سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: میخوام پخش مواد غذایی رو شروع کنم راهنمایی کنید
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2
میخوام پخش مواد غذایی رو شروع کنم راهنمایی کنید

سلام

من میخوام مغازه پخش مواد غذایی رو شروع کنم راهنمایی کنید

از چی شروع کنیم
و......
ساکن تبریزم
اول باید شرکت بزنی ، بعد با تولید کننده ها ( کارخانه ها ) همکاری کنی و قرارداد ببندی ، بعد از اون باید دنبال بازاریاب برای جنس هات تو شهر خودت و شهرستان های اطرف باشی....
چقد آسونه Smile
شرکت پخش بزنید مغازه عمده فروشی نمیصرفه
عمده فروشی خیلی بهتر از پخشه ولی جذب مشتری برای عمده فروشی سختتره!
ولی پخش میشه کار رو وسعت داد و شهرهای دیگه رو هم در نظر گرفت!

البته هزینه پخش بیشتر از عمده فروشی هست و همین مشکلشه! از نظر سرمایه هم اگه حساب کنی عمده فروشی سرمایه اولیه کمتری میخاد !!!
نظر من ایده که اول اگه بتونی شرکت پخش بزنی خیلی راهای جلو پات باز میشه که البته تخصص خودشم میخاد بعد چون پخش میکنی عمده و جزئی فروش کن یعنی جنساتو با قیمت خیلی کم تر از سوپری ها بده چون واسه خودتم ارزون در اومده یه نفر تو منطقه ما این کار رو کرده مشتری همرو پرونده بهت بگم روزی1تومن یا بیشتر فروش داره دروغ نگفتم
Sorin اینکار چقدر سرمایه میخواد؟
سرمایه برای عمده فروشی توی شهرهای کوچک حداقل 100 میلیون و توی شهرهای بزرگ 500 میلیون میخواد برای پخش حداقل 50 میلیون میشه
پخش کارش سخته اما اگه مغز اقتصادی داشته باشی حتما موفق میشی مثلا بدونی کجا مردم به مارک و برند اهمیت نمیدن چون کسی که تازه کارش شروع کرده با اونایی که قبلا شروع کردن و بازار دستشون گرفتن نمیتونند رقابت کنند پس باید دنبال موادغذایی جدید که هنوز توی بازار شناخته نشدن بری هم سود زیادی بهت میدن هم قیمتشون از اونایی که برند هستن ارزون هستن اگه زرنگ باشی دنبال لبنیات برو سود زیادی داره اگه زرنگ و کاری نیستی دنبال جنسهای خشک برو اولش نیازی نیست همه چیز بفروشی کافیه اون چیزی که بیشترین فروش داره پخش کنی مثلا لبنیات و نوشابه
برادر من توی پخش مواد غذایی هست اولش برای یک عمده فروشی پخش میکرد الان برای خودش پخش میکنه 3 تا وانت داره هر روز نزدیک 5 میلیون فروش داره
هرگز امانی جنس به کسی نده چون ضرر میکنی
کسایی که میدونن میشه کمکم کنید
منم میخوام پخش موادی مثل نوشابه رو شروع کنم.پرایدم رو بفروشم یه وانت بگیرم.سرمایه هم ندارم میخوام وام بگیرم.اما راستش از مراحل کار بی خبرم.نمیدونم اول بازاریابی کنم یا دنبال وام باشم؟از کدوم بانک میتونم ۲۰ ۳۰میلیون وام بگیرم؟کارخونه ها محصول میدن؟و در کل الویت بندی کارم رو نمیدونم چطور انجام‌بدم
لطفا راهنمایی کنید
بنظرم بهترین گزینه اینه برای یک شرکت رانندگی کنی هم با کار اشنا میشی هم دیگه نیازی نیست سرمایه بذاری و با بازاریابی این کار اشنا میشی درسته میگی نوشابه اما همین نوشابه منطقه با منطقه فرق میکنی منطقه هست که اصلا به غیر کوکاکالا و پپسی و فانتا و اسپرایت نوشابه ای نمیخرند و شما هم نمیتونی رقابت کنی چون پخش کننده های اصلی قیمتشون کمتر از تو هست پس باید نوشابه با مارک جدید بفروشی که اونم مناطق خاص خودش داره که به مرور زمان میفهمی الان من میدونم چه جنسی کجای شهر میخرند مثلا یک خیابان بزرگ توی شهر ما هست فقط لبنیات محلی میفروشی من کره فله ای کارخونه بهشون میدم تنها کالایی که میخرند
در مورد نوشابه دقیقا قضیه فرق می کنه!!!
نوشابه دلال زیاد داره یهو میبینی دلاله داره هر شل رو تا 600 تومن زیر قیمت نماینده رسمی کارخونه میده!!

جنس خوب واسه پخش زیاده ولی باید بری تو دل کار تا متوجه بشی!
صفحه ها: 1 2
لینک مرجع