سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: پولدار شدن سریع از راه بازار یابی شبکه ای،توهم با واقعیت؟!!
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4
به نام خدا

پولدار شدن سریع از راه بازار یابی شبکه ای،توهم با واقعیت؟!!

دو روز پیش که از یک مسافرت یک روزه بر میگشتم در ترمینال با دانشجویی آشنا شدیم و سر صحبت را باز کرد
از بر خورد اولیه معلوم که هدفی از برقراری رابطه دارد

خلاصه کمی باهم صحبت کردیم و آشنا شدیم کرایه تاکسی اش را حساب کردم و او هم برای جبران این که کرایه تاکسی اش را حساب کرده ام برایم یک رانی هلو خرید
در اتوبوس کنار هم نشستیم و در مورد خودش و کارش و شرکتی که در آن مشغول بود توضیح داد
اول خیلی با اعتماد به نفس در مورد خودش و تیم فروشش و شرکت صحبت می کرد

من هم در این مدت یاد گرفته ام به حرف های غریبه ها اعتباری نیست،حرف هایش را باور نمی کردم و فقط می شنیدم
این آقا می گفت نمی تواند در مورد کارش توضیحی بدهد و تیم فروشش را دارد و درامد خوبی دارد و از این حرفها

خلاصه پرسیدم شغلت چیست؟
گفت در یک شرکت بازاریابی کار میکند و دوباره تاکید کرد که تیم فروش دارد و هر زمان که بخواهد کار میکند و هر زمان که نخواهد کار نمیکند و درامد خوبی دارد
از همان اول که صحبت میکرد متوجه شدم که این حرف ها حرف هایی نیست که از تجربیات و مطالعات شخصی اش به دست آمده باشد و فقط مثل یک ضبط صوت حرف های دیگرانی که یادش داه اند را تکرار می کند ،در آخر فهمیدم در یکی از شرکت های بازاریابی شبکه ای ایران، به مدت یک هفته است که فعالیت میکند

حرف هایی از درامد های 120 میلیونی در ماه،8 میلیونی درماه و ... می زد
این که یک تا پنج سال کار میکند و بعد از آن تا اخر عمر درامد نجومی مانند ماهی 120000000تومان دارد و ...

گفتم درامد خودت چقدر است ؟
گفت خدا رو شکر درامد خوبی دارم از این راه

با شناختی که به لطف یکی از دوستان
عزیزم زمانی که در ایران بودند از این شرکت های بازاریابی شبکه ای در ایران پیدا کرده ام متوجه شدم که این آقا هم گول بازی با اعداد و ارقام را خورده است

خلاصه به هر دری می زد تا من را به شرت دعوت کند و زیر مجموعه خود کند

به او توضیح دادم که اگر همین وقت و زمان را روی کسب و کار شخصی خودش بگذارد به مراتب درامد بیشتر خواهد داشت

دوستان دقت داشته باشید که این شرکت ها به شما وعده می دهند که در مدت 2تا 5 سال میتوانی به درامد ماهانه 120000000تومان در ماه برسید در حالی که فعالیت این شرکت ها از سال 90 در ایران قانونی شده است و هنوز قدمت 5 ساله ندارد و نمیتوان در مورد آن اظهار نظر کرد

نکته ای را باید یادآوری کنم که نحوه ی کار این شرکت ها در کشور هایی مثل آمریکا خوب و مفید است و رابرت کیوساکی در کتاب دانشکده کسب و کار یکی از راه های پول دار شدن را ساخت شبکه معرفی کرده است،(این شرکت ها با حذف واسطه های فروش کالا را با قیمتی پایین تر به دست خریدار می رسانند)اما در ایران دقیقا عکس این مطلب است برای مثال:
چند وقت پیش یک نوع عطر جیبی را با قیمت 6هزار تومان از بازار خریداری کردیم، فروش ما در خرده فروشی 10هزار تومان بود، اما همین شرکت همین حالا که من دارم این مقاله را می نویسم، این عطر را به صورت عمده به قیمت 12400تومان به فروش می رسانند توجه کنید خرده فروشی ما از عمده فروشی آنها ارزان تر است

یا این که مخاطب را برای شروع کار مجبور به خرید می کنند و اسمش را گذاشته اند پس انبار

دقت کنید در این نوع تجارت شما از اعتبار شخصی خودتان خرج میکنید تا محصولی را به مشتری بفروشید،مشتریانی که اغلب آشنایان شما هستند و وقتی مشتری ها ببیند قیمت های شما از قیمت های بازار بالا تر است اعتمادشان را به شما از دست می دهند
و این اعتبار شخصی شماست که زیر سوال میرود نه شرکت!!!

