سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: راهنمایی جهت راه اندازی مرکز بسته بندی تخم مرغ بومی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2
دوستان سلام. میرم سراغ اصل مطلب که وقتتون گرفته نشه. من نزدیک به روستامون یه زمین 400 متری دارم که قصد دارم بعد از دیوار کشی و اماده کردنش. تقریبا دو سومشو مرغ بومی بیارم و ازاد کنم. قصدم اینه که هم تخم مرغهای خودمو که در روز جمع اوری میکنم بعلاوه تخم مرغهای 3 4 تا روستای اطرافو جمع اوری کنم و بعد از کارای لازم اونا رو با بسته بندیهای جدیدی که طرحش ایده خودم هست 6تایی 9 تایی 15 تایی وارد بازار کنم. میخوام نظراتتون پیشنهاداتون تجربیاتتون. راهنماییتون در مورد هر چیزی که هستو میدونیدو در اختیارم قرار بدید. ممنون میشم
تخم مرغ محلی بازار خوبی باید داشته باشه
به نظرم باید اول خوراک شون رو پیشبینی و محاسبه کنین و قیمت تمام شده تخم مرغ رو بدست بیارین و با قیمت بازار مقایسه کنین تا ایشالا دچار ضرر نشین . همچنین توی فضای باز باید میزان تلفاتشون رو هم در نظر بگیرین چون با شرایط مرغ داری فرق میکنه و اونها نژادهای خاصی دارن
(04-16-2014 10:19 AM)Kaseb نوشته شده توسط: [ -> ]دوستان سلام. میرم سراغ اصل مطلب که وقتتون گرفته نشه. من نزدیک به روستامون یه زمین 400 متری دارم که قصد دارم بعد از دیوار کشی و اماده کردنش. تقریبا دو سومشو مرغ بومی بیارم و ازاد کنم. قصدم اینه که هم تخم مرغهای خودمو که در روز جمع اوری میکنم بعلاوه تخم مرغهای 3 4 تا روستای اطرافو جمع اوری کنم و بعد از کارای لازم اونا رو با بسته بندیهای جدیدی که طرحش ایده خودم هست 6تایی 9 تایی 15 تایی وارد بازار کنم. میخوام نظراتتون پیشنهاداتون تجربیاتتون. راهنماییتون در مورد هر چیزی که هستو میدونیدو در اختیارم قرار بدید. ممنون میشم

منم همچین ایده هایی زیاد دارم
ولی وقتی به مجوز و گواهی و مکان و تجهیزات و اینا میرسم میبینم بیشتر از یه سال باید بدوام آخرش هم هیچی معلوم نیس...به خاطر یه چیز کوچیک زحماتت به باد میره
البته خودمو گفتم
سلام
دوست عزیز برای گرفتن برخی از جوابهای مدنظرتون به این تاپیک که توسط خودم پیاده سازی شده بود یه نگاهی بندازید
http://forum.unc-co.ir/showthread.php?tid=10811&page=1

فقط نمی دونم دوستان عزیز چرا نام کاربری من رو که iphoone بود رو مسدود کردند
بازم دستشون درد نکنه خلاصه حق آب و گل دارن
درود
برای بسته بندی حتما باید مجوز لازم را بگیرید و مرغ هایی که دارید تحت نظر دامپزشکی باشه تا تایید کنه
تو بازار متاسفانه دامپزشکی تخم مرغ ها رو از مغازه ها جمع میکنه چون مجوز ندارن و نظارتی روی تخم مرغ ها نیست و
آلوده به بیماری هستن حتما از اداره دامپزشکی مشاوره بگیرید
(04-16-2014 10:19 AM)Kaseb نوشته شده توسط: [ -> ]دوستان سلام. میرم سراغ اصل مطلب که وقتتون گرفته نشه. من نزدیک به روستامون یه زمین 400 متری دارم که قصد دارم بعد از دیوار کشی و اماده کردنش. تقریبا دو سومشو مرغ بومی بیارم و ازاد کنم. قصدم اینه که هم تخم مرغهای خودمو که در روز جمع اوری میکنم بعلاوه تخم مرغهای 3 4 تا روستای اطرافو جمع اوری کنم و بعد از کارای لازم اونا رو با بسته بندیهای جدیدی که طرحش ایده خودم هست 6تایی 9 تایی 15 تایی وارد بازار کنم. میخوام نظراتتون پیشنهاداتون تجربیاتتون. راهنماییتون در مورد هر چیزی که هستو میدونیدو در اختیارم قرار بدید. ممنون میشم

سلام.دوست عزیز به هیچ عنوان توجیح اقتصادی نداره.من تجربه این کار رو دارم.واسه تفریح خوبه اما اگه به عنوان شغل بهش میخای نگاه کنی اصلا.
مواظب باش فقط غذاهای روباه و شغال و سمور ها رو تامین نکنی مرغ بومی تلفاتش کمه منتها بازدهیشم کمه بعد چون حیون جون داری هست نفس داره باید عین بچه مواظبشون باشی دردسرش زیاده همون راه دوم با تجربه من بهتره از روستاها تخم مرغ جمع کنی بهتره چون اینطوری واسطه هستی و تازه کم کم می تونی پول تخم مرغهای روستایی ها رو بعد از فروش تخم مرغ ها توی بازار بدی اینطوری سرمایه هم نمی زاری کم کم می شی واسطه بین روستاییان و شهر اینطوری بازی دو طرف سوده یعنی تخم مرغ می خری و هر چی اونها لازم دارن می فروشی بهشون . دنبال مجوز و بسته بندی هم نباش توی بازار بگردی مغازه هایی هستن که تخم مرغ محلی می فروشن چون مجوز بگیری باید مالیات هم بدی اینطوری تو می دوی دنبال نون دراوردن و دولت نونش رو می خوره
بنده خودم دارم گرفتاری ولی واقعا وقت بزارید رو برنامه بدک نیست نمیخوام ناامید کنم شمارو که به درد نمیخوره
در درجه اول هزینه دان زیاده
دوم :یک نوع نژاد بومی اروپایی تهیه کنید بارد هامبورک و تریو
سوم :سیستم گرمایش و سرمایش و تهویه
چهارم : خوراک بالانس شده
پنجم : نوردهی مناسب در زمستان که تولک نرن باعث قطع تخمگذاری نشه
ششم : میتونید در جیره از سبزی جات و یونجه استفاده کنید
مرغ های خودم عاشق سبزی فقط , دون کم میخورن از این جهت زرده زعفرانی میشه
بیشتر سعی کنید در فضای باز باشن تا بیشتر خوراکشونو پیدا میکنن و باعث کاهش مصرف دان میشه
حتما ورودی رفت آمد مرغ آهک پاشی شه در صورت مشاهده بیماری آهک پاشی کنید دوباره
و به خدمات دامپزشکی در سطح شهر مراجعه کنید و مشکلات و بیماری رو بگید تا راهنمایی کنن
اون وقت میتونید تخم مرغ خوب روانه بازار کنید
(04-16-2014 11:32 AM)ashena_73 نوشته شده توسط: [ -> ]

منم همچین ایده هایی زیاد دارم
ولی وقتی به مجوز و گواهی و مکان و تجهیزات و اینا میرسم میبینم بیشتر از یه سال باید بدوام آخرش هم هیچی معلوم نیس...به خاطر یه چیز کوچیک زحماتت به باد میره
البته خودمو گفتم
دوست عزیز میشه شروع کرد فقط 12 میلیون جمع کن تا یک سالن بسازی اگه زمین داشته باشی و یک دستگاه جوجه کشی بخری.
تمام
صفحه ها: 1 2
لینک مرجع