سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: مشورت برای ایده سوپرمارکت اینترنتی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2
سلام
من خونم تو نارمک هست و امشب به ذهنم رسید که یه سایت اینترنتی به عنوان کاتالوگ ان لاین طراحی کنم و توی اون جنس خاصی رو فقط به افرادی که نزدیک خودمون زندگی میکنن بفروشم
حساب کردم اگه فقط 30 تا میدون از نارمک رو که نزدیکه انتخاب کنم و هر میدون متوسط 100 خونه داشته باشه یعنی 3000 خونواده و اگه فقط 5% از این خونواده ها از روزانه 10 هزار تومن خرید کنن فروش روزانه من میشه یک میلیون و پانصد هزار ریال و سود 10 % برای دوماه اول کار درامد متناسبی رو به وجود میاره
و این به راحتی قابل گسترش هست
حالا من میخوام بدونم دوستان نظرشون چیه؟
فکر میکنن چقدر واقع بینانه هست
در مورد محصول هم اجناس سوپر مارکت و یا لوازم خورده ریز اشپزخانه
و یا ....... پیشنهاد شما چیه؟؟؟؟
تو نظر سنجی بالای همین صفحه شرکت کنین تا براورد بهتری داشته باشیم
مرسی36
ایده اینه که ادما برن تو سایت و کالاهای موجود و قیمت های اونارو ببینن و بعد تماس بگیرند و ما بدو بدو سفارش رو ببریم دم در خونشون تحویل بدیم و پولمونو بگیریم
سایت فقط کمک میکنه تا موجودی انبار رو چک کنن مارک محصول رو ببینن و قیمتش رو مقایسه کنن چون کمی از مغازه های اطراف ارزونتره
آدم گشنه و یا خانم خانه داری که تازه از سر کار رسیده دیگه وقت چک کردن سایت نداره سریع زنگ میزنه سوپرمارکت سر کوچه تا براش جنس رو بیارن تازه اکثرا حساب دفتری دارن.رب گوجه ای رو میخره که قبلا خریده و میدونه چه طعمی داره. اونی که میخواد محصول جدید انتخاب کنه میره به هایپر مارکت و یا نهایتا سایت شما میشه یه بانک اطلاعاتی.
الان یه مشکلی که یکی از سایتهای آنلاین فروش گوشی داره اینکه سایتش شده فقط کاتالوگ و مردم ازش اطلاعات رو میگیرن و میرن یه گوشی فروشی فیزیکی برای خرید.

به نظر من شما میتونی کاتالوگ های تک رنگ رویه برگه های ارزون چاپ کنی برای کالاهایی که حسابی تخفیف دارن با لیست قیمت و شماره تلفن و پخش کنی

یه روش دیگه هم که به نظرم خیلی جالبه اینکه یه نرم افزار اندروید طراحی کنی که شماره اشتراک از کاربر بگیره و تویه نرم افزار بتونه لیست کالاهایی رو که میخواد انتخاب کنه و نهایتا لیست رو به صورت پیامکی با شماره اشتراکش براتون ارسال کنه.این کار نیاز به اینترنت نداره و در هرجایی مثلا داخل مترو و یا اتوبوس قابل انجام هستش و خانم خونه دار و سفارشش با هم به خونه میرسن.
البته در نگاه اول این طرح کلی مشکل داره اما برای اکثرشون راه حل دارم

