سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: تولید گجت
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
تولید گجت
سلام دوستان.من رشتم الکترونیک هستش.چند وقته که میخوام به سمت تولید یک محصول خاص و کاربردی برم.میخوام جزو اولین شرکت هایی باشم که این محصول رو تو دنیا تولید میکنند.اما با توجه به اینکه هیچ حضوری تو صنعت الکترونیک ایران تا الان نداشتم واقعا نمیدونم وضعیت کارخونه های ایران چجوری هستش و من میتونم از ظرفیت خالی این کارخانجات برای تولید محصولی با برند خودم استفاده کنم یا نه شرایط خاصی رو میطلبه که فعلا در توان بنده نیست.ایده های که دارم روش کار میکنم بیشتر حوزه ی گجت ها رو تو الکترونیک و تکنولوژی شامل میشه.

مثلا یه شارژر که باعث میشه شارژ تبلت ها و گوشی های شما 90 درصد سریع تر نسبت به شارژر فابریک خودشون انجام بشه.این شارژر رو یه شرکت که توسط چند نفر هم سن و سال خودم اداره میشه ،تو کالیفرنیا تولید میکنه.این شرکت اصلا شرکت غولی تو دنیا نیست و این محصول هم به ایران وارد نمیشه.برد PCB و قالب پلاستیک این محصول تو چین تولید میشه و فقط تو آمریکا اسمبل میشه.سرمایه لازم برای اجرا کردن این پروژه هم، از حمایت های مادی ای که افراد از این پروژه داشتند تو یه مدت کوتاه جمع آوری شده.اطلاعات بیشتر در مورد این محصول تو این لینک هستش

گجت دیگه ای که دارم روش کار میکنم یه دستگاه کوچیک هستش که تمام اسپیکرهای شما رو به یه اسپیکر وای فای تبدیل میکنه.به هر حال ایده زیاده اما مشکلم تولید انبوه در ایران هستش.

حالا از دوستانی که در صنعت الکترونیک فعال هستن میخواستم بپرسم که آیا میتونم با یه کارخونه مرتبط با تولید این محصولات، تو ایران ، قرارداد ببندم یا نه؟

معذرت میخوام این بار سوم هستش که دارم این پست رو امروز میزارم.پست های قبلی خیلی غلط نگارشی داشت مجبور شدم دو سه بار این مطلب رو بزارم.فقط نمیدونم چرا اینجا نمیشه ارسال ها رو ویرایش کرد.به هر حال معذرت میخوام.
سلام دوست عزیز
کدوم شهر هستین؟
توی ایران و اونم با وضع الان ،تولید خیلی مشکل شده و بسیاری از کارخونه ها هم تولیدشون رو کم کردن و دارن تعدیل نیرو میکنن.وقتی کشور میتونه یه جنس چینی رو با قیمت ارزونتر وارد کنه چرا بره خودش با هزینه بیشتر تولیدش کنه. ما چند مدته که به کارخونه های مختلف سر میزنیم تا یکم کسب تجربه کنیم و ببینیم که اوضاع بخش مکانیکش چطوره.دیروز کارخونه لنت ترمز سازی رفتیم. مدیرش خیلی از اوضاع تولید ناراضی بود.میگفت ما 12 هزارتومن میفروشیم و فقط 2 هزارتومن سودشه،اونوقت تعمیرکار یا دلال همین تولید مارو ،روش 10 الی 20 هزارتومن سود میکنه،همه ی زحمت رو ما میکشیم و سود رو اونا میبرن.
من خودم خیلی مشتاقم که یه همچین کارایی بکنم و بتونم تولیدی داشته باشم ولی به هر حال مسائل زیادی وجود داره که البته میشه خیلی هارو حل کرد.
از طرفی چون ایران فقط واردات داره و بخاطر تحریم و ... صادرات خیلی سخته،ما فقط به اندازه ی یک کشور میتونیم مشتری داشته باشیم ولی کالایی که توی چین و آمریکا تولید میشه به اندازه ی کل دنیا مخاطب و مشتری داره و این هم خودش کار رو سخت تر میکنه.
دوست عزيز چقدر سرمايه ميخواد توليد اين گجت ها اطلاع داريد يا نه
سلام .. روی گحت های با اندروید کار میکنن و یا ارتباط برقرار می کنن کار کنید اینده دار خواهد بود ... کلی ایده هم تو دنیا اجرا شده شما هم می توانید انرا پیاده کنید ..
ضمنا وقتی اون سر دنیا قطعات رو چین میزنند .. تولید اولیه شاید یه ریسک برای شما باشد .. یه کار خوب پیدا کنید تعداد محدود وارد کنید و بازارایابی کنید راه که افتادید هم تولید خوبه هم واردات ..
لینک مرجع