دوستان زیر مجموعه گیری کار آسانی نیست،کسی را می شناسم که در مدت یک سال فقط بیست زیر مجموعه گرفته

پیشنهاد میکنم به دام این شرکت ها نیافتید و اجازه ندهید با بازی با اعداد شما را فریب دهند
بار ها در طول هفته از طریق افراد مختلف من پرزنت می شوم اما جوابم به همه ی آنها نه است

افراد زیادی را از دوستان و آشنایان می شناسم که هنوز بعد از گذشت جند ماه نتوانسته اند اجناسی که در ابتدای کارخریداری کرده اند را بفروشند
و اجناس در گوشه ای از خانه انبار شده است

اگر قصد فروش را دارید پیشنهاد می کنم سری به بازار بزنید و قیمت اجناس را به دست بیاورید و با توجه به علاقه خود محصولی را برای فروش انتخاب کنید و خودتان آن را برای خودتان به فروش برسانید،در این راه می توانید بر روی برخی از اجناس حتی بیش از 100 درصد سود کنید

هدفم از این که این مقاله را نوشتم این است که ساده نباشید و فریب نخورید و آگاه باشید و فکر یک شبه پولدار شدن را از سرتان بیرون بیاورید
به هیچ وجه مخالف کسب درامد از بازاریابی شبکه ای نیستم و نگاه سنتی به بازار ندارم اما اگر کمی با بازار آشنا باشید حرف ها من را دقیق تر درک خواهید کرد

موفق و پیروز باشید
علی محمدی
درود بر شما دوست گرامی
ممنون بابت اطلاعاتی که در اختیار بنده و دوستان قراردادین
بنده هم با تعدادی از این افراد دست و پنجه نرم کردم هر بار به شیوه ای جدید اما با درون مایه قدیمی و متد هایی که به غلط با استفاده از اصطلاحات اقتصادی و نمودارهای آن برداشت کرده اند،شاید خیلی از دوستان در این انجمن باشند که در شرکت فوق که به قول خودشون در شبکه های تلویزیون ملی هم برنامه هایی از آنها پخش شد و تحت پوشش سازمانهایی هستند معرفی گشته است، اما اینها مهر تاییدی بر رفتار این افراد و سرکرده های آنها نیست.
مدل های هرمی،خورشیدی،سیاره ای و ... برای زیبا جلوه دادن و مبرا بودن اون در نظر شماست.
در هر دهه از زندگی ما شاهد انواع جدیدی از این قبیل فعالیت ها هستیم.
جالب هست که بدانید شبکه فعالی که در گذشته با انواع و اقسام روش ها در ایران دست به فعالیت زد حتی در برخی از روزنامه های کثیرالانتشار هم نام آنها در صفحه اول چاپ و به ارائه مطالبی مبنی بر قانونی بودن فعالیتشون پرداخت.
اما در نهایت همان دوستانی که به تبلیغ می پرداختن در یک خلا روحی و روانی با از دست دادن بخش عظیمی از سرمایه روبرو شدند،بخش عظیم برای هر فردی یک میزان خاص نیست شاید کسی 100هزار تومان یا فرد دیگری 100میلیارد تومان برایش حداکثری باشد پس ظرفیت افراد یکسان نیست.
روی هم رفته برای کنجکاوی و به قولی برای اثبات این حقیقت که همه شان یکی هستند به یکی از جلسات به طور اتفاقی حضور پیدا کردم فردی که تنها نکته از اعتماد به نفس و اتکا به داشته هایش صدای بلند بود و جوانانی که بعد ها منجر به دیدن صحنه های دلخراشی از افراد ساده لوح با سنین بالا شد واقعا جای سوال این بود که با وجود این همه امکانات و اطلاع رسانی چرا؟؟؟!!!!؟؟؟
جالب هست که رابطه من مجدد با یکی از بهترین دوستانم بر سر این مسئله از بین رفت و خوشحالم که هنوز برای درآمد زایی درگیر این مسائل نیستم.
شاید در ظاهر در این شیوه در گام اول پولی از دست ندهید اما به قول اساتید همین زمان از دست رفته بزرگترین سرمایه شماست.
نکات خاصی هم برای به دام افتادن نیاز نیست،تنها با (نه) گفتن میتونید از همه موارد جلوگیری کنید جون سخنوران و افرادی که ادعای کسب درآمد میکنند نه در ظاهر نه در باتنشان 1000 تومان هم پیدا نمیکنید چه برسد به ماهی 100میلیون و بالاتر.
در ضمن این نکته هم یادآور میشوم که برای کسب و کار و کارآفرینی هیچوقت به فکر بازنشستگی نباشید یعنی این مسئله دشمن اصلیش محدودیت است محدودیتی از جنس بازنشتگی،تا زمانی که میتوانید و علاقه به کسب درآمد دارید فقط کار و برنامه ریزی.
ببخشید وقت شریف همگی رو گرفتم ، اینها تنها تجربیات و تفکرات شخصی بود که در میان گذاشتم.
امیدوارم مفید واقع شود.
با حق
سلام اتفاقا چند روز پیش هم من توسط یه نفر از گروه بازاریابی شبکه ای ابر تجارت کهکشان پرزنت شدم که تا حدودی وسوسه ام کرد که وارد گروهشون بشم
ایا این دلیل قانع کننده ای هست که ما چون در ازای پول به شما کالا میدهیم جزو شرکتهای هرمی به حساب نمی اییم؟؟؟

