سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: برای پذیرفتن پیشنهاد اساتید راهنمایی کنن لطفا
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3
دیروز از یکی از دوستان همکلاسی که خراسانی هستن و خودشون زعفران کار هستن بهم پیشنهاد بازاریابی زعفران شد. 5_004
گفت ما این زعفران رو به کارخانه ها میدیم که برند دارند و حتی بعضیاشون با زعفران درجه دو مخلوط میکنن و با قیمت بالا تو بسته بندی های خودشون میفرشون. اما میتونن به من همون زعفران رو بدن تا به مشتریهایی که خرید کلی ندارن به صورت مثقالی و با بسته بندی معمولی میخوان بفروشم و خواستن که من براشون بازاریابی کنم البته قبلا به عنوان هدیه مقداری زعفران آورده بودن که کیفیت خوبی داشت مامانم راضی بود
من از دوستانی که تو این زمینه فعالیت و تخصص دارن خواهش میکنم که راهنمایی کنن.من نمیدونم این کارو قبول کنم یا نه. با دوستم رودربایستی ندارم و میتونم خیلی راحت بهش نه بگم.
من به عنوان شروع حدود 20 مثقال از مامان و مامان بزرگم سفارش گرفتم.12_002
اما مشکلم اینجاست که مگه چقدر میشه بازاریابی کرد؟؟ به نظرتون سوپر مارکت ها بازار هدف خوبی هستن؟ اصلا کجا ها میشه برای این محصول بازاریابی و فروش خوب داشت؟ خودم فکر میکنم فروشش بالا نباشه و فصلی باشه یعنی بعد از یک مدت دیگه مشتری در کار نباشه.
اما خب نکته مثبتش اینه که اختلاف قیمت زعفرانی که به من میده با قیمتی که از بازار گرفتم خیلی زیاده Huh اما اگه فروش کم باشه اختلاف قیمت امتیاز محسوب نمیشه. سوپر محلمون زعفران که تیره تر هست و رنگش به قشنگی این نیستو با 8 هزار تومن اختلاف قیمت داره میفروشه. ولی وقتی بهش پیشنهاد دادم گفت قیمت خوبه ولی الان خرید ندارم. یک سوپر دیگه هم گفت من خودم خراسانی ام برام یکجا میارن :|
یکی دیگه هم گفت من بسته بندی با مارک خاص مثلا ... میخوام. با این حساب به سوپر مارکتها نمیشه امیدی داشت و جایی دیگه ای هم برای بازاریابی به ذهنم نمیرسه.
مغازهایی که خشکبار و زعفران دارن هم اکثرا یک تابلو بزرگ زدن سر در مغازه و تبلیغ یک برند خاص که مشخصه فقط محصولات اون رو میخرن و میفروشن. دیگه جایی برای فروش و بازاریابی نمیمونه.
با اون 20 مثقالی که امروز فروختم به مامانم و مامان بزرگم فعلا 40 هزار تومن کاسبی کردم (تینا پولدار میشود Yosef.gif ) مشکل اینه که میترسم فروش اول و آخر باشه و کسی نخره 4yajuyo
بعد اینجوری من حداکثرش بتونم به خالم و زن داییم بفروشم و یه کم به دوستام و دیگر هیچ 10_003
بعد تین تین با این همه ادعا پیش دوستش ضایع میشود Yosef.gif
فعلا که خودم نمیتونم تحلیل کنم که خوبه یا نه چون تحقیقات اولیه با شکست روبه رو شدهUndecided
حالا به نظرتون شروع کنم؟ یا بازارش خیلی تخصصی هست و برای من مناسب نیست؟ میترسم یه جورایی بازارش مافیایی باشه اصلا نشه واردش شد 16_002
اساتیدی که از بازارش اطلاع دارن ممنون میشم راهنمایی کنن 10_004
سلام ابجی تینا12_002

من تو کار پخش زعفران هستم

یکی از بهترین بازارها برای زعفران رستوران ها و اشپرخانه ها و هتل ها و قنادی ها هستن

