سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: مشاغل قالب سازی وتزریق پلاستیک چه طوره?
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2
سلآم دوستان رفیق من درخواست کرد از شما عزیزان بپرسم که کسی از شما یا آشنایانتان تو کار تزریق پلاستیک یا قالبسازی هست از میزان درامد و دستگاه ها و از هزینه راه اندازی یک,کارگاه کوچک سوال داشت در ضمن این کارها را باید کارگری کرد و یاد گرفت ایا جایی هست به صورت اموزش و دوره ای چند ماهه یاد گرفت ?کلا ممنونمیشم راهنماییش کنید
اقا کسی نمیتونه دوست ما رو کمک کنه
@-}--
سلام دوست عزیز.
من مختصر اطلاعاتی در این مورد دارم ولی باز هم خیلی کامل نیست!
ببینید در مورد قالب سازی تا جایی که من میدونم باید رشته مهندسی مکانیک خونده باشه تا بتونه قالب طراحی کنه!
اتفاقاً شغل پردرآمدی هم هست. یک بنده خدایی یک قالبی براش زده بودند الان میخواد بفروشه 40 م! حالا قیمتی که سازنده میگیره رو هم میشه حدث زد!
البته قیمتش 100% به کار و اون قالبی که میخواد طراحی کنه بستگی داره! تا 5 تومن هم من شنیدم زدند.
تزریق پلاستیک هم تا جایی که من میدونم بیشتر کسایی که قالب دارند میدن به کارگاه های تزریق پلاستیک تا مثلاً روزانه 1000 عدد از اون قالب بزنن!
نمیخوام ناامیدش کنم ولی طراحی قالب کار خیلی سختیه و نیاز به تخصص بالا داره!
حالا باز هم اگر بچه های مکانیک تو انجمن بودند میتونن بیش تر کمکت کنند.
تزریق پلاستیک نیاز به تخصص خاصی نداره ، اگر سرمایه در گردش خوبی دارید ، درامدش هم خوبه با چندین ماه شاگردی هم با چم و خمش آشنا می شید و نیاز به تحصیلات خاصی نداره

اما قالب سازی به دو صورته ، یک روش تجربی هست که باید برید به صورت شاگردی شروع کنید ، و با تجربه ای که به دست می یارید با اسپارک و ... بر اساس نمونه مسی و ... شروع می کنید به ساختن قالب و کم کم دارن از دور خارج می شون

روش جدیدی که در ایران هم شروع شده ، طرح ، ایده یا نمونه ، با نرم افزارهای طراحی کدکم نظیر کتیا و ... طراحی می شه ، بعد هم به صورت تمام اتوماتیک توسط دستگاه های سی ان سی تراشیده می شه و قالب ساخته می شه ، بعد هم یک آب کروم سخت و تمام ، این روش بخواهید فعالیت کنید ، اگه تو بخش طراجی بخواهید فعالیت کنید ، باید برید تحصیلات عالیه را انجام بدید ، ولی اگر بخواهید پشت ماشین سی ان سی هم وایسید ، با یکی دو سال شاکردی و وردستی ، همزمان با مطالعات تئوری می تونید شخصا ماشین را کنترل کنید
(12-16-2013 09:06 AM)مهدی 1 نوشته شده توسط: [ -> ]تزریق پلاستیک نیاز به تخصص خاصی نداره ، اگر سرمایه در گردش خوبی دارید ، درامدش هم خوبه با چندین ماه شاگردی هم با چم و خمش آشنا می شید و نیاز به تحصیلات خاصی نداره

اما قالب سازی به دو صورته ، یک روش تجربی هست که باید برید به صورت شاگردی شروع کنید ، و با تجربه ای که به دست می یارید با اسپارک و ... بر اساس نمونه مسی و ... شروع می کنید به ساختن قالب و کم کم دارن از دور خارج می شون

