سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: مشاوره در مورد 40000 زمین پسته
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام به اعضای گل انجمن..
یه سوال کسی میدونه چی بکاریم که 2 ماهی یکبار بیشتر اب نخواد و زود به بار بشینه (چند ماهه منظورمه)؟
بخاطر این میپرشم چون یه قطعه زمین پسته دارم میخوام علاوه بر استفاده از اب برای پسته یه محصول دگی هم برداشت کنم.
امیدوارم متوجه منظورم شده باشین
(03-26-2014 11:18 AM)abnilboy نوشته شده توسط: [ -> ]سلام به اعضای گل انجمن..
یه سوال کسی میدونه چی بکاریم که 2 ماهی یکبار بیشتر اب نخواد و زود به بار بشینه (چند ماهه منظورمه)؟
بخاطر این میپرشم چون یه قطعه زمین پسته دارم میخوام علاوه بر استفاده از اب برای پسته یه محصول دگی هم برداشت کنم.

سلام داداش راستش جواب سوال شما رو نمیدونم ولی شاید شما بتونین مارو راهنمایی کنید.
میشه بفرمایین حداقل سرمایه تو بخش تولید پسته چقدر باید باشه؟ در صورت وجود آب و زمین تا چه سقفی وام میدن؟
میشه با سرمایه کم هم وارد تجارت پسته شد؟ (مثلا حدود 100 میلیون)
زعفران که میدونم آب خیلی کم میخواد سالی دو بار
ولی خودت میدونی که گیاهی چند ساله است و ...
اصولا چون آب درخت باغ های پسته EC بالایی داره ، خربزه می کارن . که اتفاقا محصول خوب و شیرینی می ده
همچنین آلوورا هم می تونید بکارید ولی دو سه سال طول می کشه و خریداراش هم خاص هستند

به نظر من فقط زعفرون هست که اب کمی میخواد...بعدش شما که دیگه پسته کاری میدونی باید یه چیزی بکاری که بعد از برداشت پسته باشه و قبل از برداشت هم کارش تموم بشه...فکر نکنم بشه چیزی توی زمین پسته کاشت..اونم دو ماهی اب بخواد..هر چیزی سم میخواد کود میخواد که با پسته یکی نیست...بعد شما بعد از برداشت پسته هم میخوای توی زمین بری و واسه پسته کود و سم بزنی..اصلا به نظر من چیزی نکاری خیلی بهتره...همون پسته خوبه خرجی که میخوای واسه چیز دیگه بکنی روی همین پسته خرج کن ده برابرش گیرت میاد
(03-26-2014 12:42 PM)iren نوشته شده توسط: [ -> ]

سلام داداش راستش جواب سوال شما رو نمیدونم ولی شاید شما بتونین مارو راهنمایی کنید.
میشه بفرمایین حداقل سرمایه تو بخش تولید پسته چقدر باید باشه؟ در صورت وجود آب و زمین تا چه سقفی وام میدن؟
میشه با سرمایه کم هم وارد تجارت پسته شد؟ (مثلا حدود 100 میلیون)

حداقل سرمایه ای نیست...وا م واسه پسته الان فکر میکنم حدود 6-8 تومن هر هکتاری میدن...اگر سرمایه 100 میلیونی دارید که راحت میتوند بدون گرفتن وام خودتون دست به کار بشید و 10 هکتار رو زیر کشت ببرید...به نظر من اگر زمین و اب خوبی دارید اصلا درنگ نکنید، پسته عالیه..اینده خوبی داره..از سال 5-6 دیگه میتونید پسته برداشت کنید اگر بهش برسید..
یکی از بهترین گیاها برای کاشت که در طول سال آب زیادیم نخواد زعفرانه. قیمت فروشش خیلی خوبه و اگر فاصله ی بین درختاتون زیاد باشه میشه بین درختان پسته هم کشتش کرد.
برای کشت زعفران ابتدا باید زمین رو آماده ساز کنید. کود دامی پوسیده برای اینکار استفاده میشه بعد شم که باید پیازا رو توی زمین کشت کرد و در نهایت یک بار توی مهر و یک بارم بعد از برداشت گل های زعفران در آذر ماه نیاز به آبیاری داره. بعدشم توی زمستون باید محلول پاشی ها و کود دهی های زعفران انجام بشه برای کوددهی به زعفران از کودهای کامل زعفران میتونید استفاده کنید.
محلول پاشی توی سه مرحله انجام میشه و توی هر مرحله هم از کودهای 202020 ، 121236 و کود مخصوص زعفران استفاده می شود.
این کودها برای تقویت پیازهای دختری زعفران لازم و ضروری هستند.
برای اطلاع از برنامه کوددهی زعفران و کودهای مورد استفاده در تقویت پیاز زعفران میتونید به سایت دهکده موفقیت مراجعه کنید.AngelAngelAngel
(11-11-2021 10:34 AM)masoumee17 نوشته شده توسط: [ -> ]
یکی از بهترین گیاها برای کاشت که در طول سال آب زیادیم نخواد زعفرانه. قیمت فروشش خیلی خوبه و اگر فاصله ی بین درختاتون زیاد باشه میشه بین درختان پسته هم کشتش کرد.
برای کشت زعفران ابتدا باید زمین رو آماده ساز کنید. کود دامی پوسیده برای اینکار استفاده میشه بعد شم که باید پیازا رو توی زمین کشت کرد و در نهایت یک بار توی مهر و یک بارم بعد از برداشت گل های زعفران در آذر ماه نیاز به آبیاری داره. بعدشم توی زمستون باید محلول پاشی ها و کود دهی های زعفران انجام بشه برای کوددهی به زعفران از کودهای کامل زعفران میتونید استفاده کنید.
محلول پاشی توی سه مرحله انجام میشه و توی هر مرحله هم از کودهای 202020 ، 121236 و کود مخصوص زعفران استفاده می شود.
این کودها برای تقویت پیازهای دختری زعفران لازم و ضروری هستند.
برای اطلاع از برنامه کوددهی زعفران و کودهای مورد استفاده در تقویت پیاز زعفران میتونید به سایت دهکده موفقیت مراجعه کنید.AngelAngelAngel
لینک مرجع