چون اخرین خریدار یعنی خود مصرف کننده هستن

البته به شرط اینکه اونارو از کیفیت مطمئن کنین

یکی از چیزهایی دیگه که برای کسایی که به زعفران دسته یک دسترسی دارن بسته بندی هست

اگه زعفران رو به یه شرکت بدین بسته بندی کنه براتون با سود خوبی می تونین بفروشین

من به شخصه به رستوران ها پخش می کنم

البته چون یه کار وابسته به کارمه در سطح خیلی وسیع نه

ولی اگه خودتون می خواین رو این موضوع کار کنین اول رو رستوران ها و اینا کار کنین خوب میتونین جواب بگیرین

ولی کاملا نقدی... یعنی چک و اعتبار کلا تعطیل... فقط فقط نقد نقد نقد

موفق باشی ابجی جون10_004

باز کمکی از دستم بر میومد بگو10_003
سلام آقا مهیار
دلیل اینکه اینهمه روی فروش نقدی توی این زمینه تاکید دارید چیه؟
به هر حال عرف بازار توی هر کاری معمولا چک هست.
این زمینه کاری چه فرقی با بقیه زمینه ها داره؟
ممنون
سلام
قیمت پایین تر بدین ولی فقط نقد نقد . مطمئن باشد مشتری نقد هم پیدا میشه ...
یکی از اجیل فروشای تهران را دیدم که دو تا از برادراش را اورده و یه واحد چهل متری گرفتن با هفت هشت تا پرسنل الان چند ساله که فقط زعفران بسته بندی میکنن و به رستوران ها و مغازه های بالا شهر که فقط جنس خوب می خوان میدن ... از سود و پیشرفتشون خیلی راضی هستن .. یک سال و نیم پیش ازشون حدود 70 میلیون بردن فقط بخاطر چکی کار کردن .. البته طرف مشتری بود ولی بعد یه مدت یه دفعه دیگه چکاشو پاس نکرد .. مطمئن باشید قیمت خوب باشه نقدی میخرند ..
بعدا یه خورده پیشرفت کردی بسته بندی خوشگل هم طراحی کن و بزن .. کار سختی نیست ..
(12-16-2013 03:22 PM)حمید رضا غ نوشته شده توسط: [ -> ]سلام آقا مهیار
دلیل اینکه اینهمه روی فروش نقدی توی این زمینه تاکید دارید چیه؟
به هر حال عرف بازار توی هر کاری معمولا چک هست.
این زمینه کاری چه فرقی با بقیه زمینه ها داره؟
ممنون

زعفران یه جنس سنگینه

برین دنبال اونایی که تو بازار زعفران از عرف مسخره چک استفاده کردن تا ببینین چرا اینقدر تاکید دارم نقد!!!

مثل هلو پولتو میخورن چکو پاس نمیکنن و یه ابم روش

من خیلی وقته نقدی کار میکنم

تا الان فقط به یه نفر چکی جنس دادم اونم بابامه!!!

مشتریامم همه خیلی راحت نقدی ازم خرید میکنن چون ارزون تر از قیمت من گیر نمیارن

موفقیت تو این بازار فروش نقد و قیمت ارزون تر از بقیه ست

موفق باشید
با این روش که شما بازار رو مورد ارزیابی قراردادین یک کلاس بزارین تا بچه ها بیشتر از دانش بیکران شما آشنا بشن Yosef.gif

اگر بخواین وارد کار بشین
هیچ موقع اماتوری وارد نشین
اینطوری فقط اعتبار خودتان رو خراب میکنید

نیمه حرفه ای
یا حرفه ای

اول با دوستان صحبت قطعی کنید
نرخ نهایی ونحوه ارزش به شما
دوم فله میده یا بسته بندی
سوم نرخ های بازار شهرتان
مثلا کلی فروش چند میده
مغازه دار ها چند میخرند
مشتری چند میخره(مصرف کننده نهایی)

مرحله بعد
بازار زعفران:
سوپر مارکتها
شیرینی فروش ها
رستوران ها
بستنی فروشها
کارگاه های کیک وکلوچه
آبنات ساز ها
و.....

