سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: کمک برای بهترشدن این ایده(لطفا همه نظر بدن)
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2
سلام
من میخوام برای پروژه پاییان تحصیلی یا همون پایان نامه یک شبکه مجازی کوچیک برای دانشگاه درست کنم
ایده اولیش این بود که فضایی باشه که مراجعه حضوری به استاتید رو کمتر کنه مثلا در موقع امتحانات که نمیتونیم به استاد دسترسی داشته
باشیم دانشجو بتونه سوالات خودش رو به صورت خصوصی یا عمومی قرار بده و اساتید مربوطه هم جواب بدن و حتی وقتی سوال
در قسمت عمومی باشه بقیه دانشجوها هم بتونن به سوالات فرد پاسخ بدن
این ایده اولیش بود اما حالا من میخوام یه چیز بهتر و حرفه ای تر باشه که در شان پایان نامه باشه
حالا از شماهم درخواست دارم اگر ایده هایی دارین که به کامل شدنش کمک میکنه بگین
یا حداقل بگین که خودتون دوست دارین چه امکاناتی براتون فراهم باشه
از همه درخواست نظر دارم
درود
شما براي چه دانشگاهي ميخواهيد درست كنيد؟؟

تا جايي كه من اطلاع دارم براي پيام نور كه توي خود سيستمش هست همينطور براي دانشگاه ازاد.
مورد ديگه در همين سايت ها هم اساتيد فعاليت نميكند چه برسد به سايت ديگر
مورد ديگه جامعه مجازي اساتيد وجود دارد ميتوانيد از اسكريپ هاي جامعه مجازي استفاده كنيد.

اما خوب حالا ميرسيم به بحث مهمش
اين برنامه ميخواد تحت نظر چه كسي مديريت بشه بعد از ساختش؟
شما يا دانشگاه؟
اگر شما باشيد كه خوب اساتيد و دانشگاه و شايد استقبال نكند
اگرم دانشگاه باشد كه خودشان دارند و اگرم بخوان قبول كنند. بحث بروز رساني- امنيت و ... رو چه كسي ميخواد بر عهده بگيره.
(12-26-2014 01:50 PM)اقاي ايـــده نوشته شده توسط: [ -> ]درود
شما براي چه دانشگاهي ميخواهيد درست كنيد؟؟

تا جايي كه من اطلاع دارم براي پيام نور كه توي خود سيستمش هست همينطور براي دانشگاه ازاد.
مورد ديگه در همين سايت ها هم اساتيد فعاليت نميكند چه برسد به سايت ديگر
مورد ديگه جامعه مجازي اساتيد وجود دارد ميتوانيد از اسكريپ هاي جامعه مجازي استفاده كنيد.

اما خوب حالا ميرسيم به بحث مهمش
اين برنامه ميخواد تحت نظر چه كسي مديريت بشه بعد از ساختش؟
شما يا دانشگاه؟
اگر شما باشيد كه خوب اساتيد و دانشگاه و شايد استقبال نكند
اگرم دانشگاه باشد كه خودشان دارند و اگرم بخوان قبول كنند. بحث بروز رساني- امنيت و ... رو چه كسي ميخواد بر عهده بگيره.
ممنون از توجهتون
کار من صرفا برای تحویل یه پایان نامه خیلی خوب هست
برای دانشگاه خودمون میخوام و تاحالا دانشگاه چنین قابلیتی نداشته
من به یکی از اساتید گفتم خیلی استقبال کرد اما گفت باید خیلی بیشتر روش
کار کنم توی خود دانشگاه فقط یک نفر چنین چیزی طراحی کرده که به گفته استاد
خیلی خوب نیست
من میخوام این پروژه یه جور امتیاز هم برام محسوب بشه سختیه کار زیاد برام مهم نیست
فقط میخوام در حد عالی باشه
توانایی هایی که در حال حاضر دارم
php,html 4,5 ,css 2,3,jquery,ajax,javascript
هرکدوم رو تا یه حدی بلدم و میتونم ازشون استفاده کنم همچنین میخوام سایت رو
ریسپانسیو طراحی کنم
خواهش میکنم در این مورد هر نظر و انتقادی که دارین رو در اختیار من بزارین
ممنون
برای ریسپانسیو بودن باید از فریم ورک های طراحی پوسته مثل bootstrapt استفاده کنی و برای بخش تصمیم گیریش از زبان php با فریم ورک هایی مثل codeigniter و ... استفاده کنی...
البته اسکریپت های آماده زیاد هستش و خیلی راحت میتونی از کدهاشون و امکاناتشون الهام بگیری اما اگر میخوای یه چیز تک باشه و بعدا بتونی توی نت برای فروش پشتیبانیش بذاری باید از حداقل سه متخصص استفاده کنی، یکی bootstrapt کار و دیگری مثلا codeigniter کار و اون یکی jquery رو باید حسابی بلد باشه...

