سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: " بهترین راه محاسبه قسط و بدهی چیه؟"
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2
سلام به دوستان مثبت اندیش من10_004
راستش تو این تاپیک به دنبال بهترین راه حل برای محاسبه بدهی ها واقساط ماهیانه هستم.
بنظر خودم شوهرم برای محاسبه روش اشتباهی رو پیش گرفته
ایشون همیشه آخر هر ماه حقوق من و خودشو جمع میزنه مثلا nتومن
حالا میزنه n تومن منهای مبلغ قسط خونه منهای مبلغ قسط ماشین منهای مبلغ وام بانکی منهای مبلغ صندوق منهای شارژ ساختمون منهای ...
و نهایتا هم یک مقدار ناچیزی باقی می آورد
و گاهی اونقدر تفریق میکند تا به صفر میرسد!10_003
خب این به من یک احساس خیلی منفی می دهد چون با هزار امید چشم به آخر ماه میدوزم
ولی نهایتا پس از اون همه دوندگی با این شیوه محاسبه کاملا دلسرد میشم.
آیا راه دیگه ای هم برای محاسبه وجود داره؟
شما وقتی صورت حسابها به دستتون میرسه شکایت میکنین یا شکرگزاری؟
کلا نحوه برخوردتون با سر رسید اقساط و صورت حسابها چطوره ( برخوردهای مثبتتونو ذکر بفرمایید تا استفاده ببریم)
خیلی ممنون از توجهتونHeart
درود خدمت شما
شكر گذاري و شاد بودن تنها در و لحظه هست .لحظه اول زماني هست كه وام رو ميگيريد و لحظه دوم زماني هست كه قصدها تمام ميشود.
در اين ميان ناراحتي براي بيشتر مردم بخاطر فرا رسيدن زود به زود ماه ها هست.
ابتدا اينكه وام ها گرچه داراي بازپرداخت زيادي هستند ولي بررسي ها نشون داده خيلي از افراد با وام ها بيشتر ميتونن كارهاي رو انجام بدن كه در حالت معمول امكانش نيست
بطور مثال خريد يك ماشين يا يك وسيله ديگر امروز با وامي كه ميگيرد و حساب كتاب هاي ديگر امكان پذير ميشود. اما اگر قرار باشد كم كم پول را خودتان جمع كنيد بخاطر مدت زمان و نرخ تورم و همينطور ساير مشكلات ديگر سرمايه جمع شده يا خرج ميشود يا كافي نمي باشد.

راه حل كلي ندارد
اما به جاي اينكه ريز ريز كم كنند. ميتواند بطور كل كم كنند كه ناراحتي و باقي ماجراش كمتر شود.
بطور مثال جمع كل بدهي ها n تومان را از جمع درامد كم كنيد.

نگران نباشيد زود تمام ميشود
(01-22-2014 07:42 PM)اقاي ايـــده نوشته شده توسط: [ -> ]درود خدمت شما
شكر گذاري و شاد بودن تنها در و لحظه هست .لحظه اول زماني هست كه وام رو ميگيريد و لحظه دوم زماني هست كه قصدها تمام ميشود.
در اين ميان ناراحتي براي بيشتر مردم بخاطر فرا رسيدن زود به زود ماه ها هست.
ابتدا اينكه وام ها گرچه داراي بازپرداخت زيادي هستند ولي بررسي ها نشون داده خيلي از افراد با وام ها بيشتر ميتونن كارهاي رو انجام بدن كه در حالت معمول امكانش نيست
بطور مثال خريد يك ماشين يا يك وسيله ديگر امروز با وامي كه ميگيرد و حساب كتاب هاي ديگر امكان پذير ميشود. اما اگر قرار باشد كم كم پول را خودتان جمع كنيد بخاطر مدت زمان و نرخ تورم و همينطور ساير مشكلات ديگر سرمايه جمع شده يا خرج ميشود يا كافي نمي باشد.

راه حل كلي ندارد
اما به جاي اينكه ريز ريز كم كنند. ميتواند بطور كل كم كنند كه ناراحتي و باقي ماجراش كمتر شود.
بطور مثال جمع كل بدهي ها n تومان را از جمع درامد كم كنيد.

نگران نباشيد زود تمام ميشود

خیلی ممنونم از پاسخ مفیدتون آقای ایده10_004Heart
راستش نگران قسط ها نیستم. چون اقساط همیشه با ماست!!
بیشتر نگران نحوه محاسبه هستم که احساس میکنم بااین کار
موج منفی زیادی ایجاد میکنند
به نظرم شکرگزاری بیشتر ازاین دو لحظهایست که فرمودید
جایی خوندم بعضی افراد وقتی صورتحسابشون به دستشون میرسه اونو به شکل چک یا پول تصور میکنند و با شادی از خداوند تشکر میکننداین باعث میشه انرژی مثبت زیادی پیداکرده و با امواج مثبتی که ایجاد میکنند ثروت رو به سمت خودشون جذب کنند که شوهر من عکس اینکارو انجام میده متاسفانه!
سلام توصیه میکنم کتاب هوش مالی از رابرت کیوساکی را بخونید.منم مشکل شما را داشتم.با خوندن مطالب این کتاب تفکرم عوض شد
(01-24-2014 01:13 AM)javad am نوشته شده توسط: [ -> ]سلام توصیه میکنم کتاب هوش مالی از رابرت کیوساکی را بخونید.منم مشکل شما را داشتم.با خوندن مطالب این کتاب تفکرم عوض شد

