سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: راهنمایی برای راه اندازی تولید میوه خشک ( چیپس میوه)
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
با سلام خدمت دوستان گرامی
بنده در استان شمالی (مازندران) هستم دسترسی مستقیم به بعضی میوه ها مثل مرکبات کیوی خرمالو و ... در اینجا ، نسبت به جاهای دیگر راحت تر است
جایگاه آماده برای این کار دارم ( آب برق گاز دارد . جایگاه مجوز تغییر کاربری صنعتی هم داره )
واسه شروع میخوام قدم به قدم شروع کنیم مثلا استارت از 500 کیلو میوه در روز
با چندتا از شرکت های سازنده دستگاه صحبت کردم گفتن تولید تا زیر 2 تن احتیاجی به خط تولید شستشو نیست گفتن با ساختن طرح خاص برای شستشو در جایگاه نیازتون رفع میشه البته اسلایدر میوه باید خریداری بشه
برای خشک کردن هم گفتن زیر دو تن از فر کابینتی استفاده کنید فرخشک کن واسه یه تن بین 10 میلیون تا 15 میلیون هست
اما حالا بپردازیم به سوالاتی که خودم هنوز جواب کاملی نگرفتم:
اولین مشکل اصلی و بزرگ گرفتن مجوز بهداشت هست اکثرا میگن گرفتن مجوز خیلی سخته چون وزارت بهداشت به میوه خشک زیاد اعتقادی نداره
دومین مشکل هم نحوه بسته بندی هست . قصد من بسته بندی در وزن های صد گرمی هست دلیل این کار با یه مثال برایتان بیان میکنم مثلا شما میرید یه مغازه ، که پسته هم بصورت فله ای داره هم بسته بندی . اما شما دوهزارتومن پسته نیاز دارید در این موقع شما نمیگین دوتومن پسته برام بکشید معمولا یه بسته دو تومنی میخرید
حالا دوستانی که راجع به نحوه گرفتن مجوز از بهداشت و دستگاه بسته بندی( نوع و قیمت تقریبی) برای اینکار اطلاعات دارند لطفا اینجا بیان کنند هم من و هم دوستان دیگر بهره مند بشن
دوست عزیز
کلا میوه خشک یه محصول لوکس و طبعا با قیمت بالایی هست.همه مردم قدرت خرید اون رو ندارند.
شما به بازار هدفتون فکر کردید؟
کجا ها و چه مناطقی قراره محصولتون رو خرید کنند؟
تولید چنین محصولی کار زیاد سختی نیست...مهم فروشش هست...
(01-17-2015 08:24 PM)مهدی گل محمدی نوشته شده توسط: [ -> ]دوست عزیز
کلا میوه خشک یه محصول لوکس و طبعا با قیمت بالایی هست.همه مردم قدرت خرید اون رو ندارند.
شما به بازار هدفتون فکر کردید؟
کجا ها و چه مناطقی قراره محصولتون رو خرید کنند؟
تولید چنین محصولی کار زیاد سختی نیست...مهم فروشش هست...

ممنون از پاسخ شما
خب حرف شما کاملا درسته از این که میوه خشک محصولی گرون هست اما اگر در بسته بندی های کوچک انجام شود افراد عادی توان خرید دارا می باشند مانند خشکبارهای دیگر موجود در بازار
برای بازار فروش هدف اولیه ما فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای می باشد همچنین شیرینی فروشی ها . که برای فروش در چنین جایگاه هایی مستلزم به مجوز بهداشت می باشد
البته تبلیغات هم باید کنار همه مراحل تولید در نظر گرفته شود
دوستان لطفا اگر از نحوه اخذ نجوز بهداشت و نوع دستگاه بسته بندی اطلاعات دارند اینجا بیان کنید
مثل اینکه تو تصمیمی که گرفتی تردید داری یا زیاد جدی نیستی.برای مجوز و ... مراحل کارتون برید اداره بهداشت و صنعت وتجارت شهر یا مرکز استان راهنمایی های لازم رو انجام میدهند.حتی میتونید از اتاق بازرگانی استانتون در مورد صادراتش راهنمایی بگیرید.میدونید سرمایه در گردش لازم ،سرمایه برای تامین مواد اولیه هر ماه،سرمایه لازم برای راه اندازی خط تولید چقدره؟ وهزار جور کار دیگه باید انجام بدهید تا به نتیجه برسید.
با تشکر از راهنمایی شما
به اداره بهداشت مراجعه کردم گفتن اول باید ساختمان کامل آماده کنید سپس ما بازدید انجام میدهیم و پس از آن محصول شما را از لحاظ بهداشتی بررسی می کنیم
من خواستم از دوستانی که موفق به اخذ مجوز گرفتن راهنمایی بگیرم که چه امکاناتی مهیا کنم تا راه گرفتن مجوز تسهیل شود
اگر توجه کنید تو پست اول مبلغ لازم برای راه اندازی اولیه ذکر کردم
دوستان، لطفا اجازه از بهداشت و بسته بندی اطلاعات اینجا دریافت کنید.
سلام

شاید این لینک کمکتون کند http://umsha.ac.ir/index.aspx?siteid=16&pageid=2419
(01-22-2015 07:57 PM)mohan21 نوشته شده توسط: [ -> ]سلام

شاید این لینک کمکتون کند http://umsha.ac.ir/index.aspx?siteid=16&pageid=2419
ممنون دوست عزیز
دوستانی که بصورت تجربی اطلاعات دارند لطفا اینجا بیان کنند
لینک مرجع