سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: مجوز برای کتاب های pdf
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام. وقت همه ی دوستان بخیر و نیکی.

سوالی داشتم: آیا مجوز یا حق امتیازی برای کتاب های الکترونیکی در ایران تعریف شده است؟ یعنی من می توانم کتابی بنویسم و برای نسخه ی PDF آن مجوز یا حق امتیاز بگیرم به طوری که فقط خودم بتوانم از منافع فروش اینترنتی آن نسخه سود ببرم و بعدا اگر سایتی اقدام به فروش کرد بتوانم علیه او اقدام قانونی کنم؟ با تشکر.
(07-07-2015 06:06 PM)mrriporter نوشته شده توسط: [ -> ]سلام. وقت همه ی دوستان بخیر و نیکی.

سوالی داشتم: آیا مجوز یا حق امتیازی برای کتاب های الکترونیکی در ایران تعریف شده است؟ یعنی من می توانم کتابی بنویسم و برای نسخه ی PDF آن مجوز یا حق امتیاز بگیرم به طوری که فقط خودم بتوانم از منافع فروش اینترنتی آن نسخه سود ببرم و بعدا اگر سایتی اقدام به فروش کرد بتوانم علیه او اقدام قانونی کنم؟ با تشکر.

درود
معمولا توي كشور ما قوانين مختلف وجود دارد و اگر قانون مخصوص نباشد قانون كلي شامل حال ميشود
اما مسئله اصلي بحث فرهنگ سازي در استفاده و كپي نكردن هست

پيچ خم فراوان شكايت و هزينه هاي زياد ان هيچ رغبتي را براي پيگيري كردن نميگذارد.

اين يك مورد كلي هست
اما در مورد گرفتن مجوز بله وجود دارد هم اكنون هم در كشور چه بصورت تكي و چه بصورت همراه كتاب كاغذي لوح فشرده كتاب كه حاوي فايل پي دي اف به فروش ميرسد.

در دنياي اينترنت براي حداقل كردن سواستفاده ميتوان بصورت قفل گذاري شده كتاب را منتشر كرد كه خود اينكار نيازمند يك هزينه اي هست
(جلوگيري ميكند نه اينكه نتوان كپي كرد)
ممنون از اینکه وقت گذاشتید. منظور من این بود که اصلا نسخه ی چاپی نداشته باشم و فقط این کتاب الکترونیکی است. آیا باز هم می توان به صورت جدا و بدون اینکه بخواهم نسخه ایی چاپ کنم برایش مجوز بگیرم؟ می دانید مجوز از دو جهت مفید است: اول آنکه تا حد زیادی دست طمع کاران را برای دست اندازی کاهش می دهد و حق امتیاز آن را برای من فراهم می کند و همین موضوع امنیت خاطر میشود. دوم آنکه خریدار با دیدن اینکه این کتاب مجوزی دارد رغبتش برای خرید بیشتر می شود. حال اگر کسی راه حلی دارد لطفا مرا راهنمایی کند. با تشکر از لطف شما دوستان واقعی
لینک مرجع