کنار این روش میتونید از سایت هم استفاده کنید و در ضمن در روش استفاده از سایت، شما یه بخش سبد خرید میتونید داشته باشید که سفارش رو ثبت کنه و کاربر با ورود به سایت از طریق شماره اشتراک و مثلا پرداخت آنلاین یه پیامک حاوی کد پیگیری از سوی شما دریافت کنه و منتظر سفارشش بمونه
(12-12-2013 08:41 AM)هومان هرمزدی محمد آبادی نوشته شده توسط: [ -> ]آدم گشنه و یا خانم خانه داری که تازه از سر کار رسیده دیگه وقت چک کردن سایت نداره سریع زنگ میزنه سوپرمارکت سر کوچه تا براش جنس رو بیارن تازه اکثرا حساب دفتری دارن.رب گوجه ای رو میخره که قبلا خریده و میدونه چه طعمی داره. اونی که میخواد محصول جدید انتخاب کنه میره به هایپر مارکت و یا نهایتا سایت شما میشه یه بانک اطلاعاتی.
الان یه مشکلی که یکی از سایتهای آنلاین فروش گوشی داره اینکه سایتش شده فقط کاتالوگ و مردم ازش اطلاعات رو میگیرن و میرن یه گوشی فروشی فیزیکی برای خرید.

به نظر من شما میتونی کاتالوگ های تک رنگ رویه برگه های ارزون چاپ کنی برای کالاهایی که حسابی تخفیف دارن با لیست قیمت و شماره تلفن و پخش کنی

یه روش دیگه هم که به نظرم خیلی جالبه اینکه یه نرم افزار اندروید طراحی کنی که شماره اشتراک از کاربر بگیره و تویه نرم افزار بتونه لیست کالاهایی رو که میخواد انتخاب کنه و نهایتا لیست رو به صورت پیامکی با شماره اشتراکش براتون ارسال کنه.این کار نیاز به اینترنت نداره و در هرجایی مثلا داخل مترو و یا اتوبوس قابل انجام هستش و خانم خونه دار و سفارشش با هم به خونه میرسن.
البته در نگاه اول این طرح کلی مشکل داره اما برای اکثرشون راه حل دارم

کنار این روش میتونید از سایت هم استفاده کنید و در ضمن در روش استفاده از سایت، شما یه بخش سبد خرید میتونید داشته باشید که سفارش رو ثبت کنه و کاربر با ورود به سایت از طریق شماره اشتراک و مثلا پرداخت آنلاین یه پیامک حاوی کد پیگیری از سوی شما دریافت کنه و منتظر سفارشش بمونه

سلام دوست عزيز
ممنون از نظرات خوبت
اما در مورد مطالبي كه انهارا رو رنگي كردم جهت اطلاع چند نكته رو اضافه كنم

سه سال پيش ميخواستم يك همچين برنامه اي بدم برام طراحي كنند. صرفا نه براي انجام اينكار .بلكه فعاليت ديگري.
در ان زمان تنها براي سيستم جاوا مبلغ 1 ميليون تومان هزينه درخواست شد.براي برنامه هاي گوشي بايد توجه كنيد كه سيستم عامل هاي مختلفي وجود دارد كه اگر بخواهيد گسترده كار كنيد بايد براي همه انها برنامه را توليد كنيد. كه حداقل بيش از 2 ميليون هزينه انها تمام ميشود
ضمن اينكه اينها با اينترنت گوشي كار ميكند.در مواردي هم به اينترنت نياز ندارند و با پيامك كار ميكند.

راهكار اسان تر استفاده از يك دستگاهي هست كه دوسال پيش در موردش مطالبي رو خواندم و در همين انجمن هم بخاطر دارم كه معرفي كردم. دستگاهي هست كه براي ميوه فروشي ها و سوپرماركت ها طراحي شده
به چند خط تلفن ميتواند متصل شود. در ابتداي صبح يا هر زمان ديگر ليست محصولات را براي مشتريان ارسال ميكند. مشتريان ميتواند با انتخاب كد يا متن محصولات را از طريق پيامك سفارش دهند.

نام دقيقش را بخاطر ندارم اما اگر كمكي در گوگل جستجو كنيد پيدايش خواهيد كرد.