اگر بازم علاقه داشتید وتوانایی اینکه با این گروه ها سرکار داشته باشید وارد بازار این کار بشید
اساتید لطفا نظر بدین .
یکی از همکاران پیشنهاد داده تا16 میلیون حاضره زعفران بده و واسه سال دیگه برج5 چک بگیره به نظرتون قیمت زعفران افت میکنه یا ....بعضیا

میگن الان بخری وزن کم میکنه چون کاملا خشک نیست!!!!واقعا هیچ تخصص و اطلاعاتی ندارم.لطفا راهنمایی کنید. متشکرم
سلام منم یه مدت زغفرون داشتم زعفرون نقدیه و وزنشم کم میشه باید مراقب باشی
(12-16-2013 03:10 PM)sir-mahyar نوشته شده توسط: [ -> ]سلام ابجی تینا12_002

من تو کار پخش زعفران هستم

یکی از بهترین بازارها برای زعفران رستوران ها و اشپرخانه ها و هتل ها و قنادی ها هستن

چون اخرین خریدار یعنی خود مصرف کننده هستن

البته به شرط اینکه اونارو از کیفیت مطمئن کنین

یکی از چیزهایی دیگه که برای کسایی که به زعفران دسته یک دسترسی دارن بسته بندی هست

اگه زعفران رو به یه شرکت بدین بسته بندی کنه براتون با سود خوبی می تونین بفروشین

من به شخصه به رستوران ها پخش می کنم

البته چون یه کار وابسته به کارمه در سطح خیلی وسیع نه

ولی اگه خودتون می خواین رو این موضوع کار کنین اول رو رستوران ها و اینا کار کنین خوب میتونین جواب بگیرین

ولی کاملا نقدی... یعنی چک و اعتبار کلا تعطیل... فقط فقط نقد نقد نقد

موفق باشی ابجی جون10_004

باز کمکی از دستم بر میومد بگو10_003

باورم نمیشه داداشـــــی 12_002
این شانس از تین تین بعیده که راهنمای خوبی مثل داداش مهیار داشته باشه. 4yajuyo
مرسییییی از راهنماییت. اتفاقا بعد از ظهر با یک رستوران صحبت کردم گفت نمونه رو بیار مدیرمون ببینه اگر خوب باشه قیمت عالیه و حتما خرید داریم . خدا رو شکر نقدی هم خرید داشتن. باید فردا نمونه ببرم. میدونم کاملا موفقیت آمیز خواهد بود 12_002

دوستای خوبم Davaran , Goldman و امیر علی واقعا از راهنمایی هاتون ممنونمممم. حرفاتون منو مصمم کرد که وارد این کار بشم. 10_004
دوستای خوبم Davaran , Goldman و امیر علی واقعا از راهنمایی هاتون ممنونمممم. حرفاتون منو مصمم کرد که وارد این کار بشم. 10_004
(12-16-2013 09:23 PM)alma نوشته شده توسط: [ -> ]اساتید لطفا نظر بدین .
یکی از همکاران پیشنهاد داده تا16 میلیون حاضره زعفران بده و واسه سال دیگه برج5 چک بگیره به نظرتون قیمت زعفران افت میکنه یا ....بعضیا

میگن الان بخری وزن کم میکنه چون کاملا خشک نیست!!!!واقعا هیچ تخصص و اطلاعاتی ندارم.لطفا راهنمایی کنید. متشکرم

زعفرونو اگه یه مدت کوتاه نگهداری کنید تو شرایط معمولی کرم میوفته توش ، کپک میزنه و... کاملا خراب میشه...
پخیلی مراقب باشید
یشنهادم اینه مقدار کم بخرید
مدت کم نگهداری کنید
با شرایط خاص خودش نگهداری کنید
زعفرون متاسفانه مثه سکه و ارز نیس . ماده غذاییه و طبیعیه که مراقبت میخواد
موفق باشید
صفحه ها: 1 2 3
لینک مرجع