سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: کشت یونجه
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2
سلام
از دوستان کسی در مورد کشت یونجه و هزینه و درآمد این محصول اطلاعاتی داره؟
درود

یونجه محصول بسیار خوبیه اما هزینه اش کمی بالاست (کود حیوانی، بذر، آماده سازی زمین) اگر زمین از خودتونه و یا 5-6 ساله میتونید اجاره کنید (4-5 سال خود یونجه 1 سال هم کشت گندم و ذرت و ... بعد از یونجه به دلیل قوی شدن زمین بر اثر تثبیت نیترات) و هزینه حدود 10-15 برای هر هکتار دارید که بپردازید میتونید مطمئن باشید که درآمد بدون ریسکی خواهید داشت...
هر هکتار اماده سازی و کاشت چقدر پول میخواد؟؟؟
آماده سازی و کاشت بستگی به زمین و زیرساخت های منطقه داره (تسطیح، کانال کشی و...). اما به طور کلی 10-15 برای هر هکتار در نظر بگیرید
اب زیاد میبره.
بارانی بهترین حالته
سلام دوست عزیز
ما تا چندسال پیش میکاشتیم و یه چیزی هم بگم که این کار فوق العاده راحته و اب زیادی هم نمیخواد.
از کودش که چقدر باید در مرحله اول بریزیم خبر ندارم و تا جایی که یادم میاد 7 سال تخم ان تو زمین باقی میمونه و یونجه میده و ما هم 10 روز یبار ابیاری میکردیم.
در حال حاظر در اصفهان هر 1000 متر(1 جریب) 1 ملیون در یه دوره برداشت سود داره.
سعید جان اینطوری که شما میگی یک میلیون سود واسه یک دوره برداشت(یعنی تقریبا 60 روز) واسه 1000 متر زمین..پس هکتاری 10 میلیون سود واسه هر برداشت یونجه محاسبه میشه...بهترین حالات تناژ یونجه با بهترین اب و زمین هکتاری 4 تن هست...با حساب هر کیلو یونجه پرسی(کیلویی 650) پس 4 تن یونجه درهکتار درامدی برابر با 2،600،000 تومان داره.....که تازه این کل درامد هست...من موندم شما چطوری حساب کردی..یعنی زمین های اصفهان هر 1000 متری تقریبا 1200 کیلوگرم یونجه میده؟؟ که با عقل جور در نمیاد..هر هکتار حدود 12 تن....داداش اینجوری هم که میگید نیست..ما خودمون الان 30 سال هست که یونجه میکاریم...
به نظر من بهترین کار واسه کشاورزی،باغداری هست..اونم پسته...دیگه با این وضعیت اب هیچی بهتر از پسته جواب نمیده..
موفق باشید
سلام دوستان
من هم 6 هكتار زمين گرفتم كه امسال (1393) دارم زمين رو آماده مي كنم كه براي سال ديگه 5 هكتار آن را يونجه بكارم. مي خوام از سيستم آبياري باراني استفاده كنم. زمين صاف هست و كنار جاده و برق سه فاز هم داريم.
طبق بر آورد من براي هر هكتار حدود 7 ميليون تومان جهت آماده سازي زمين(كود حيواني، لوله كشي ، استخر ، بذر ، كاشت و ....) بايد هزينه كنم.
انتظار دارم از هر هكتار 10 تن علوفه خشك (در 3 چين) برداشت كنم كه با احتساب كيلويي 700 تومان، درآمد هر هكتار 7 ميليون تومان خواهد بود
بنابراين من انتظار دارم با 35 ميليون هزينه اوليه (بجز زمين) سالي 35 ميليون تومان به مدت 7 سال برداشت كنم
10_004[/color]
سلام دوستان
من مي خواهم بذر را در اول بهار بكارم
سوال:
1- در سال اول عملكرد يونجه چگونه خواهد بود؟ چند تن علوفه خشك در هر هكتار؟
2- براي كسب درآمد بيشتر بهتر است در سال اول چه محصولي رو به همراه يونجه بكاريم؟

من شنيدم كه به همراه يونجه ميشه جو هم كاشت كه در برداشت سال اول با توجه به عملكرد پايين يونجه، محصول جو درآمد خوبي نصيب كشاورز مي كند.12_002
دوست عزیز اگر اول بهار بکاری سال اول برداشت نخواهی داشت...اگر باشه در حد خیلی خیلی کم هست...الان بهترین موقع برا کاشت هست..دوستان کسی بذر یونجه خواست در خدمتیم..
صفحه ها: 1 2
لینک مرجع