اون میگفت که تو میتونی فقط اقلام مورد نیاز خونه خودتو از ما بخری هم ارزونتر بهت میفروشیم هم در ازای پولت 17%سود بهت میدیم اگر هم نخواستی بازاریابی کنی میتونی بشینی خونه و فقط افرادی رو به موسسه معرفی کنی (زیر مجموعه گیری ) که در ازای فعالیت اونا 3 درصد از سودی رو که به شرکت میرسونن به حسابت واریز میشه حالا نظر شما چیه چون ب هر حال در ازای پولی ک دادم بهم کالا میده چ نوع کلاهبرداری میتونه ازم بکنه؟؟
درود بر شما
دوست عزیز باز هم این نکته رو یاد آور میشم با توجه به نوشته در ابتدای صفحه انجمن از صحبت در رابطه با این شرکت ها خودداری میکنیم.
اما برای آگاه شدن بد نیست کمی از اطلاعات دوستان استفاده کرد.
یکی از اساسی ترین مشکلات این مجموعه ها این هست که افراد بلند پایه و بنیانگذار در این زمینه از افرادی هستند که در دوره های قبلی با نام های دیگر که همه آشنا هستن شروع به فعالیت کرده بودن و به دلیل مخالفتهای دولت و اطلاع رسانی های مردمی منهدم شدن.
در مورد خوب یا بد بودن این نوع کسب و کار خیلی بحث ها شده کلیت اون برپایه علمی بنا شده و از علم اقتصاد بهره گیری شده در سایر کشورها فعالیت اون قانونی تحت چارچوب دولت هست اما در ایران به صورت سازمان نیافته و بدون علم به این مسئله راه اندازی شد.
خب از قدیم هم شنیدیم وقتی یک مسئله از پایه اشتباه باشه عاقبت خوبی نداره. وگرنه ذات این مسئله بر همگان روشن هست.
در ایران متاسفانه افراد سودجو دست گذاشتن روی قشر خاصی از جامعه که به قشر جوان معروف هستن و جویای کار و در برخی موارد دنبال پولهای کلان با کمترین زحمت.
واژه کلاهبرداری و غیر قابل اعتماد بودن این مجموعه ها زمانی به کار میره که شما به گرفتن زیر مجموعه می پردازید، وقتی خود شما به کلیت قضیه آگاه نیستین پس چطوری میخواید من رو قانع کنید؟ تنها با شنیدن و خواندن جزوات و دادن یک کارت عضویت و داشتن یک دفتر ثابت که نمیتونیم اعتماد کنیم.
در یک مثال ساده،این همه جنس از کجا و با چه نامی وارد میشن؟ ارزش واقعی اونها چقدر هست؟گردش مالی به چه صورت هست؟
شما وفتی یک دانه میکارید و با رسیدگی شاهد به ثمر نشستن اون هستین بعد تبدیل شدن دانه به درخت شما کنار اون درخت از میوه و شاخ و برگش استفاده میکنید درسته؟ حالا اگر روی دانه به ایستید و از افرادی بخواهید که آبیاری کنند، با رشد درخت شما در راس اون قرار بگیرید شما در بالاترین جایگاه هستین و با استفاده از بخش های درخت و میوه های رسیده تر که در راس هستند بیشترین سود رو میبرید.
دقیقا یکی از علل مخالفت با این ماجرا عدم سودرسانی مساوی و انحراف اکثر افراد و سودجویی از شماست.
حال اگر مایلید که عضو بشید و تشخیص دادید به صلاح شماست از دید بنده و سایر دوستان مختارید.
صحبت ها صرفا جهت اطلاع رسانی بود ولا غیر
موفق باشید
(08-20-2014 04:25 PM)bayani نوشته شده توسط: [ -> ]یکی از اساسی ترین مشکلات این مجموعه ها این هست که افراد بلند پایه و بنیانگذار در این زمینه از افرادی هستند که در دوره های قبلی با نام های دیگر که همه آشنا هستن شروع به فعالیت کرده بودن و به دلیل مخالفتهای دولت و اطلاع رسانی های مردمی منهدم شدن.
درود.
بسیار مطالب جالبی بود.واقعا ممنونم.
از مدت ها قبل چه من و چه شما از این شرکت ها شناختی داشتیم و شکر خدا فعالیتآ نچنانی در آنها نداشته ایم.
فغالیت شرکت های جدید که از وزارت بازرگانی مجوز دارند بسیار باعث خوشحالی شخص بنده شدند چون بعضی هاشان واقعا آموزش هایی مفیدی دارند و میتوانند برای جوانان ما (کسانی که نمیخواهند خود را فریب دهند) مفید واقع گردند و درس هایی بسی کارامد در بازار و زندگی به ایشان بیاموزند که در آینده به مار ایشان بیایند همچنین فعالیت در این شرکت های مجوز دار بسیار بسیار بهتر از بیکاری است.شخض من و شما لذت می بریم از کارگروهی و یکسری انرژی پاک و مثبت ولی آه زمانی که با فریب و دروغ سواستفاده از افکار عمومی باعث گرآمدن اطرافیانمان شوند.بنده نه ادعایی دارم و نه عدواتی با کسی اما همین اولین و برترین و خوشگل ترین و..... شرکتی که نامش را نمی گویم.پلن درآمد زایی اش بسیار بسیار ایراد دارد و مشهود است که تماما به نفع شرکت و برای سواستفاده از نیروهای انسانی نگاشته شده است.
نکته که فرمودید و نقل قول شد کاملا صحیح است.در سر جلسات این شرکت ها می نشینم و میبینم که بت هایشان ،رهبرانشان انسان هایی وقیح و پست هستند که با ابزار قرار دادن دیگران نردبانی برای خود ساختند و اکنون به این جایگاه که واقعا حقشان نیست رسیده اند.جایگاهی که فقط از لحاظ مادی رفیع می باشد و کجاست معنویات حسنه!پیشگامان در این شرکت ها همان هایی بودند که در گذشته در غالب گلد...کوئ... پالین... پنتاگ.... دایمو.... گمبی.... و همان افراد اکنون شده اند اسوه برادران و خواهرانم....افسوس.