موفق باشيد
(12-12-2013 12:47 PM)اقاي ايـــده نوشته شده توسط: [ -> ]در ان زمان تنها براي سيستم جاوا مبلغ 1 ميليون تومان هزينه درخواست شد.براي برنامه هاي گوشي بايد توجه كنيد كه سيستم عامل هاي مختلفي وجود دارد كه اگر بخواهيد گسترده كار كنيد بايد براي همه انها برنامه را توليد كنيد. كه حداقل بيش از 2 ميليون هزينه انها تمام ميشود
این همه هزینه برای نرم افزار؟
یه بنده خدایی بهم زنگ زد و گفت یه سایت میخواد برای معرفی دستبندهای زینتی ای که تویه خونه میسازه و هزینه رو ازم پرسید با توجه به امکاناتی که میخواست براش یه وردپرس نصب کردم و ووکامرس نصب کردم و یه قالب ساده هم ریختم روش و یه کتاب آموزش وردپرس و آموزش کار با ووکامرس رو براش فرستادم سر جمع کمتر از نیم ساعت شد.
این کار ازم وقتی نبرد و برام رایگان تموم شد، وقتی سایت رو دید باورش نمیشد مجانی تموم شده.آخه برای یه هاست 100 مگابایتی و دامنه ir حدود 100 هزار تومان پرداخت کرده بود و گفتن یه سایت براش بزنن حدود 500 هزار تومان براش تموم میشه تازه با گرافیک پایین تر و امکانات خیلی کمتر.

این 1 میلیون تومانی که گفتید بستگی به انصاف طرفی که بهتون قیمت داده داره. تابستون با mono for android تونستم یه نرم افزار فروش شارژ بنویسم برای سایت یکی از دوستانم که فروشگاه کارت شارژ داشت. اول تا آخر پروژه 3 روز وقت برد همین سه روز وقتی که از من مبتدی گرفت رو یه آدم حرفه ای که فکر کنم تویه کمتر از 4 ساعت انجامش میده میخواست به قیمت 700 هزار تومان بفروشه تازه با کلی منت.

آخه وقتی وردپرس رو یکی مجانی طراحی کرده و یکی دیگه مجانی ترجمه کرده و یکی دیگه پوسته ای رو مجانی منتشر کرده انصاف هستش من اینها رو سر هم کنمشون و بفروشمش؟
اخه وقتی dot net framework و mono رو یکی دیگه کرک کرده و خیلی ها نمونه کد آماده اش رو رایگان منتشر کردن انصاف هستش من نرم افزاری رو که طراحی کردم بفروشم.
اون طراحی که تویه اروپا نرم افزاری رو که طراحی کرده داره میفروشه به این دلیل هستش که برای لایسنس نرم افزار پول داده و فیلم اموزش نرم افزار رو خریده اون هم نه 2 الی 3 دلار. اما من فقط زحمت کپی کردنش از تویه فلش دوستم رو کشیدم.(دیگران کاشتند و ما خوردیم ...)

تازه نرم افزار تحت جاوا تویه آندروید و سیمبین هم کار میکنه 10_004
از دوستانی که تو این موضوع شرکت کردن ممنونم
میخوام بدونم با توجه به خرید عمده محصولات اگه خرید جزیی مشتری ها شامل چند درصد تخفیف باشه و تحویل رایگان یک ساعته داشته باشه موجب میشه که افراد به طمع اون تخفیف برن پای اینترنت و خرید انجام بدن؟؟
اگه شما یکی از مشتری های این سیستم باشید با چه درصدی حاضرید برید پای اینترنت؟؟؟
5%
7%
10%
15%؟؟؟؟؟؟؟؟
اولا تنوع خیلی مهمه تا سبد خرید مشتری رو پوشش. و بعدش دسته بندی درست و حسابی در سایت و بر اساس چندین مدل مثلا بر اساس قیمت و بر اساس نوع و بر اساس ...
تخفیف نباید ثابت باشه تا مشتری رو به تکاپو بندازه و احساس کنه تخفیف ها بر اساس سود حداقل شما هستش و تا جایی که جا داشته روی محصول تخفیف دادید
گرافیک خوب و سبک هم خیلی مهم هستش.
به نظر من تحویل یک ساعته خیلی دیره. باید امکانی مثلا مثل تحویل سریع داشته باشید تا اگه مشتری خواست در ازای مبلغی، کالاش رو سریع تر تحویل بگیره و اونی که خواست یک ساعت وایسته و رایگان تحویل بگیره
باید ...
محصول روز خیلی مهم هستش هر روز باید یه محصول برتر روز داشته باشید.
میتونید با برندها صحبت کنید تا آرمشون رو تبلیغ کنید و در ازاش یه تخفیف بیشتر به شما بدن تا محصول رو با تخفیف بیشتر در سایت بفروشید.

