سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: سوال در مورد خرید و فروش عسل
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان .میخواستم بدونم با کیفیت ترین و از لحاظ قیمت مناسب ترین عسل واسه خرید و توزیع در شهر چه عسلیه ؟ اگه چیزی میدونین لطفا کمک کنین
(11-26-2013 01:14 PM)arm84 نوشته شده توسط: [ -> ]سلام دوستان .میخواستم بدونم با کیفیت ترین و از لحاظ قیمت مناسب ترین عسل واسه خرید و توزیع در شهر چه عسلیه ؟ اگه چیزی میدونین لطفا کمک کنین

راهكار در اين زمينه فعاله ! ميتوني از دفتر راهكار راهنمايي بخواهي و باهاشون كار كني.
سلام
عسل جایی رو معرفی نمیکنم فقط ذکر چند مورد میتونه کمکت کنه :
1) همه جای یران عسل خوب داره.الحمداله جدیدا به اسم سبلان همه دارند عسل تولید میکنند در صورتیکه باز هم تکرار میکنم همه جای ایران عسل درجه یک پیدا میشه ولی تنوع گیاهی و اقلیمی زیاده و بسته به اون نوع عسل متفاوته
2) اگر روزی برای خرید اقدام کردید این موارد رو دقت بفرمایید :
-عسل خوب همیشه یک بوی خاص خودش رو داره.هرچه این بو خاصتر و قوی تر باشه درصد ناخالصیش بیشتره
-اصلا رنگ عسل نشاندهنده کیفیت اون نیست.چون فصل ها و نوع تغذیه و گل مورد استفاده از زنبور، رنگ عسل رو نشون میده ولی رنگ کهربایی عمومیت داره
-عسل اصلی دیرتر از عسل های دارای ناخالصی در اب حل میشوند
-عسلی به نام عسل شکرزده وجود نداره مگر عسلی که از آب تغلیظ شده در عسل مخلوط شود.هر فعل و انفعالاتی در دستگاه گوارش زنبور اتفاق بیفتد عسل تولید میکند.مسلما تولید کنندگان مجبورند در فصلهایی مثل زمستان از شیره تغلیظ شده به زنبور بخورانند ولی عده ای هم از عسل های سالهای قبل به زنبور میدهند که کیفیت عسل را بالا کیبرد
-بعد از خوردن عسل ، نباید روی آن اب خورد.چون اگر طبیعی باشد احساس گرمای شدرونی و بالا اوردن روی میدهد
-یک قطره از عسل را روی خاک بریزید.عسل اصلی مثل جیوه ، شبیه یک قطره ، خاک را اطراف خود جمع میکند و لی ناخالصی دارها ، در روی زمین مسطح میشوند
نکته اخر :
حتما به شکل شش وجهای موم نگاه کنید.هرچه این شکل منظم تر و قشنگتر بود احتمال تقلبی بودن وجود داره.شکل اصلی موم باید شش ضلعی های نامنظم باشد.عده ای سودجو ، با وارد کردن موم های مصنوعی به عسل ، سعی در القای عسل با موم دارند.

در آخر نظر من اینست عسل را یه صورت طبیعی و فله به مردم بفروشید تا بسته بندی.یا خودتان بخرید و بسته بندی کنید

هر سوالی بود در خدمتم
من خودم در اردبیل عسل میفروشم و با عقیده دوستمون که میگفت عسل همه جا درجه 1 داره مخالفم.
خوب بودن عسل بسته به گل هایی داره که زنبور ازش تغذیه میکنه.که بهترین نوعش گل آویشن و گون هست که از اینها عسل مرغوبی بدست میاد.
عسل های بسته بندی باتوجه به صنعتی بودن کیفیت پایینی دارن ولی عسل فله و تقریبا طبیعی از همه بهتره.
عسل سبلان داریم عسل شمال داریم عسل کردستان داریم و ... در بین اینها عسل سبلان فوق العادست و ارزش غذایی خاصی داره و عسل شمال ضعیفترین عسل موجوده.
در زمینه عسل رو من حساب کن به 8 7 استان عسل میدم با قیمت مناسب و دست اول
(11-14-2014 04:53 PM)golding نوشته شده توسط: [ -> ]من خودم در اردبیل عسل میفروشم و با عقیده دوستمون که میگفت عسل همه جا درجه 1 داره مخالفم.
خوب بودن عسل بسته به گل هایی داره که زنبور ازش تغذیه میکنه.که بهترین نوعش گل آویشن و گون هست که از اینها عسل مرغوبی بدست میاد.
عسل های بسته بندی باتوجه به صنعتی بودن کیفیت پایینی دارن ولی عسل فله و تقریبا طبیعی از همه بهتره.
عسل سبلان داریم عسل شمال داریم عسل کردستان داریم و ... در بین اینها عسل سبلان فوق العادست و ارزش غذایی خاصی داره و عسل شمال ضعیفترین عسل موجوده.
در زمینه عسل رو من حساب کن به 8 7 استان عسل میدم با قیمت مناسب و دست اول

سلام دوست عزیز اگه شرایط صادرات به عراق و داری لطفآ قیمت + عکس و... برام بفرست10_004
سلام عسل را از زنبورداری بخرید که از ابتدای خرداد تغذیه کمکی (شربت )را قطع می کند . چون از پاییز تا بهار فصل خوراندن شربت است که زنبور آن را ذخیره نمی کند و مصرف می کند ولی از خرداد تا آبان به ذخیره سازی می پردازد که نباید شربت بخورد و عسل آویشن مرغوبتر است
البته هر عسلی که رس کند(شکرک بزند) طبیعی می باشد (به علت وجود دیاستاز در عسل)
عسل در مناطق گرم و خشک خالصتر بوده و دارای 18 درصد رطوبت می باشد و عسل مناطق سرد و شمال کشور دارای رطوبت 23 درجه می باشد
من هم با نظر دوستمون موافقم که همه جای ایران میتونه عسل خوبی داشته باشه ...
اگه کسی خواست میتونم عسل درجه یک کوه شاه جهان ، معروف ترین عسل خراسان رو براتون تهیه کنم ، مستقیم از زنبور دار ، با قیمت مناسب
10_004
اگه زنبوردار میشناسی ازش عسل بخر اگه اعتماد نداری نخر همه جای ایران عسل هست همه جای ایران شکر میدن میشه گفت از هر 100 زنبوردار یکیش شکر کم میده از هر 1000 زنبوردار یکیش اصلا شکر نمیده عسل روی حرف ادم هاست با ازمایش نمیشه فهمید چون نمیتونی تمامی عسل هارو ازمایش کنی
بعد از خرداد هفته ای یک بار به کندوی فروشنده سر بزن اگر داخلش ظرف شربت نبود با خیال راحت بخر
عسلی که به زنبور شیره ی قند ندن از طرفی توی مناطق کوهستانی پر گل پرورش داده بشه اون عسل خوبه
لینک مرجع