یک نفری هم میشه کار کرد اما حداقل سه سال زمان میبره تا بخوای این بخش ها رو برنامه ریزی و مدیریت کنی...

الان سیستم های انلاین خیلی خوبی پیاده سازی شدن و ایده های خیلی خوبی رو پیاده کردن اما بزرگترین مشکل بی سوادی اساتید و تنبلی دانشجویان هستش...
الان یک سال به خاطر پایان نامه ای هر هفته میرم پیش استاد راهنما که عضو هیئت علمی یکی از دانشگاههای معروف سراسری تهران هستش اما آخر مشکلم توسط یک استاد اصفهانی ساکن آمریکا حل شد، مشکلی که استادم در یک سال نتونست حل کنه رو طرف در عرض پنج دقیقه حل کرد...
نظر دیگه ای نیست؟
حتی یه نظر کوچولو
ببین مهمترین چیز اینه که طراحی سایتت میخوای چه جورباشه؟
تو باید کارت در حدی باشه که بتونی هم بچه ها رو جذب کنی هم اساتید رو
چه رشته هایی توی دانشگاهتون هست؟
برای هر رشته ایی یه کلوپ راه اندازی کن بزار بچه ها طی یه حس رقابتی داشته باشن که توش امتیاز هم بتون کسب کنن مثلا رشته آی تی یا چه میدونم مترجمی زبان و ....
سعی کن جوری توی دانشگاه تبلیغ کنی که به طور معروف بترکونی
یه اتد اولیه و امکانات مورد نیاز رو بررسی کن و دیتابیس رو بساز و برنامه نویسی رو شروع کن...
بعد که شکل اولیه رو گرفته لینک بده تا بتونیم چک کنیم و اگه چیزی به ذهنمون رسید بگیم تا اضافه کنی...
همیشه آمریکایی ها میگن اول خوب جوانب رو بسنج بعد دست به کار شد، اما جدی نگیر. اگه اینجوری بود سالی یه بار نرم افزار ها و ماشین ها و علمشون به روز نمیشد، همون اول نسخه نهایی رو منتشر میکردن...

شما هم بسم الله بگو و شروع کن، هر سری ارتقا بده و برو جلو تا به نسخه تجاری و قابل فروش برسی...
سعی کن از همون اول به صورت mvc باشه و مثل وردپرس بتونی براش افزونه بنویسی...
رشته هایی که توی دانشگاهمون هست
کامپیوتر-عمران-مهندسی پزشکی-برق-الکترونیک
شما پنج تا کلوپ راه اندازی کن سعی کن بچه ها رو تشویق کنی که بیان مثلا اگه کسی از بچه های رسته برق استقبال نکرد میتونی مدام توی کلوپ بنویسی برقی های دانشگاه حضورشون کم رنگ شده سعی میزان بازدیدت رو بیشتر کنی
(12-28-2014 11:08 PM)پارمیدا وحیدی نوشته شده توسط: [ -> ]شما پنج تا کلوپ راه اندازی کن سعی کن بچه ها رو تشویق کنی که بیان مثلا اگه کسی از بچه های رسته برق استقبال نکرد میتونی مدام توی کلوپ بنویسی برقی های دانشگاه حضورشون کم رنگ شده سعی میزان بازدیدت رو بیشتر کنی

مشکل من الان بازدید و دعوت بچه ها نیست برای ظاهرش چطور میتونم درستش کنم؟
صفحه ها: 1 2
لینک مرجع