ایده های خیلی زیادی برای این موضوع دارم اما پیاده سازیش کار آسونی نیست و باید بر اساس نیاز شما پیاده سازی بشن.
یادش بخیر وقتی تویه ...نیک فعالیت میکردم خواستم سوپر مارکت اینترنتی بزنم اما اطرافیانم خیلی موج منفی فرستادن و سایت رو با یه طراحی شیک و امکانات عالی که به مدت یک هفته طول کشیده بود تا آماده کنم رو رها کردم تا دامنه و هاستش تموم شد.اصلا به امواج منفی اطرافت توجه نکن.نهایتش اینکه 50 تومن پول هاست و دامین دادید(البته اگه خودتون کار با وردپرس+ووکامرس رو بلد باشید)

در مورد تنوع هم میتونی با مغازه های اطراف (که در زمینه های دیگه مشغول به فعالیت هستند) همکاری داشته باشی تا محصولاتت فقط در سطح یک سوپر مارکت نباشه و نیازهای بیشتری رو تحت پوشش قرار بده. کمی که فروشت خوب شد میتونی با سوپر مارکت های دیگه هم همکاری داشته باشی و مشتری قبل از درج سفارش بیاد و اول از لیست سوپرمارکتها، نزدیکترینشون رو انتخاب کنه.اینجوری یه سوپرمارکت زنجیره ای اینترنتی داری.
(12-13-2013 04:21 PM)هومان هرمزدی محمد آبادی نوشته شده توسط: [ -> ]اولا تنوع خیلی مهمه تا سبد خرید مشتری رو پوشش. و بعدش دسته بندی درست و حسابی در سایت و بر اساس چندین مدل مثلا بر اساس قیمت و بر اساس نوع و بر اساس ...
تخفیف نباید ثابت باشه تا مشتری رو به تکاپو بندازه و احساس کنه تخفیف ها بر اساس سود حداقل شما هستش و تا جایی که جا داشته روی محصول تخفیف دادید
گرافیک خوب و سبک هم خیلی مهم هستش.
به نظر من تحویل یک ساعته خیلی دیره. باید امکانی مثلا مثل تحویل سریع داشته باشید تا اگه مشتری خواست در ازای مبلغی، کالاش رو سریع تر تحویل بگیره و اونی که خواست یک ساعت وایسته و رایگان تحویل بگیره
باید ...
محصول روز خیلی مهم هستش هر روز باید یه محصول برتر روز داشته باشید.
میتونید با برندها صحبت کنید تا آرمشون رو تبلیغ کنید و در ازاش یه تخفیف بیشتر به شما بدن تا محصول رو با تخفیف بیشتر در سایت بفروشید.

ایده های خیلی زیادی برای این موضوع دارم اما پیاده سازیش کار آسونی نیست و باید بر اساس نیاز شما پیاده سازی بشن.
یادش بخیر وقتی تویه ...نیک فعالیت میکردم خواستم سوپر مارکت اینترنتی بزنم اما اطرافیانم خیلی موج منفی فرستادن و سایت رو با یه طراحی شیک و امکانات عالی که به مدت یک هفته طول کشیده بود تا آماده کنم رو رها کردم تا دامنه و هاستش تموم شد.اصلا به امواج منفی اطرافت توجه نکن.نهایتش اینکه 50 تومن پول هاست و دامین دادید(البته اگه خودتون کار با وردپرس+ووکامرس رو بلد باشید)

