سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: کمک جهت ساخت قالب تزریق پلاستیک
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2
دوستان سلام. میخوام یه محصول شاید کم اهمیت ولی پرکاربرد تولید کنم از جنس پلاستیک. در واقع یه قطعه پلاستیکی. اینجور که بررسی کردم باید بدم قالبشو برای تزریق پلاستیک بسازم اول. میخواستم بدونم وقتی نمونه ای از این قطعه رو ندارم چی باید نشونه قالبساز بدم؟ عکسش ؟ طرح سه بعدیش ؟ و اینکه برای چندتا نمونه اولیه که بخوام بزنم و بازارشو بررسی کنم باید حتما قالبشو هزینه کنم و بسازم یا اینکه راه دیگه ای هست. ممنون از پاسختون
اصولا در کتیا و 3D مکس طراحی می شه و بعد قالبساز با ماشین CNC قالب را می سازه
قدیم تر ها ، مشتری با عکس یا هر چیز دیگه ای اون کالایی را که می خواست به قالبساز می فهموند و قالبساز با مس و چوب و امثالهم ابتدا نمونه سازی و سپس اسپارک و قالب سازی را انجام می داد

نمونه های اولیه با اومدن پرینترهای سه بعدی خیلی راحت شده ، تو ایران هم هست بدید براتون تولید کنند.
ممنون. فقط یه سوال برای پرینت سه بعدی چه فایلی لازمه 3d ? و اینکه اگه قالبشو ساختم مجبورم به تعداد بالا سفارش بدم برای تزریق یا اینکه تعداد کم هم قبول میکنن؟ در کل منظورم اینه میتونم یه تعداد محدود برای بازاریابی تولید کنم و
بعدا اگه جواب داد تولیدو بالا ببرم؟
بله 1 دونه هم می تونید تزریق کنید ، هزینه باز و بست قالب حدود 50 هزار تومان را باید پرداخت کنید
بله 3D
یه جایی خوندم که گفته بود میتونی خودت مواد اولیشو به هر اندازه که میخوای بخری بعد بدی برای تزریق درسته؟
من تجربه شو نداشتم در مورد این سوالت ولی خب مشکلی نداره به طرف میگی من مواد رو خودم دارم میفرستم برات با اونا بزن
مشکلی نداره
پرینتر 3 بعدی به نظرم بهتر واسه 1 دونه
http://sizan3dprinter.ir/
داداش یه دونه هم که بخوای برات می زنند ولی هزینه ساخت قالب در حدود 7-8 میلیونه که اگه تعداد بالا بشه هزینه سر شکن میشه و میصرفه و گرنه منطقی نیست
سلام دوستان
هزینه های ساخت نمونه با پرینتر 3بعدی چقدر درمیاد؟ بنظرتون آدم بده نمونه هاشو برای بسازن بهتره یا خودش یه پرینتر تهیه کنه(گویا از 1500 داره به بالا). آیا پرینتر سه بعدی قطعات قابل مونتاژ هم میتونه تولید کنه؟ یعنی کیفیتش و جنسش طوری هست که بشه مونتاژ کرد؟
مثلا یک دست رباتیک با کلی قطعه رو میشه ساخت و مونتاژ کرد؟ حرکت میکنه راحت(مثل حالتی که بدی مثلا تراشکار بسازه)؟
من روی سایت یکی از شرکت ها دیدم زده بود ساعتی 20 هزار تومن ساخت نمونه هزینه اش میشه (اشاره به هزینه مواد اولیه نکرده بود).
پس اینطوری یه مدت نسبتا پیچیده هم اگر بین 5 تا 10 ساعت زمان ببره هزینه زیادی نمیشه!

خب حالا بعد از پرینت سه بعدی، قالبساز چطوری هزینه هاش محاسبه میشه؟
صفحه ها: 1 2
لینک مرجع