خیلی از توصیه تون ممنونم دوست خوبم10_004
ببینید استاد محمود معظمی توی یکی از سمینارا بهمون گفت برای این مشکل 2 راه ساده بیشتر نداریم !
یا اینکه خرجهاتون رو باید کم کنید که مقدار بیشتری پول بمونه و یا اینکه درآمدتون رو افزایش بدید.

و اینکه 100% باید شکرگزار باشید.
من که همیشه شکرگزارم که سالمم و دارم کار میکنم و قسط هامو میدم .
من 26 سالمه و مجردم و ماهی تقریباً دارم 3 میلیون قسط میدم برای آپارتمانی که خریدم و خیلی هم خوشحالم Smile
[/quote]

خیلی ممنونم از پاسخ مفیدتون آقای ایده10_004Heart
راستش نگران قسط ها نیستم. چون اقساط همیشه با ماست!!
بیشتر نگران نحوه محاسبه هستم که احساس میکنم بااین کار
موج منفی زیادی ایجاد میکنند
به نظرم شکرگزاری بیشتر ازاین دو لحظهایست که فرمودید
جایی خوندم بعضی افراد وقتی صورتحسابشون به دستشون میرسه اونو به شکل چک یا پول تصور میکنند و با شادی از خداوند تشکر میکننداین باعث میشه انرژی مثبت زیادی پیداکرده و با امواج مثبتی که ایجاد میکنند ثروت رو به سمت خودشون جذب کنند که شوهر من عکس اینکارو انجام میده متاسفانه!
[/quote]

irenعزیز این جمله شما رو واسه این رنگی کردم چون منم همین مشکل رو دارم و میخوام این جمله سرنخی باشه برای حل یک اختلاف سلیقه.
البته تصور من اینه مشکل از خودمه وگرنه همه تاکید دارن که با تغییر خودمون اطرافیان ما تغییر میکنن خب احتمالا من به اندازه ی کافی قوی نبودم تا این تغییر رو با عوض کردن افکارم در اطرافیان مشاهده کنم.ظاهرا هر چقدر نسبت اشخاص نزدیکتر باشه کار سختتره.

اینو داخل پرانتز اضافه کنم با احترام به همه ی دوستان بهترین همسر دنیا رو دارم اما کلا با هر چی مبحث روانشناسی و انرژی مثبت و ... هست مخالف شدیدن در حد لالیگا 35 ولی باید راهی باشه خب من که نتونستم با تمام تلاشم موفق بشم هر چند مدتهاست دیگه اصلا این قضیه اهمیت قبلیشو برام نداره و مثل قبل اما بدون حساسیت به نظراتشون مبنی بر عدم قبول این مسائل احترام میذارم اما خیلی کنجکاوم بدونم راه حل اصلاح این نوع دیدگاه چیه .

دوستان منتظر نظرات مفید شما هستم.12_002
نکته اول:
سعی کنید همیشه اقساط وبدهی رو تا اخرین زمانی که می توانید پرداخت کنید پرداخت کنید....

نکته دوم:
با حرف شما موافقم موقع حساب کتاب کردن بدهی همیشه می بینی کم میاد وکلی انرژی منفی
خودم همیشه اینطوریم

دیدگاهمو عوض کردم
تا الان حتی یک قسط هم عقب نیافتاده
درحالی که خیلی از ماه ها درآمدم شاید به نصف اقساط هم نرسیده

موفق باشید
خیلی از آدمها برای پیشرفتشون ناگزیر از وام گرفتن هستند و چقدر خوب میشه اگر به دفترچه اقساطشون به عنوان اسناد پرداخت قسطی سرمایه گذاری که قبلا انجام داده اند و از آن چندین برابر مبلغ وام سود کرده اند، نگاه کنند. اینطوری خوشحال هم خواهند شد چون منفعت حاصله را درک می کنند و از آن لذت میبرند. تفاوت در نوع نگاه است.
چشمها را باید شست
جور دیگر باید دید
چقدر خوب میشد اگر بانکها بصورت خودکار و ماهیانه (بسته به نوع قرارداد) اقساط رو از حساب بانکی کم میکردن و به حساب شخص یا بانک یا شرکتی که بهش قسط میدیم واریز میکردن. اینطوری دیگه نیاز به حساب کتاب آخر ماه نبود.
صفحه ها: 1 2
لینک مرجع