در مورد تنوع هم میتونی با مغازه های اطراف (که در زمینه های دیگه مشغول به فعالیت هستند) همکاری داشته باشی تا محصولاتت فقط در سطح یک سوپر مارکت نباشه و نیازهای بیشتری رو تحت پوشش قرار بده. کمی که فروشت خوب شد میتونی با سوپر مارکت های دیگه هم همکاری داشته باشی و مشتری قبل از درج سفارش بیاد و اول از لیست سوپرمارکتها، نزدیکترینشون رو انتخاب کنه.اینجوری یه سوپرمارکت زنجیره ای اینترنتی داری.
هومان جان از نظراتت ممنونم
از اینکه این همه انرژِی میدی ممنونم
تنوع رو زیاد میکنم و بر سه عنوان خاصیت میدم به محصولات
قیمت وزن و کیفیت
و کیفیت رو بر اساس تعداد فروش روزانه یا هفتگی به مشتری ها اعلام میکنم تا باعث بشه به راحتی و بهتر انتخاب کنن
در مورد تحویل اوایل نه ولی کمی که بگذره میتونم تحویل 10 دقیقه ای ارائه کنم
ولی اینکه چه درصد تخفیفی ادم هارو مجاب میکنه که درد سر اینترنت بازیو به جون بخرن نمیدونم؟؟
اگه دوستان نظری دارن ممنون میشم ارائه کنن
ببینید حتما باید از همون اول دو نوع تحویل رو داشته باشید. حتی اگه شده با ضرر. مثلا برای زیر 30 دقیقه 3 هزار تومان به فاکتور اضافه بشه. در کل مشتری ضرر نمیکنه فقط از تخفیفهاش کم میشه.
تا میتونی تخفیف بده تا مشتری داشته باشه. اگه مثلا فلان کیک بهت 20 درصد تخفیف میده و فروشش هم خوب هستش شما با 15 درصد تخفیف بفروش یا مثلا رویه وایتکس 4 کیلویی که سنگین هستش و شما 15 درصد تخفیف میگیرید 5 درصد تحفیف بده.
اکثر فروشگاه سازها مخصوصا ووکامرس میتونن دو قیمت بگیرن.یکی قیمت اصلی و یکی قیمت بعد از تخفیف.
دو ماه اول اگه حتی ضرر هم داشته باشه اشکالی نداره چون باید جا بیوفته. حتی میتونی توش مسابقات هفتگی برگزار کنی و جایزش مثلا کد تخفیف باشه.
(12-14-2013 08:01 AM)هومان هرمزدی محمد آبادی نوشته شده توسط: [ -> ]ببینید حتما باید از همون اول دو نوع تحویل رو داشته باشید. حتی اگه شده با ضرر. مثلا برای زیر 30 دقیقه 3 هزار تومان به فاکتور اضافه بشه. در کل مشتری ضرر نمیکنه فقط از تخفیفهاش کم میشه.
تا میتونی تخفیف بده تا مشتری داشته باشه. اگه مثلا فلان کیک بهت 20 درصد تخفیف میده و فروشش هم خوب هستش شما با 15 درصد تخفیف بفروش یا مثلا رویه وایتکس 4 کیلویی که سنگین هستش و شما 15 درصد تخفیف میگیرید 5 درصد تحفیف بده.
اکثر فروشگاه سازها مخصوصا ووکامرس میتونن دو قیمت بگیرن.یکی قیمت اصلی و یکی قیمت بعد از تخفیف.
دو ماه اول اگه حتی ضرر هم داشته باشه اشکالی نداره چون باید جا بیوفته. حتی میتونی توش مسابقات هفتگی برگزار کنی و جایزش مثلا کد تخفیف باشه.
مرسی خیلی فکر خوبیه
حتما همین کار رو میکنم
اینکه افراد با برنده شدنشون تو مسابقه بتونن تخفیف بگیرند باعث میشه دوباره و چند باره بهت سود برسونن درسته؟؟
صفحه ها: 1 2
لینک مرجع