خوش بدرخشید.HeartHeartHeart
با سلام
در این مورد که شرکت سود زیادی به دست میاره کاملا موافقم اما فروشنده ها هم میتونن با گذاشتن چند ساعت رمان در طول روز درامد کسب کنند که به نظرم برای خیلی ها که دنبال کار پاره وقت هستن تا درامدی کنار کارشون داشته باشند هم خوب است. تا جایی هم که من اطلاع دارم قیمت اجناس توسط وزارت بازرگانی تایید میشه و وزارت صنعت، معدن و تجارت روی فعالیت این شرکتها نظارت داره.
این که ادمها اجناسی که خودشون و اطرافیانشون نیاز دارند رو از طریق سایت بخرند چیز بدی نیست . بعد هم قرار نیست کسی به زور وسیله بخره (البته بماند که بعضی جو گیرها این کار رو میکنند). شما مثل بازاریابهای دیگه جنستون رو عرضه می کنید مشتری اگه خواست از شما میخره. اما تفاوتش در شبکه سازی است که تو این روش انجام میشه. به نظر میرسه روشهای کسب پاداش هم مطابق با روشهایی است که در دنیا مرسوم است.
این کاراصلا یک فعالیت هرمی مثل گل..د..کو...ییست نیست در واقع همون بازاریابی است که توسعه پیدا میکنه .
اگه نکته ای هست که نمی دونم لطفا بفرمایید چون من تصمیم دارم تو این گروه فعالیت کنم.
بازاریابی شبکه ای بخاطر فرهنگ و مشکلاتی که تو ایران است خیلی متفاوت انجام میشه خصوصا کسایی که کار می کنند واقعا راهبری سیستم بلد نیستن .
یک سال بازاریابی شبکه ای کار کنید و از تمام انچه در اون یاد میدن به بهترین نحو استفاده کنید .
اموزشهای بازاریابی شبکه ای در نوع خود بی نظیر هستن .. خصوصا سی دی ها گلد .. کو ...یست ..
وقتی به چشم روانشناسی و بازار و فروش نگاه کنید با کمترین هزینه و سریعترین زمان یاد می گیرید..

