سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: روغن کشی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2
سلام خدمت تمامی دوستان
یه فکری دارم ئلی برای اینکه طرح توجیحی رو اماده کنم به کمک شما دوستان نیاز دارم
ایدم در مورد روغن کشی از دانه های روغنی هستش.من زمین کشاورزیش رو دارم و میتونم خودم محصول اولیه رو اماده کنم هم نیروی کارش رو دارم
فقط میخواستم بدونم برای اینکه یک کارگاه کوچیک روغن کشی راه اندازی کنم چه مقدار سرمایه اولیه لازم دارم و محصولات رو تو بازار به چه شرایط و قیمتی فروش میره؟و اینکه چه مقدار تو این کار صود هست؟اگه کسی از دوستان باشه که تو این مورد کمکم کنه ممنون میشم
اين كار سرمايه ي خيلي زيادي ميخواد ، تا اونجا كه من ميدونم اتكا توي خرمشهر يه كارخونه زده كه چندين سال درگير ساختش بودن و ميشه گفت پروژه ملي شده ، سود كه داره ولي در مقياس كوچيك فكر نكنم ، هم روغن رو به كارخونه هاي تصفيه ميفروشي هم كنجاله رو به دامداران ....واسه طرح توجيهي كافيه يه سر به اداره صنايع بزنيد خودشون اشخاصي رو معرفي ميكنن كه اينكارو انجام بدن .....
اما يه مسئله ، شما كه زمين كشاورزي داري خوب هر روز كه نميتوني در طول سال برداشت داشته باشيد و از دونه ها روغن كشي كنيد ! عملاً يه زمان محدود ميتونيت كار كنيد و زماني كه خودتون محصول نداريد بايد مواد اوليه رو از جايي ديگه تهيه كنيد . كه توي مقياس كوچيك فكر نكم جواب بده ، شما خودتون هم تحقيق كنيد ....
چند مورد:
۱- سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی کارخونه های روغن کشی تقریبا میلیاردی هست
۲- زمین شما نه تنها جواب گوی نیاز کارخانه شما نخواهد بود، بلکه تولید داخل هم کفاف نمی دهد. ناچار می بایست به فکر واردات باشید
۳- کارخانه های روغن کشی (چه فرآوری جه مصرفی) در صورتی که مدیریت درست شود بسیر سود ده هست.
۴- کلا مبحث روغن کشی در ایران دارای مافیای خاص خودش هست به طوری که اگه هماهنگ نباشید و .... کلا پر می شوید!

موفق باشید
یعنی برای شروع مثلا با یک دستگاه که در روز 1 تن یا کمتر رو میده برای یک استارت باید سرمایه گنده داشته باشی؟اونم میلیاردی؟
سلام یعنی نمیشه این کار رو از کم شروع کردمثلا با سرمایه 100میلیونی بعد کم کم گسترش داد؟ حتمن باید تو مقیاس بزرگ استارت بخوره ؟
درود
ببنيد دوست گرامي
هيچكاري نشد ندارد. اما يك بحثي اين وسط وجود دارد و ان هم مقدار هزينه - مقدار زحمت - مقدار سود

شما بايد خودت ببني ايا ارزشش را دارد يا نه.

فرضا حساب كنيد شما 100 ميليون هزينه ميكنيد. كلي بايد زحمت بكشيد اخرش 1 تومان سود بدست بياوريد.

خوب اين از نظر بازار مناسب نيست اما از نظر خودتان شايد مناسب باشد.

تا اين عدد و رقم هارو به شكل صحيح بدست نياورديد هيچ چيز دقيقي را نميتوان گفت.

موفق باشيد
شما میتوانید با روش کلد پرس و با هزینه 50 میلیون تومان یک کارگاه کوچک روغن کشی را بیندازید.و همچینین می توانید از بیش از صد دانه روغنی روغنکشی کنید.
ولی این روش برای دانه های روغنی خاص مانند کنجد و بادام و .... مقرون به صرفه است.
اگر شما در زمینه روغن های عام میخواهید کار کنید (مانند کلزا-آفتاب گردان-سویا و ...)بهتر است محصول خود را به کارخانه ها بفروشید.
(05-18-2014 11:20 PM)s_vorojack نوشته شده توسط: [ -> ]سلام خدمت تمامی دوستان
یه فکری دارم ئلی برای اینکه طرح توجیحی رو اماده کنم به کمک شما دوستان نیاز دارم
ایدم در مورد روغن کشی از دانه های روغنی هستش.من زمین کشاورزیش رو دارم و میتونم خودم محصول اولیه رو اماده کنم هم نیروی کارش رو دارم
فقط میخواستم بدونم برای اینکه یک کارگاه کوچیک روغن کشی راه اندازی کنم چه مقدار سرمایه اولیه لازم دارم و محصولات رو تو بازار به چه شرایط و قیمتی فروش میره؟و اینکه چه مقدار تو این کار صود هست؟اگه کسی از دوستان باشه که تو این مورد کمکم کنه ممنون میشم

سلام دوست عزیز
می توانید از دستگاه های سبک روغن کشی استفاده کنید که هزینه چندان زیادی نمیخواد ولی برای فروشش فکری کردی ؟
شاید این سایت کمکت کنه :
http://www.irancoldpressing.com/fa/products
ولی قبلش بیشتر تحقیق کن
ببخشید دوستان

آیا کسی این راه رو رفته؟؟

تو این کار اصل بازاریابی محصولات و روغن هست

کسی میتونه توضیحی درباره فروشش بده؟؟
سلام دوستان
من یک جوان هستم و علاقه شدیدی ب کار تولیدی دارم و کسی هم ندارم برای مشاوره و..

میخواستم با توجه ب چیزایی ک درباره روغن کشی خوندم وارد این کار بشم

میخواستم نظر تمامی بزرگواران رو در این رابطه بدونم

ممنون میشم کمک های خودتان رو از بنده دریغ نفرمایید
صفحه ها: 1 2
لینک مرجع