روش جدیدی که در ایران هم شروع شده ، طرح ، ایده یا نمونه ، با نرم افزارهای طراحی کدکم نظیر کتیا و ... طراحی می شه ، بعد هم به صورت تمام اتوماتیک توسط دستگاه های سی ان سی تراشیده می شه و قالب ساخته می شه ، بعد هم یک آب کروم سخت و تمام ، این روش بخواهید فعالیت کنید ، اگه تو بخش طراجی بخواهید فعالیت کنید ، باید برید تحصیلات عالیه را انجام بدید ، ولی اگر بخواهید پشت ماشین سی ان سی هم وایسید ، با یکی دو سال شاکردی و وردستی ، همزمان با مطالعات تئوری می تونید شخصا ماشین را کنترل کنید

سلام
آیا دستگاه تزریق پلاستیک برای تولید ظروف یکبار مصر ف (لیوان .کاسه .قاشق ) هم استفاده میشه؟
مواد اولیه سبد میوه و ظروف یک بار مصرف هر ذو گرانول هست؟ با یک کیفیت؟
نه ظروف یک بار مصرف از روش ترموفرمینگ استفاده می کنند، ساده اش اینکه فیلم مخصوص که ظاهرش شبیه سفره یا پلاستیک هست گرم می شه و توسط مکش روی قالب کشیده می شه .
البته قاشق های پلاستیکی شفاف تزریقی هست
سبد میوه گرانوله ، ظروف یکبار مصرف فیلمه
(12-26-2013 10:43 PM)مهدی 1 نوشته شده توسط: [ -> ]نه ظروف یک بار مصرف از روش ترموفرمینگ استفاده می کنند، ساده اش اینکه فیلم مخصوص که ظاهرش شبیه سفره یا پلاستیک هست گرم می شه و توسط مکش روی قالب کشیده می شه .
البته قاشق های پلاستیکی شفاف تزریقی هست
سبد میوه گرانوله ، ظروف یکبار مصرف فیلمه

ممنون از شما
۱ آیا این دو دستگاه تزریق پلاستیک و ترمو فرمینگ هم مثل تولید گرانول ،نیاز به آب فراوان و مکان با سقف بلند داره؟

کار با کدوم روش بهتره؟ (از لحاظ مواد اولیه در دسترس .تمیزی .تخصص مورد نیاز .سرمایه لازم و غیره...)
هیچ کدوم نیاز به آب فراوان نداره ، سیستم خنک کننده هر دو مدار بسته هست ، مثل ماشین ، سقف بلند هم برای تهویه هوا خوبه ولی توی سقف 3.5 به بالا هم به راحتی می شه کار کرد. تزریق از هر لحاظ راحت تره و دامنه کارش هم وسیع تره ، ولی یکبارمصرف نیاز به ماشین آلات و سرمایه بالا داره (سبک کارش کارخونه ای هست)
سلام
برا یادگرفتن سی ان سی الان مراکز آموزش فنی و حرفه ای با قیمت پایین این فن رو یاد میدن میتونین مراجعه کنین به مراکز فنی و حرفه ای شهرتون و با کمتر از 100 تومن یاد بگیرین
(12-27-2013 07:57 PM)مهدی 1 نوشته شده توسط: [ -> ]هیچ کدوم نیاز به آب فراوان نداره ، سیستم خنک کننده هر دو مدار بسته هست ، مثل ماشین ، سقف بلند هم برای تهویه هوا خوبه ولی توی سقف 3.5 به بالا هم به راحتی می شه کار کرد. تزریق از هر لحاظ راحت تره و دامنه کارش هم وسیع تره ، ولی یکبارمصرف نیاز به ماشین آلات و سرمایه بالا داره (سبک کارش کارخونه ای هست)

سلام
دستگاه تزریق پلاستیک به جز سبد میوه و گلدان چه محصولات دیگه ای تولید میکنن؟
قیمت این دستگاه ها فقط بستگی به گستره گرمی داره؟
در صورتی که این دستگاه نیاز به تعمیر داشته باشه آیا لوازم یدکی و تکنسین های متخصص به راحتی در دسترس هستند؟
تولید ایران هم داریم؟

با تشکر از شما
صفحه ها: 1 2
لینک مرجع