور برداشت ميشود كه يك مرتبه به دنبال كسب درامد زياد هست كه بطور معمول اين براي افرادي كه داراي سرمايه نيستند امكان پذير نيست
از همين رو بايد با برنامه ريزي چند ساله به اين موقعيت برسيد.
دانش و اگاهي و توانايي وووو تا زماني كه به چشم فرد مورد نظري نياد هيچ بكار نمياد.
از همين رو شما بايد يا كلا اين كسب و كار بذاريد كنار
يا اينكه
شروع كنيد از همين ابتدا فعاليت كنيد تا در مسير فعاليت پيشرفت كنيد.

مسيري كه پيشنهاد ميدم اينكه شروع كنيد به ساخت همين اينترنتي به فروش برسانيد هم مغازه اي
در فروش اينترنتي ميتوانيد به همان سايت رقبا كه ميفرماييد پيشنهاد ارائه محصول بدهيد

در فروش مغازه داري ميتوانيد به جاي مراجعه به فروشنده به فروشنده كلي مراجعه كنيد كه خوب بايد توان رقابت پذيري با اجناس مشابه رو داشته باشيد.

در هر صورت بايد داخل مسيري كه هست وارد بشيد.
در اين مسير شايد توانستيد با شركت ها و افراد معتبر اشنا شويد.
چند وقت پيش مستندي نشان ميداد كه يك فردي تنها يك انگشتر درست ميكرد از همان چند ده تا سفارش از افراد مختلف كشور داشت.
كيفيت كاريش اينگونه كرده بود كه تنها يك مدل درست كند و از همين يك مدل هم كسب درامد كند
در صورتي كه شركت ها و افراد ديگر هزاران مدل درست ميكند نميتواند كسب درامد كنند.

بله. مرسی. حتما به توصیه تون عمل میکنم
به نظر من مهم ترین قسمت کار شما تولید محصول درجه یک هنری هست. محصولی که طالب زیاد داشته باشه. به نظرم شما باید اول رو این کار کنید که اصلا می تونید چنین محصولی رو خلق کنید اون هم به صورت تولید انبوه و قیمت مناسب. اگر در این زمینه رشد کردید و موفق شدید همچین محصولاتی رو خلق کنید می رید مرحله بعد که بازاریابیه.
برای بازاریابی شما باید به تمام مغازه هایی که همچین اجناسی رو می فروشن مراجعه و جنس خودتون رو عرضه کنید حتی چه بسا امانی بذارید. باید به تعداد مغازه های خیلی زیادی مراجعه کنید و حتی سایت های اینترنتی و حتی دیجی کالا.
به عقیده من: 1- افزایش توانمندی در تولید محصولات هنری درجه 1: می تونید از سایت های اینترنتی خارجی هم که در این زمینه کار می کنن ایده بگیرید . همین طور از قوه خلاقیت2-بازاریابی: که می تونید از طریق خوندن کتاب و مقاله اطلاعات خودتونو تقویت کنید
علاقه هم شرطه. مثلا من به همچین کارایی علاقه ندارم و نمی تونم توش موفق شم. ولی اگر شما علاقه داری احتمال موفقیتت می ره بالا
راستی به نظرم رسید بگم که روی فروش عمده کار کنید بهتر باید باشه. همون شبکه های اجتماعی خیلی هاشون مغازه دارن و اگر محصولت قشنگ باشه علاقه مند میشن ازت خرید کنن. پس همون فروش عموده رو کار کنی به نظر بهتر میاد.
صفحه ها: 1 2
لینک مرجع