به تجربه می گم محاله کسی مفهوم شبکه رو بفهمه و درک کنه و پولدار نشه .... ولی خوب درک و فهم شبکه در عین سادگی به این راحتی نیست ..

تازه رابرت کیوساکی هم با یه نگاه بی طرف میگه اگر برگردم به گذشته و بخوام دوباره پولدار بشم یکی دو سال بازاریابی شبکه ای کار میکنم و بعد میرم سراغ کسب و کار خودم ...
توهمی بیش نیست.
ما که داریم درمیاریم .هیچ مشکلیم نداره. لطفا در مورد چیزی که اطلاعات کامل ندارید اضهار نظر نکنید .
دوستمون میگن یه نفر تو اتوبوس بهم پیشنهاد داد ولی من نرفتم چون وعده ی الکی میدن با اعداد.
جالبه شما از کجا میدونید وعده های الکیه؟کار کردید؟
نتورک کاملا قانونیه.
(((دوستان دقت داشته باشید که این شرکت ها به شما وعده می دهند که در مدت 2تا 5 سال میتوانی به درامد ماهانه 120000000تومان در ماه برسید در حالی که فعالیت این شرکت ها از سال 90 در ایران قانونی شده است و هنوز قدمت 5 ساله ندارد و نمیتوان در مورد آن اظهار نظر کرد)))
خودتون دارید میگید قانونیه.بعدهم خودتون میگید در مدت 2تا5 سال یعنی ممکنه تو سال اول به این درآمد برسید یا دوم یا سوم یا...
اگه نمیتوان اظهار نظر کرد پس شما با چه اطلاعاتی اینهمه اظهار نظر کردید؟؟!!؟
(05-27-2015 05:36 PM)Miad-Q نوشته شده توسط: [ -> ]ما که داریم درمیاریم .هیچ مشکلیم نداره. لطفا در مورد چیزی که اطلاعات کامل ندارید اضهار نظر نکنید .
دوستمون میگن یه نفر تو اتوبوس بهم پیشنهاد داد ولی من نرفتم چون وعده ی الکی میدن با اعداد.
جالبه شما از کجا میدونید وعده های الکیه؟کار کردید؟
نتورک کاملا قانونیه.
(((دوستان دقت داشته باشید که این شرکت ها به شما وعده می دهند که در مدت 2تا 5 سال میتوانی به درامد ماهانه 120000000تومان در ماه برسید در حالی که فعالیت این شرکت ها از سال 90 در ایران قانونی شده است و هنوز قدمت 5 ساله ندارد و نمیتوان در مورد آن اظهار نظر کرد)))
خودتون دارید میگید قانونیه.بعدهم خودتون میگید در مدت 2تا5 سال یعنی ممکنه تو سال اول به این درآمد برسید یا دوم یا سوم یا...
اگه نمیتوان اظهار نظر کرد پس شما با چه اطلاعاتی اینهمه اظهار نظر کردید؟؟!!؟

این همان افتی است که در بازاریابی شبکه ای در در ایران است .. شستشوی مغزی که سبب تعصب بسیار می شود.
راهتان را بروید و به هدفتان چشم بدوزید... قطعا شما بهترین نیستید ولی سعی کنید برای خودتان عالی باشید ..
صفحه ها: 1 2 3 4
لینک مرجع