سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: ایده ای برای تولید هیدروژن
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
ایده ای دارم برای ساخت دستگاهی که برق تولیدیش تنها برای الکترولیز به درد میخوره و عملا توجیه اقتصادی برای ذخیره سازی در باطری نداره.
میدونم که هیدروژن و اکسیژن در مقیاس کم هیچ ارزشی نداره اما اگه برای دستگاهم یه منبع کمپرس هیدروژن و اکسیژن بذارم میشه به عنوان تولید کننده پراکنده ازش استفاده کرد و با جمع آوری هیدروژن و اکسیژن تولیدی چندین دستگاه به منابع قابل توجهی دست پیدا کرد.
حالا سوالات من از اساتیدی که با شیمی سر و کار دارند:
- آیا کیفیت آب و املاح درون اون در خلوص هیدروژن و اکسیژن تولیدی تاثیری داره؟
- آیا نوسان جریان و ولتاژ رویه کیفیت محصول نهایی اثرگذار هستش؟

اما سوالات من در مورد صنعت ایران:
- در کشورهایی مثل آلمان از هیدروژن به عنوان سوخت ماشین استفاده میکنند و بازار خودش رو داره اما در ایران خیر. آیا این گاز در ایران بازار مصرفی داره که بشه گازهای حاصل از الکترولیز رو در اون فروخت؟

و اما سوالات برقی:
- آیا روشی به غیر از تولید هیدروژن برای پیل سوختی برای ذخیره سازی برق بی کیفیت هستش؟(باطری ای که برق بی کیفیت رو ذخیره کنه عملا هم گرون هستش و هم عمر کمی داره پس توجیه اقتصادی نداره)
داداش اگه دنبال اینی که با استفاده از خورشید آب را الکترولیز کنی و اکسیژن و هیدروژنش را بفروشی ، متاسفانه باید بگم توی ایران توجیه اقتصادی نداره
اما برای کار تحقیقی کار خوبیه ، زیاد هم روش کار شده

اما سوالاتت تا اونجایی که من می دونم
کیفیت آب زیاد مهم نیست ، در بدترین شرایط آبی می تونید قبل از الکترولیز با هزینه کم املاح و ... را رسوب بدید یا ..
سرعت الکترولیز کم و زیاد می شه ولی کیفیت نه

کپسول های هیدروژن را توی ایرن بیشتر برای پر کردن بالن های تبلیغاتی و بادکنک و ... استفاده می کنند ، مشتری خودش را هم داره
مصارف آزمایشگاهی هم داره ولی صنعتی را اطلاع ندارم

ولی اکسیژن را با هر کیفیتی خریدار داره ، تو صنایع مختلف هم استفاده داره
کلا ذخیره سازی برق کار اقتصادی نیست ، بهتره به دنبال خطی باشید که برق تولیدی بلافاصله مصرف بشه ، یک سری کارهای صنعتی نیازی به برق با کیفیت نداره ، مثلا کوره های برقی ، خشک کن ها و ...

موفق باشی
ایده من دستگاهی هستش برای تولید برق به وسیله حرکت. مثلا رویه دستگاههای ورزشی که از وزنه استفاده میشه، میشه از این دستگاه استفاده کرد تا برق تولید کرد و به روش الکترولیز به هیدروژن و اکسیژن تبدیلش کرد.
نحوه تبدیل این انرژی ( مکانیکی یا همون فشار به الکتریسیته ) چطوره ؟
با سلام خوب چون من شیمی خوندم عرض می کنم که همونطوری که دوست ما فرمودند کیفیت اب برای این کار مهم نیست چون هیدروژن و اکسیژن از تجزیه آب بدست میاند و مواد دیگه در این شرایط به صورت گاز تولید نمی شن. گاز اکسیژن به طور صنعتی از هوا گرفته میشه که خیلی ارزونتر از این روش هست
لینک مرجع